Nawigacja

  

  • REKRUTACJA DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO W KĘTRZYNIE

    REKRUTACJA DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO W KĘTRZYNIE

    UL. OBR.WESTERPLATTE 16

    NA ROK SZKOLNY 2024/2025


     

    Szanowni Rodzice,

    Dyrektor Żłobka Miejskiego w Kętrzynie informuje, że od 22 kwietnia 2024r. rozpoczyna się rekrutacja do Żłobka Miejskiego w Kętrzynie na rok szkolny 2024/2025 .

    INFORMACJA SKIEROWANA DO RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH

    DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO W KĘTRZYNIE W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

    Dzieci z rocznika 2021, 2022, 2023 uczęszczające do Żłobka Miejskiego w Kętrzynie w roku szkolnym 2023/2024 NIE BIORĄ UDZIAŁU W REKRUTACJI - za zgodą rodziców dzieci mogą kontynuować wychowanie żłobkowe w roku szkolnym 2024/2025. Rodzice tych dzieci obowiązani są złożyć deklaracje kontynuacji wychowania żłobkowego na rok 2024/2025.

    Termin składania deklaracji kontynuacji wychowania żłobkowego w roku szkolnym 2024/2025:

    od 22. 04. 2024r. do 30. 04. 2024r.

    Karty deklaracji kontynuacji żłobka są do pobrania u opiekunek żłobka. Wypełnione deklaracje kontynuacji należy złożyć u opiekunek żłobka.

    OSTATECZNY TERMIN ZŁOŻENIA DEKLARACJI

    30. 04. 2024r. do godz 14.00

    DEKLARACJE ZŁOŻONE PO TERMINIE NIE BĘDĄ PRZYJĘTE

     

     

    SZANOWNI RODZICE!

    Informujemy, że od dnia 2kwietnia 2024r. rozpoczynamy rekrutację

    na nowy rok szkolny 2024/2025

    RODZICE NOWYCH KANDYDATÓW DO ŻŁOBKA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

    proszę zapoznać się z poniższymi dokumentami i pobrać kartę zgłoszenia

    Harmonogram_rekrutacji.odt

    REGULAMIN_REKRUTACJI_DO_ZLOBKA_2023-2024(1)_(1).odt

    1_KARTA_ZGLOSZENIA_Zlobek_2023-2024.odt

    KLAUZULA_INFORMACYJNA_O_PRZETWARZANIU_DANYCH_OSOBOWYCH(1).doc

    POTWIERDZENIE_WOLI_PRZYJECIA(4)(1).odt

    Wszystkie informacjie i dokumenty dostępne są również w zakładce Ogłoszenia, Rekrutacja, Dyżur wakacyjny

     

    Kartę zgłoszenia dziecka należy złożyć osobiście w siedzibie Żłobka w godzinach 8.00 - 15.00 do Pani Sekretarki (zgodnie z harmonogramem rekrutacji)

    do dnia: 17 maja 2024 r. do godz. 15.00

     

     

  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

         23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, to święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Wydarzenie to ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, ponieważ czytanie ma szczególnie znaczenie dla rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym. Książki rozwijają słownictwo, rozbudzają fantazję, uczą, są  źródłem wartości i wiedzy. Jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu. Aby uczcić ten dzień, w naszym  przedszkolu we wszystkich grupach, przygotowano zajęcia z książką w roli głównej. Dzieci oglądały prezentacje i filmy edukacyjne, pt. ,,Jak powstaje książka?”. Dowiedziały się jaką drogę musi pokonać książka od momentu jej napisania do wydania. Poznały budowę książki. Przypomniały ,,Zasady korzystania z książek”. Prezentowały rówieśnikom , swoje ulubione książeczki, przyniesione z domu, opowiadały historie swoich ulubionych bohaterów literackich. Uczestniczyły w pogadankach na temat czytelnictwa i korzyści płynących  z czytania. Brały udział w zabawach ruchowych z książką. Dowiedziały się gdzie książkę można kupić , a gdzie wypożyczyć. Przedszkolaki wykonały tez  piękne prace o tematyce związanej z książką - były  to zakładki oraz projektowanie własnej książki. Przed południem dzieci z grupy „Jeżynki” i „Jagódki „wybrały się na wycieczkę  do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie w celu wypożyczenia książek i założenia niektórym dzieciom kart czytelników. Przedszkolaki miały też możliwość wysłuchania bajek czytanych w czytelni przez Panie bibliotekarki. Usłyszały legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”, podczas czytania której wykorzystano metodę kamishibai, znaną naszym przedszkolakom.  Istota tej techniki, która narodziła się  w Japonii w XII wieku, polega na przedstawianiu opowieści przy pomocy „papierowych slajdów”, które umieszczone są w drewnianej oprawie miniaturowego teatrzyku. W przerwie dzieci brały udział w zabawie ruchowej z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

