Nawigacja

  

  • Niezwykłe warsztaty mydlarskie w naszym przedszkolu

    W maju w naszym przedszkolu dzieci miały przyjemność uczestniczyć w niezwykłych warsztatach mydlarskich prowadzonych przez znaną i lubianą Panią Dagmarę, którą dzieci doskonale znają z zajęć zumby.

    Pani Dagmara, oprócz swoich umiejętności tanecznych, jest również prawdziwą artystką w dziedzinie tworzenia mydełek. Dzięki jej kreatywności i doświadczeniu, dzieci miały okazję zanurzyć się w świat kolorów, zapachów i magicznych kształtów. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia na temat historii mydła oraz procesu jego tworzenia. Pani Dagmara w prosty i przystępny sposób wyjaśniła dzieciom, z jakich składników powstaje mydło i jakie narzędzia są potrzebne do jego produkcji.

    Następnie nadszedł czas na najbardziej ekscytującą część – własnoręczne tworzenie mydełek. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy. Mogły wybierać spośród różnorodnych form, barwników i aromatów, dzięki czemu każde mydełko było wyjątkowe. Pani Dagmara cierpliwie pomagała dzieciom w mieszaniu składników, wlewaniu ich do foremek i ozdabianiu gotowych mydełek.

    Warsztaty mydlarskie okazały się nie tylko świetną zabawą, ale również wartościową lekcją. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest higiena i dlaczego mycie rąk jest kluczowe dla zdrowia. Mogły również rozwinąć swoją kreatywność i zdolności manualne, tworząc małe dzieła sztuki, które zabrały ze sobą do domu.

    Na zakończenie warsztatów, każde dziecko otrzymało pamiątkowy certyfikat uczestnictwa oraz mogło zabrać do domu swoje własnoręcznie wykonane mydełka. Była to niezwykła przygoda, która na długo pozostanie w pamięci naszych małych artystów.

    Dziękujemy Pani Dagmarze za cudowne warsztaty i niecierpliwie czekamy na kolejne spotkania pełne magii i twórczych wyzwań!

  • Magiczny Koncert Filharmonii w Naszym Przedszkolu

    17 maja 2024 r. w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć muzyków z filharmonii, którzy przygotowali dla naszych maluchów niezwykły koncert. Tematem przewodnim była muzyczna opowieść o powstawaniu czterech pór roku.

    Muzycy, posługując się różnorodnymi instrumentami, wprowadzili dzieci w świat dźwięków, który odzwierciedlał zmieniające się pory roku. Każda pora roku została przedstawiona za pomocą charakterystycznych melodii i tonacji, które doskonale oddawały jej klimat i nastrój.

     

    W trakcie koncertu dzieci miały okazję poznać trzy wyjątkowe instrumenty: flet poprzeczny, skrzypce oraz instrument klawiszowy. Każdy z nich miał swoje unikalne brzmienie, które wzbogacało muzyczną opowieść:

    Flet Poprzeczny: Jego delikatne i eteryczne dźwięki przywodziły na myśl wiosnę, pełną budzącej się do życia przyrody.

    Skrzypce: Dynamiczne i pełne pasji brzmienie skrzypiec doskonale oddawało różnorodność letnich dni, od ciepłych i spokojnych po burzliwe i pełne energii.

    Instrument Klawiszowy: Jego zróżnicowane możliwości dźwiękowe pozwoliły przenieść dzieci w melancholijny świat jesieni oraz spokojne, zimowe wieczory.

    Koncert był nie tylko okazją do obcowania z piękną muzyką, ale także wartościową lekcją. Muzycy w przystępny sposób tłumaczyli dzieciom, jak różne dźwięki mogą odzwierciedlać zmieniającą się przyrodę i emocje związane z każdą porą roku. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i aktywnie uczestniczyły w koncertowych zabawach.

     

    Wszyscy uczestnicy koncertu, zarówno mali, jak i duzi, byli zachwyceni wyjątkowym wydarzeniem. Dzieci z uśmiechami na twarzach wracały do swoich sal, dzieląc się wrażeniami i nowo zdobytą wiedzą o muzyce i porach roku. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci jako czas pełen radości, nauki i wspaniałej zabawy.

    Dziękujemy muzykom z filharmonii za niezapomniany koncert i nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych muzycznych przygód!

