Spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Srokowo

Dnia 17 .01.2019.r. W przedszkolu „Malinka” w grupie „Motylki” wraz z grupą „Słoneczka” zawitał do nas niezwykły gość pani leśnik. Pani leśnik opowiedziała dzieciom o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania poznaliśmy zwyczaje wybranych zwierząt przedstawionych na zdjęciach przez gościa. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także w jaki sposób pomaga się zwierzętom przetrwać zimę. Kilkoro dzieci miało okazję dokarmić ptaki, wsypując pokarm do karmników znajdujących się obok przedszkola. Na pożegnanie pani leśnik obdarowała wszystkie dzieci na rączkę z wizerunkiem zwierzątka. Celem spotkania było zapoznanie się z pracą leśnika i pogłębienie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w lesie oraz jak pomagać im w okresie zimowym. Podziękowaniem za spotkanie był słodki prezent oraz drewniana pamiątka.