      Rolą rodziców i nauczycieli jest budowanie pozytywnego skojarzenia związanego z książką i czytaniem, szczególnie na najwcześniejszym etapie rozwoju dziecka.

  • Międzynarodowy Dzień Ziemi.

        22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę - ZIEMIĘ! Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dlatego w dzisiejszym dniu  dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych podczas zajęć zastanawiały się, jak dbać  o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc należy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, recykling, sadzenie drzew, oszczędzanie energii i wody, dbanie o czystość powietrza itp. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, nie zabrakło też pięknych prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Wychowanie dziecka w duchu eko kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą.

       ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

  • Wojewódzki konkurs plastyczno - techniczny, pt. "Pokaż emocje".

         Grupa "Truskaweczki i "Jagódki" z naszego przedszkola, wzięły udział w konkursie, pt. „Pokaż emocje!” Organizatorem konkursu jest Przedszkole Publiczne Nr 2 “Bajka” z Oddziałem Integracyjnym w Mrągowie. Konkurs polega na stworzeniu plakatu płaskiego lub przestrzennego, który przedstawia różne emocje. Konkurs skierowany jest do grup przedszkolnych – dzieci w wieku 3-6 lat. Cele konkursu to: kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji, uświadomienie dzieciom, że nie ma złych emocji, że wszystkie emocje są nam potrzebne, ponieważ wyrażają kim jesteśmy, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami, rozwijanie wrażliwości emocjonalnej i empatii, kształtowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie słownictwa określającego różne stany emocjonalne i uczuciowe, rozwijanoe umiejętności wyrażania i rozładowywania emocji w sposób akceptowany społecznie. Emocja jest jak fala energetyczna o określonym zabarwieniu, która naturalnie przychodzi i odchodzi. Poza wewnętrznym odczuciem powoduje określoną ekspresję ciała i mimikę. Jest to zjawisko uniwersalne dla wszystkich, dlatego dzieci szybko odczytują emocje.

  • Dentobus w przedszkolu.

        18.04.2024r. do naszego przedszkola przyjechał Dentobus. Dzieci, których rodzice wyrazili zgodę na badania i profilaktykę stomatologiczną w Dentobusie, miały przegląd jamy ustnej wykonany przez personel Ekodent Sp z o.o. z siedzibą w Warszawie. Nowoczesny dentobus, to mobilny gabinet stomatologiczny, w którym dentyści mogą bezpłatnie leczyć zęby dzieci. Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych w dentobusie ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy uczestniczyły w badaniach. Stan zdrowia jamy ustnej ma bezpośredni wpływ na stan zdrowia i jakość życia. Dlatego warto o nią dbać już od najmłodszych lat i wypracować zdrowe nawyki.

  • Filharmonia Olsztyńska

         Dnia 12 kwietnia po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Olsztyńskiej. W czasie koncertu wprowadzono podstawowe elementy notacji muzycznej. Dzieci poznały wartości rytmiczne nut. Zobaczyły jak wyglądają i ile trwają: cała nuta, półnuta, i ćwierćnuta. Pani prowadząca koncert wyjaśniła przedszkolakom, że nuty dla muzyków są tak samo ważne podczas grania, jak dla nas litery podczas czytania. Oznacza to, że muzykę można zapisać i odczytać. Każdy kto chce nauczyć się gry na instrumencie musi nauczyć się nazw nut oraz rozpoznawać ich położenie, a wszystkie nutki zapisane są w określony sposób pomiędzy równolegle ułożonymi liniami zwanymi pięciolinią. Wykorzystała do tego zabawy rytmiczno - muzyczne i rymowanki. Zapoznanie z notacją muzyczną nie stanowi treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego, warto jednak kształtować świadomość dzieci, że istnieje język muzyki i każdy dźwięk podobnie jak każde słowo można utrwalić. Koncert dostarczył dużo radości, zabawy i nowych wiadomości.