  • REKRUTACJA DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO W KĘTRZYNIE

    REKRUTACJA DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO W KĘTRZYNIE

    UL. OBR.WESTERPLATTE 16

    NA ROK SZKOLNY 2024/2025


     

    Szanowni Rodzice,

    Dyrektor Żłobka Miejskiego w Kętrzynie informuje, że od 22 kwietnia 2024r. rozpoczyna się rekrutacja do Żłobka Miejskiego w Kętrzynie na rok szkolny 2024/2025 .

    INFORMACJA SKIEROWANA DO RODZICÓW DZIECI UCZĘSZCZAJĄCYCH

    DO ŻŁOBKA MIEJSKIEGO W KĘTRZYNIE W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

    Dzieci z rocznika 2021, 2022, 2023 uczęszczające do Żłobka Miejskiego w Kętrzynie w roku szkolnym 2023/2024 NIE BIORĄ UDZIAŁU W REKRUTACJI - za zgodą rodziców dzieci mogą kontynuować wychowanie żłobkowe w roku szkolnym 2024/2025. Rodzice tych dzieci obowiązani są złożyć deklaracje kontynuacji wychowania żłobkowego na rok 2024/2025.

    Termin składania deklaracji kontynuacji wychowania żłobkowego w roku szkolnym 2024/2025:

    od 22. 04. 2024r. do 30. 04. 2024r.

    Karty deklaracji kontynuacji żłobka są do pobrania u opiekunek żłobka. Wypełnione deklaracje kontynuacji należy złożyć u opiekunek żłobka.

    OSTATECZNY TERMIN ZŁOŻENIA DEKLARACJI

    30. 04. 2024r. do godz 14.00

    DEKLARACJE ZŁOŻONE PO TERMINIE NIE BĘDĄ PRZYJĘTE

     

     

    SZANOWNI RODZICE!

    Informujemy, że od dnia 2kwietnia 2024r. rozpoczynamy rekrutację

    na nowy rok szkolny 2024/2025

    RODZICE NOWYCH KANDYDATÓW DO ŻŁOBKA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

    proszę zapoznać się z poniższymi dokumentami i pobrać kartę zgłoszenia

    Harmonogram_rekrutacji.odt

    REGULAMIN_REKRUTACJI_DO_ZLOBKA_2023-2024(1)_(1).odt

    1_KARTA_ZGLOSZENIA_Zlobek_2023-2024.odt

    KLAUZULA_INFORMACYJNA_O_PRZETWARZANIU_DANYCH_OSOBOWYCH(1).doc

    POTWIERDZENIE_WOLI_PRZYJECIA(4)(1).odt

    Wszystkie informacjie i dokumenty dostępne są również w zakładce Ogłoszenia, Rekrutacja, Dyżur wakacyjny

     

    Kartę zgłoszenia dziecka należy złożyć osobiście w siedzibie Żłobka w godzinach 8.00 - 15.00 do Pani Sekretarki (zgodnie z harmonogramem rekrutacji)

    do dnia: 17 maja 2024 r. do godz. 15.00

     

     

  • FESTY RODZINNY

  • Wycieczka do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie – Przygoda z Bezpieczeństwem

    W dniu 14 maja 2024 roku wszystkie grupy przedszkolne udały się na niezapomnianą wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kętrzynie. To było nie tylko wyjście poza budynek przedszkola, ale także wyjątkowe wydarzenie edukacyjne, które na długo pozostanie w pamięci naszych małych odkrywców.

    Dzieci rozpoczęły swoją przygodę w Sali Edukacyjnej, specjalnie przeznaczonej do prowadzenia zajęć z dziećmi szkół podstawowych klas 1-3 oraz przedszkoli. To właśnie tam zostały przywitane przez starszego strażaka Mirosława Rogowskiego oraz kapitana Damiana Bartyzela, którzy od razu wprowadzili dzieci w świat zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym.

    Nie był to zwykły wykład – panowie strażacy zgrabnie połączyli edukację z zabawą, używając ciekawych filmów i opowieści, które przyciągnęły uwagę naszych maluchów. Odpowiadając na pytania, wyjaśniali, jakie zadania czekają na strażaka na co dzień, wymagając od niego nie tylko sprawności fizycznej, ale także umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

    Nasi sympatyczni gospodarze nie tylko opowiedzieli o swojej pracy, ale także zaprezentowali różne typy wozów strażackich oraz sprzęt znajdujący się w ich wnętrzu. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się sprzętowi, dowiedzieć się, jak działa i do czego służy każde narzędzie.

