Pierwszy Dzień Wiosny w gr. "Słoneczka" 23.03.21

23 marca nasze maluchy obchodziły pierwszy dzień wiosny. Jednak aby przywitać wiosnę musieliśmy ostatecznie pożegnać zimę. Postanowiliśmy zmęczyć Marzannę tańcem i śpiewem aby zapadła w dłuuugi sen, przynajmniej do następnych mrozów. Dzieci zaśpiewały i zainscenizowały wiośnie piosenkę pt. "Przyszła wiosna". Następnie nadszedł czas na obudzenie pięknych kwiatów. Z pomocą przyszła nam chusta animacyjna, dzięki której nasze kwiaty wzbiły się ponad ziemię, tworząc kolorową łąkę. Czas na przebudzenie motylków. Motyle rozprostowały skrzydełka i w rytm muzyki latały po sali, jednak gdy usłyszały ciszę, chowały się w kwiatkach. Po takim pożegananiu zimy, nasza Panna Marzanna z pewnością zapadnie w długi wiosenny sen.

smiley