  • Dzień Sportu w przedszkolu.

       08 kwietnia w każdej grupie przedszkolaki obchodziły Dzień Sportu. Święto ustanowiła w 2013 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych. Nawyk uprawiania sportu warto wykształcać w dziecku już od najmłodszych lat. Sport uczy zasad fair play, dyscypliny, radzenia sobie z emocjami jakie niosą ze sobą pierwsze sukcesy i porażki, a w przypadku gier zespołowych współpracy w grupie. Cechy te mają później przełożenie na inne sfery  życia. Ponadto sport kształtuje zdolności motoryczne, poprawia funkcje mózgu, kształtuje postawę ciała i zmniejsza poziom stresu. Dlatego w dzisiejszym dniu nasze przedszkolaki ubrane w stroje gimnastyczne, uczestniczyły w zajęciach sportowych, wykonywały ćwiczenia sprawnościowe z rekwizytami, pokonywały tory przeszkód. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Za aktywne uczestnictwo w zajęciach przedszkolaki otrzymały medale oraz dyplomy.

  • Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na placu przed Kętrzyńskim Ratuszem.

         2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizowane przez Szkołę Podstawową Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie. 5 kwietnia w kętrzyńskim kinie "Gwiazda", rozpoczęły się uroczyste obchody dnia solidarności z osobami z autyzmem, podczas których dzieci z naszego przedszkola, z grupy „Ananaski”, zaprezentowały na scenie swój repertuar artystyczny. Następnie uroczyste obchody Dnia świadomości Autyzmu przeniosły się  na plac przed Ratuszem, gdzie zebrali się uczniowie i przedszkolaki z Kętrzyńskich szkół i przedszkoli, aby jeszcze bardziej podkreślić swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Wszędzie dominował kolor niebieski. Wielką radość wszystkim dzieciom sprawiły symbolicznie wypuszczone bańki mydlane. Uczestnicy akcji na znak solidarności z osobami z autyzmem, trzymali niebieskie balony i motyle. Wspólnie wysłuchali piosenki pt. "Zaświeć się na niebiesko". Na zakończenie wszyscy sadzili niebieskie bratki, w wielkich niebieskich donicach przed Ratuszem.

     Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

       2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm dziecięcy jest poważnym, całościowym zaburzeniem rozwoju, obejmującym sferę poznawczą, emocjonalną i społeczną. Osoby z autyzmem w odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Kolorem symbolizującym autyzm jest NIEBIESKI, - kolor nadziei. Nasze przedszkole również „zaświeciło się" na niebiesko dla "AUTYZMU”.  W każdej grupie przedszkolnej dzieci zapoznały się  z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem, aktywnie uczestniczyły w rozmowach, zabawach ruchowych i plastycznych.  

  • Życzenia Wielkanocne

  • Organizacja Dyżuru Wakacyjnego - Przedszkole

    SZANOWNI RODZICE

    INFORMUJEMY RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNEGO „MALINKA ” W KĘTRZYNIE O TERMINACH DYŻURÓW WAKACYJNYCH W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

    W MIESIĄCU SIERPIEŃ 2024 MIEJSKIE PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE „MALINKA” W KĘTRZYNIE JEST NIECZYNNE

    Podczas dyżuru wakacyjnego przedszkola miejskie zapewniają opiekę dzieciom rodziców pracujących w miesiącu lipiec i sierpień 2024r.

    ORGANIZACJA DYŻURU WAKACYJNEGO W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU INTEGRACYJNYM „MALINKA” W KĘTRZYNIEW ROKU SZKOLNYM 2023/2024

    DOTYCZY DZIECI PRZEDSZKOLNYCH UCZĘSZCZAJĄCYCH DO PRZEDSZKOLA

    W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

    Termin składania dokumentów na dyżur wakacyjny : od 18.03.2024r. do 29.03.2024r.

    Rodzice zapisując dziecko na dyżur w miesiącu SIERPIEŃ 2024 do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Kętrzynie, składają druk karty zgłoszenia na dyżur wakacyjny do nauczycieli grup.