    Wizyta w garażu strażaków była prawdziwym hitem wśród przedszkolaków – ich oczy świeciły się z zachwytu, kiedy mogły zobaczyć, jak wyglądają pojazdy strażackie od środka oraz jakie urządzenia służą do gaszenia pożarów czy ratowania ludzi.

    Na zakończenie wizyty dzieci podziękowały strażakom za niezwykłą przygodę, pełną emocji i ciekawych doświadczeń. Widać było, że wizyta w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca i pełna pozytywnych wrażeń dla naszych małych odkrywców.

    Tego dnia dzieci nie tylko dowiedziały się, jak ważne jest bezpieczeństwo w życiu codziennym, ale także zobaczyły, że strażacy są prawdziwymi bohaterami gotowymi pomagać innym w każdej sytuacji. Dziękujemy strażakom za niezapomniane doświadczenie, które na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków!

  • Majowy Zew Ogrodu: Przedszkolaki i Seniorzy w Akcji z Fundacją Eco Senior

    Miesiąc maj to czas, kiedy natura budzi się do życia w pełni. To także idealna pora na rozpoczęcie prac w ogrodzie, szczególnie gdy chodzi o siew warzyw. W słoneczny czwartek, dziewiątego maja 2024 roku, nasze przedszkolaki wraz z członkami Fundacji Eco Senior postanowili wykorzystać tę okazję do wspólnego działania i nauki.

    W przedszkolnym ogródku zapanowała radosna atmosfera, gdy maluchy i Seniorzy z Fundacji Eco Senior przystąpili do pracy. Dzięki połączeniu sił i doświadczenia różnych pokoleń, wszyscy mogli czerpać z tego ogromną dawkę wiedzy i radości.

    Seniorzy, z wieloletnim doświadczeniem w ogrodnictwie, chętnie dzielili się swoimi sekretami i wskazówkami dotyczącymi siewu warzyw. Ich mądrość i cierpliwość pozwoliły przedszkolakom zdobyć nowe umiejętności i rozbudziły w nich pasję do kontaktu z naturą oraz pracy w ogrodzie.

    Nie tylko rozmawialiśmy o roślinach i sposobach ich pielęgnacji, ale również o ekologii, znaczeniu ochrony środowiska i korzyściach płynących z uprawy własnych warzyw. Dla dzieci była to nie tylko lekcja ogrodnictwa, ale także lekcja troski o planetę i odpowiedzialności za jej przyszłość.

    Po zakończeniu pracy razem z Seniorami śpiewaliśmy piosenki, tańczyliśmy i bawiliśmy się w integracyjnej zabawie muzyczno-tanecznej. To nie tylko wzmocniło więzi międzypokoleniowe, ale także sprawiło, że ten majowy dzień stał się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

    Dzięki współpracy z Fundacją Eco Senior nie tylko rozwijamy nasz przedszkolny ogródek, ale także uczymy się wartości współpracy, szacunku dla starszych pokoleń oraz dbałości o otaczający nas świat. Majowy siew warzyw okazał się nie tylko praktyczną lekcją ogrodnictwa, ale także pięknym przykładem, jak wiek nie ma znaczenia, gdy chodzi o wspólne działanie i naukę od siebie nawzajem.

  • Laureaci konkursu plastyczno-technicznego "Pokaż emocje!"

    Nasze Truskaweczki z wielkimi sukcesami!

     

    Jesteśmy niezmiernie dumni z naszych małych artystów! Dzieci z grupy Truskaweczki wzięły udział w Wojewódzkim konkursie plastyczno-technicznym "Pokaż emocje!", a ich wysiłki zostały uhonorowane nagrodą specjalną!

    Konkurs był dla naszych przedszkolaków prawdziwą okazją do wyrażenia swojej kreatywności i talentu. Tematem konkursu było ukazanie różnorodnych emocji poprzez sztukę plastyczną. Nasze dzieci nie tylko świetnie się bawiły, ale także wykazały się niezwykłą wyobraźnią i wrażliwością na emocje.