    KARTA ZGŁOSZENIA NA DYŻUR WAKACYJNY jest dostępna na stronie internetowej przedszkola w ZAKŁADCE- Ogłoszenia, Rekrutacja, Dyżur Wakacyjny ( Karta zgłoszenia) oraz w grupach przedszkolnych, do których uczęszczają dzieci. Karty zgłoszeń należy złożyć w grupach, do których uczęszczają dzieci.

    Rodzice dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Malinka” w Kętrzynie w roku szkolnym 2023/2024 zapisując dziecko na dyżur wakacyjny w miesiącu lipiec 2024 zobowiązani są do złożenia podania - podanie należy złożyć u nauczycieli grup.

    Podanie powinno zawierać następujące dane:

    - imię i nazwisko dziecka oraz grupę do której uczęszcza,

    - adres zamieszkania dziecka oraz rodziców,

    - aktualne numery telefonów do szybkiego kontaktu z rodzicami,

      DOKUMENTY ZŁOŻONE PO 29 MARCA 2024 r. NIE BĘDĄ PRZYJĘTE

                                                                                                                                       Dyrektor:               

                                                                                                                                Joanna Friedrichsen

  • Wielkanocne warsztaty plastyczne z rodzicami

    Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z utęsknieniem czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Tuż przed Wielkanocą i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji, dzieci z grup "Ananaski", "Jeżynki" i "Jagódki" gościły w przedszkolu swoich Rodziców. Wstępem do wielkanocnych warsztatów były występy dzieci. Z wiosenną energią i radością dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i grały na instrumentach muzycznych. Do wspólnej zabawy zaprosiliśmy również rodziców i razem bawiliśmy się przy wesołych utworach muzycznych. Po występach i zabawie z rodzicami nadszedł czas na wspólne  przygotowywanie ozdób świątecznych. Z różnorodnych materiałów dzieci wspólnie z rodzicami wyczarowywali piękne wielkanocne dekoracje. Pod koniec warsztatów mogliśmy podziwiać świąteczne płotki z pisankami, zajączkami, jajeczkami, motylkami, biedronkami, zieloną trawką i z mnóstwem innych kolorowych ozdób (Ananaski); pisanki z wykorzystaniem "metody decoupage" (Jagódki); ozdobione styropianowe jajka (Jeżynki). Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas prezentacji umiejętności, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Dziękujemy Rodzicom za obecność oraz zaangażowanie przy współpracy z  przedszkolem i zapraszamy na fotograficzną relację z warsztatów.

  • Międzynarodowy Dzień Gofra

    25 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Gofra. Dzień Gofrów wywodzi się ze Skandynawii, mieszkańcy tego regionu mają wręcz obsesję na temat tych słodkości. Same gofry znane były już w średniowieczu i mimo upływu setek lat, nadal trudno się im oprzeć.... Dzieci z naszego przedszkola, również obchodzily to święto. Dzień Gofra to dobra okazja, aby przypomnieć sobie jak bardzo je lubimy. Chrupiące na zewnątrz, puszyste w środku, suche lub z ulubionymi dodatkami, zjadane ze smakiem kojarzą się nam z wakacjami nad Bałtykiem. Przedszkolaki dowiedziały się, z jakich składników powstaje ciasto na gofry, a także jakie urządzenia potrzebne są do ich wykonania. Kształty gofrów były przeróżne, począwszy od najbardziej tradycyjnej kwadratowej kratki, przez serduszka. Również dodatki stanowiły całą gamę smaków, bita śmietana, świeże owoce i różnokolorowe posypki lub po prostu niezastąpiony cukier puder, tak jak każdy lubi.  Po skończonej pracy dzieci zajadali się pysznymi goframi a wszystkie smakowały i wyglądały wyśmienicie !.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

    Każdego dnia woda jest wykorzystywana w niemal wszystkich obszarach naszego życia. Korzystamy z niej zarówno w domu – m.in. do przygotowywania żywności, prania, sprzątania, higieny osobistej, mycia samochodu, podlewania kwiatów, ale również w działalności przemysłowej (zarówno jako komponent wytwarzanych dóbr, jak i środowisko do ich powstawania) i rolnictwie.

    22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. W tym roku jest on pod hasłem “Water for Peace” – “Woda na rzecz pokoju”. Ma ono na celu pokazanie roli czystej wody w budowaniu pokoju na świecie. 22 marca również  w naszym przedszkolu nie zapomnieliśmy o Światowtm Dniu Wody. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na niebiesko i wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej  znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Postanowiliśmy połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Poprzez różnorodne działania dzieci dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek o wodzie. Dzieci wieloma zmysłami doświadczały kontaktu z wodą i eksperymentowały z nią.  Jak na przedszkolaków przystało, nie zabrakło również plac plastycznych związanych tematycznie z wodą. Poszczególne zadania przeplatane były aktywnością ruchową przy muzyce. Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko zdrowie, życie i ochłodę, ale też dużo radości. Przedszkolaki z „Malinki” już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem do życia i należy o nią dbać.

    Galeria zdjęć- Ananaski

  • WIELKANOCNY KONKURS PLASTYCZNY

    Dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego "Malinka" wzięły udział w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym "Wielkanocne pisani, kraszanki, stroiki i palmy" zorganizowanym przez Kętrzyńskie Centrum Kultury, inst. ds. plastyki Justyna Kamińska. Cele konkurasu:

    - popularyzacja wiedzy o zwyczajach i obrzędach związanych ze Świętami

    Wielkiej Nocy;

    - prezentacja możliwości twórczych dzieci, młodzieży i dorosłych;

    - upowszechnianie regionalnych zwyczajów wielkanocnych;

    - doskonalenie umiejętności i warsztatu plastycznego.

    Konkurs otwarty był dla wszystkich zainteresowanych bez ograniczeń wiekowych a warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie np.: pisanki, kraszanki, stroików i palm. Komisja konkursowa oceni prace przyznając nagrody rzeczowe i wyróżnienia. Otwarcie wystawy i podsumowanie konkursu odbędzie się 28 marca 2024r. (czwartek) o godz. 16.00 w Kętrzyńskim Centrum Kultury  -Galeria. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia.

  • Powitanie Wiosny

    „Przyszła do nas wiosna w kolorowych kwiatach.

    Przyleciały ptaki z dalekiego świata.

    Dobrze , że jest wiosna, wiosna cieszy nas.

    Słonko grzeje mocno, na spacery czas.”

       Ach!  Co to był za dzień ….Słońce  próbowało nieśmiało świecić pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna naszego przedszkola. Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę. Dla wszystkich przedszkolaków to znak, że coraz bliżej lato. Wszyscy mamy dość zimnych poranków, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków!!!

    Przyjście nowej pory roku- wiosny, jest doskonałą okazją do tego, aby uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny czyli 21 marca wszystkie grupy przedszkolne  uczestniczyły w uroczystości  przygotowanej przez dzieci i nauczycielki grupy "Ananaski". Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci i panie przyszły ubrane w kolorze wiosennym- czyli zielonym.  "Ananaski" przygotowały i zaprezentowały montaż słowno- muzyczny pt. "Witaj, Wiosno". Ubrane w wiosenne, kolorowe stroje, ozdobne wianki i zielone berety, z wiosenną energią i radością śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i grały na instrumentach muzycznych. Podczas  uroczystości  dzieci "czarowały" i przywoływały  Wiosnę  najpiękniej, jak tylko potrafiły. Bo cóż, dzieci tęsknią za słońcem, chcą się cieszyć i bawić w jego ciepłych promieniach. Chcą jak najprędzej zrzucić ciepłą kurtkę i rękawiczki.  Całemu przedsięwzięciu przyglądała się uśmiechnięta Pani Dyrektor, która w imieniu Wiosny wręczyła artystom i wszystkim dzieciom słodkie upominki na dobry początek powitania Wiosny. Naszą uroczystość możemy uznać za udaną. To był naprawdę wspaniały dzień – szkoda, że następny dopiero za rok. Mamy nadzieję, że dzięki zaangażowaniu naszych przedszkolaków wiosna zawita do nas na dobre, a wraz z nią ciepłe dni, z których będziemy czerpać radość. 

  • ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA/DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

    21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego wszystkie grupy przedszkolne włączyły się do akcji społecznej pokazując swoje zrozumienie i akceptację. Tego dnia założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka. Nasze przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli (pogadanki, zabawy), chętnie mówiły o swoich spostrzeżeniach i odczuciach po obejrzeniu filmu edukacyjnego poświęconego osobom z Zespołem Downa. Dzięki włączaniu się w takie akcje dzieci nabywają właściwe postawy społeczne oraz wrażliwość emocjonalną. Od najmłodszych lat wpajamy jak ważna jest tolerancja i akceptacja oraz zrozumienie dla osób różniących się od nas. Dzięki temu dzieci wiedzą, że wszyscy jesteśmy pełnowartościowymi ludźmi, pomimo różnic, które posiadamy.

  • WIOSENNY PIKNIK MUNDUROWY "RAZEM BEZPIECZNIEJ"

    W czwartek 21 marca dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego "Malinka" uczestniczyły w Wiosennym Pikniku Mundurowym "Razem Bezpieczniej". Na parkingu obok Kompleksu Rekreacyjno- Sportowego "Kętrzynianka" służby z ketrzyńskiej Policji, Straży Pożarnej i Straż Granicznej przygotowały wspaniałe wyzwania i atrakcje dla najmłodszych. Przedszkolaki uczestniczyły w w pokazie sprzętu i pojazdów Policji, Straży Granicznej i Straży Pożarnej, odwiedziły komorę dymową, obserwowały jak działa symulator dachowania. Dzieki zabawom przygotowanym przez kętrzyńskich strażaków miały możliwość nauki gaszenia pożaru, czy  udzielania pomocy osobom uwięzionym w samochodzie. Największe zainteresowanie wzbudził pokaz pojazdów policyjnych i strażackich. Piknik "Razem bezpieczniej" to znakomita okazja do poszerzenia wiedzy na temat pracy służb mundurowych i utrwalenia podstawowych zasad bezpieczeństwa. To była prawdziwa MOC ATRAKCJI.

  • OGŁOSZENIE- REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA

     

    REKRUTACJA DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNEGO

    „MALINKA” W KĘTRZYNIE NA ROK SZKOLNY 202
    4/2025


    SZANOWNI RODZICE!
     

    Informujemy, że od dnia19.02.2024r. rozpoczynamy rekrutację
     

    do Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Malinka” w Kętrzynie
     

    na nowy rok szkolny 2024/2025

    Rodzice dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Malinka” w Kętrzynie w roku szkolnym 2023/2024 obowiązani są złożyć deklarację kontynuacji edukacji przedszkolnej na rok szkolny 2024/2025 w terminie: od 19.02.2024r. do 29.02.2024r.

    Jeżeli do dnia 29.02.2024r. Rodzice nie złożą deklaracji edukacji przedszkolnej na nowy rok szkolny,                      dziecko będzie usunięte z listy kontynuacji przedszkola w roku szkolnym 2024/2025
    /deklaracje kontynuacji edukacji przedszkolnej w roku 2024/2025
    będą wydawane przez nauczycielki poszczególnych grup/.

    RODZICE NOWYCH KANDYDATÓW DO PRZEDSZKOLA
    NA ROK SZKOLNY 202
    4/2025

    Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola będą udostępnione od dnia 06.03.2024r.  na stronie internetowej przedszkola / malinka-ketrzyn.edupage.org/ oraz w siedzibie przedszkola.
    Wnioski rekrutacyjne należy złożyć osobiście w siedzibie przedszkola, zgodnie z harmonogramem rekrutacji -  do dnia 20.03.2024r. do godz. 15:00)

    WNIOSKI REKRUTACYJNE BĘDZIE PRZYJMOWAŁA
    PANI SEKRETARKA


    WSZYSTKIE DOKUMENTY DOTYCZĄCE REKRUTACJI NA NOWY ROK SZKOLNY
    202
    4/2025 BĘDĄ UDOSTĘPNIONE NA STRONIE INTERNETOWEJ PRZEDSZKOLA W ZAKŁADCE: OGŁOSZENIA , REKRUTACJA



                                                                                  DYREKTOR

                                                                                    Joanna  Friedrichsen

    Zarzadzenie_Burmistrza_Miasta_Ketrzyn(1).pdf

    Harmonogram_2024-2025.pdf

     

     

  • "KANGUREK 2024" - ROSTRZYGNIĘCIE MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

    Miejskie Przedszkole Integracyjne "Malinka" dziękuje wszystkim uczestnikom II EDYCJI MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO  „Kangurek 2024”.