    Wśród wielu wspaniałych prac nasze Truskaweczki wyróżniły się niezwykłą ekspresją i pomysłowością. Ich prace emanowały radością, smutkiem, zdumieniem i wieloma innymi emocjami, co zostało docenione przez jury konkursu.

    Dla nas to ogromne wyróżnienie, że nasze najmłodsze przedszkolaki zostały zauważone i nagrodzone. To dowód na to, jak ważne jest rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych już od najmłodszych lat. Serdecznie gratulujemy naszym małym artystom ich sukcesu i doceniamy ich zaangażowanie oraz wysiłek włożony w stworzenie tych wspaniałych prac.

    Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasze przedszkole może pochwalić się tak wspaniałymi osiągnięciami. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek drogi naszych małych artystów i już teraz czekamy z niecierpliwością na kolejne ich twórcze dokonania!

    Raz jeszcze serdecznie gratulujemy naszym Truskaweczkom i życzymy im dalszych sukcesów na polu artystycznym oraz w każdej innej dziedzinie, którą zechcą podjąć!

  • Dołącz do Akcji Kętrzyński Rowerowy Maj w Naszym Przedszkolu!

    Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci,

    Mamy ogromną radość ogłosić, że nasze przedszkole właśnie przyłączyło się do fantastycznej inicjatywy - Akcji Kętrzyński Rowerowy Maj! Ta ekscytująca kampania, która odbędzie się w dniach 6-29 maja 2024 roku, to doskonała okazja do wspólnego uczestnictwa w aktywnościach na świeżym powietrzu oraz promowania zdrowego stylu życia.

    W Kampanii biorą udział przedszkolaki z placówek prowadzonych przez Gminę Miejską Kętrzyn oraz uczniowie kętrzyńskich szkół podstawowych. Ale to nie wszystko! W tym roku do udziału w akcji zostały zaproszone przedszkola niepubliczne z terenu Miasta Kętrzyn.

    Celem tej wiosennej kampanii jest zachęcenie naszych najmłodszych do wybierania aktywnych środków transportu, takich jak rower, hulajnoga, rolki czy deskorolka, podczas podróży do przedszkola czy szkoły. To nie tylko sposób na zdrową aktywność fizyczną, ale również doskonała okazja do nauki odpowiedzialności za swoje bezpieczeństwo.

    Dlatego też, drodzy Rodzice, prosimy o pomoc w zapewnieniu dzieciom odpowiedniego wyposażenia ochronnego. Pamiętajcie o założeniu kasków - to drobna czynność, która może uchronić nasze pociechy przed nieprzyjemnymi sytuacjami.

    Życzymy wszystkim wytrwałości i radości w aktywnym uczestnictwie w Kampanii Kętrzyński Rowerowy Maj! Niech to będzie czas pełen uśmiechu, zdrowej rywalizacji i niezapomnianych przygód na dwóch kółkach!

     

    Zapraszamy do wspólnej zabawy!

  • WYCIECZKA DO STADNINY KONI "STADA OGIERÓW" W KĘTRZYNIE

    30.04 w naszym przedszkolu obchodziliśmy  Dzień Konia. Wśród przedszkolaków jest kilkoro bardzo zafascynowanych i zakochanych w tych wyjątkowych zwierzętach dlatego nie mogliśmy pominąć tak ważnego dla nich święta. Dzieciom zwierzęta te kojarzą się szczególnie z konikami na biegunach, przytulankami, nadrukami na ubraniach czy stworzeniami występującymi w  bajkach, ale niejeden przedszkolak miał okazję już na prawdziwego konia wsiąść i było to niezapomniane przeżycie.

    Z tej okazji Grupa Truskaweczki i Grupa Jagódki wybrały się na wycieczkę do stadniny koni "STADA OGIERÓW" W KĘTRZYNIE. Dzieci podczas wycieczki dowiedziały się, jak wygląda stajnia i zobaczyły z bliska konie, a nawet mogły je dotknąć i pogłaskać. Dowiedziały się także, w jakich warunków potrzebują oraz czym się żywią i jak należy o nie dbać. Poznały także kilka ciekawostek na temat koni przebywających w gospodarstwie.Była też pora na ognisko-pieczenie kełbasek Nie zabrakło też wspólnej zabawy. Dzieci wróciły bardzo zadowolone, pełne wrażeń i na pewno niezapomnianych wspomnień.Pragniemy w tym miejscu podziękować właścicielom stadniny koni za umożliwienie przedszkolakom przeżycia tych niecodziennych chwil.
    ,,Zaszczepić w dziecku pasję można tylko w jeden sposób, pokazując mu co kochasz”.
    Być może wycieczka do stadniny spowoduje, że nasze przedszkolaki zechcą kontynuować naukę jazdy konnej.