    Celem konkursu było:

    1. wspieranie uzdolnień matematycznych i pomoc w rozwijaniu zainteresowań przedszkolaków,
    2. kształtowanie samodzielnego  i logicznego myślenia,
    3. zacieśnienie współpracy z nauczycielami z innych placówkami,
    4. upowszechnienie i rozbudzanie zainteresowań matematycznych wśród 6- latków,
    5. stworzenie możliwości  do rywalizacji dzieci najzdolniejszych.

    13 marca 2024r. swoimi matematycznymi umiejętnościami wykazało się 5 placówek przedszkolnych z miasta Kętrzyn:

    1. Miejskie Przedszkole Integracyjne „Smerfowa Kraina”;
    2. Przedszkole Niepubliczne „Mali Odkrywcy”;
    3. Oddział Przedszkolny Szkoła Podstawowa Nr. 3;
    4. Miejskie Przedszkole Integracyjne „Malinka”;
    5. Przedszkole  Niepubliczne „Akademia Przedszkolaka”.

    Wykonywanie zadań oceniała niezależna komisja w składzie:

    1. Pan Krzysztof Krupienik,
    2. Pani Agnieszka Przybylińska,
    3. Pani Joanna Szawkowska.

    Każde przedszkole wykonało 5 zadań, które oceniała komisja. Za każde zadane zespoły otrzymały punkty podstawowe od 1 do 5 oraz punkty dodatkowe.
     

    PRZEBIEG KONKURSU:

    I zadanie zespołowe pt. „ Kangurek”- zabawa z rachowaniem;
    Rozwijanie umiejętności dodawania i odejmowania w zakresie „9”.

    II zadanie indywidualne pt. „Łabędź”- tangram;
    Rozwijanie koncentracji uwagi; logicznego myślenia; dostrzeganie błędu i korygowanie go,  szukanie  rozwiązań, kompromisów, dedukowanie.

    III zadanie indywidualne pt. „Motyl”;
    Rozwijanie pamięci sekwencyjnej, wyobraźni i motoryki małej.

    IV zadanie indywidualne  pt. „Dyktando graficzne” – kodowanie;                                                                        Rozwijanie umiejętności orientacji przestrzennej na kartce, rozróżniania strony lewej i prawej. Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, percepcji wzrokowej, koncentracji  i koordynacji wzrokowo – ruchowej  podczas Dyktanda graficznego - kreślenie strzałki w odpowiednim kierunku.

    V zadanie zespołowe  pt. "Nakrywamy do stołu"- ćwiczenie orientacji na kartce papieru;
    Rozwijanie umiejętności orientacji przestrzennej na kartce, rozróżniania strony lewej i prawej. Rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, percepcji wzrokowej, koncentracji  i koordynacji wzrokowo – ruchowej.

    Komisja po przeprowadzeniu analizy przyznawanych punktów oraz dogrywce o miejsce II  Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Malinka” z Przedszkolem Niepublicznym „Mali Odkrywcy” wyłoniła laureatów przyznając:

    I miejsce- Przedszkole  Niepubliczne „Akademia Przedszkolaka” (30 pkt.);

    II miejsce- Miejskie Przedszkole Integracyjne „Malinka”  (29 pkt.);

    III miejsce- Przedszkole Niepubliczne „Mali Odkrywcy” (28 pkt.);

    Ponadto przyznano 2 wyróżnienia:

    1. Miejskie Przedszkole Integracyjne „Smerfowa Kraina” (27 pkt.);

    2. Oddział Przedszkolny Szkoła Podstawowa Nr. 3 (22 pkt.).

    Laureaci konkursu otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody.

    Sponsorem nagród  oraz organizatorem w II EDYCJI Międzyprzedszkolnego Konkursu Matematycznego „Kangurek 2024” było Miejskie Przedszkole Integracyjne „Malinka”.

    Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród uczestnikom odbyło się 13 marca 2024r.  w holu przedszkola.

    Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom, jak również wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w zabawie związaną z matematyką.

strona:

Wydarzenia

Kontakt

  • Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie
    Obrońców Westerplatte 16,
    11-400 Kętrzyn
  • (+89) 751 24 66

Galeria