    To był dzień pełen wrażeń.

  • Ale to był fajny dzień! Niebieskie Igrzyska przedszkolaków

         W środę 24 kwietnia dzieci z grupy "Ananaski" i "Jeżynki" bawiły się wspólnie na „Niebieskich Igrzyskach” zorganizowanych w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Jest to wydarzenie o charakterze sportowym i edukacyjnym. Twórczynią i pomysłodawczynią Niebieskich Igrzysk jest Dyrektor Fundacji Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku, dr Anna Budzińska. Pierwsze Niebieskie Igrzyska odbyły się na hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku w 2019 roku. Uczestniczyło w nich około 500 osób, w tym prawie 300 dzieci!.  W zeszłym roku nasze przedszkole po raz pierwszy przystąpiło do akcji i zorganizowało Pierwsze Niebieskie Igrzyska i już wtedy wiedzieliśmy, że na pierwszych się nie skończy. Celem Niebieskich Igrzysk jest edukacja oraz budowanie szacunku dla dzieci, które nieco inaczej widzą i odczuwają świat. Dzieci integrowały się przez wspólną zabawę i aktywność ruchową. Na przedszkolaków czekało wiele zadań, podczas których mogły sprawdzić swoją wytrzymałość, równowagę, zwinność i szybkość. Podczas imprezy sportowej dzieci wysłuchały hymnu Niebieskich Igrzysk i „odpaliły” oklaskami znicz olimpijski, który powędrował do rąk każdego ze sportowców. Uczestnicy wydarzenia rywalizowały w zadaniach sportowych, takich jak: bieg z kręglem, slalom z woreczkiem przesuwanym laską gimnastyczną,  podawanie w rzędach piłki nad głową, tor przeszkód, przeciąganie liny, zabawa ze zdejmowaniem i zakładaniem kapci. Na zakończenie igrzysk zostały wręczone medale - tak jak przystało na prawdziwych sportowców .Głównym przesłaniem tego wydarzenia jest pokazanie dzieciom, że mimo tego, że wyglądamy tak samo, są wśród nas dzieci, które inaczej widzą i odczuwają świat. Ale nie oznacza to, że nie możemy się razem bawić, odnosić sukcesy i być sportowcami na miarę własnych możliwości.   

    Galeria zdjęć

  • "Malinki o słuch dbają"

        W ramach zadania zleconego przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie, pt. „Malinki o słuch dbają” dla Stowarzyszenia Widzialna Ręka, dzieci z naszego przedszkola zostały przebadane w ramach bezpłatnych badań słuchu i testów mowy.  

  • "Dziecięcy świat zatopionych marzeń" - trening piłki nożnej.

       W ramach zadania zleconego przez Gminę Miejską Kętrzyn, pt. „Dziecięcy świat zatopionych marzeń” dla Stowarzyszenia Widzialna Ręka, dzieci z naszego przedszkola  uczestniczyły w zajęciach sportowych - w treningu piłki nożnej.

  • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

         23 kwietnia swoje wielkie święto mają książki na całym świecie. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, to święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Wydarzenie to ma na celu rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci, ponieważ czytanie ma szczególnie znaczenie dla rozwoju dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym. Książki rozwijają słownictwo, rozbudzają fantazję, uczą, są  źródłem wartości i wiedzy. Jednym słowem czytanie książek to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu. Aby uczcić ten dzień, w naszym  przedszkolu we wszystkich grupach, przygotowano zajęcia z książką w roli głównej. Dzieci oglądały prezentacje i filmy edukacyjne, pt. ,,Jak powstaje książka?”. Dowiedziały się jaką drogę musi pokonać książka od momentu jej napisania do wydania. Poznały budowę książki. Przypomniały ,,Zasady korzystania z książek”. Prezentowały rówieśnikom , swoje ulubione książeczki, przyniesione z domu, opowiadały historie swoich ulubionych bohaterów literackich. Uczestniczyły w pogadankach na temat czytelnictwa i korzyści płynących  z czytania. Brały udział w zabawach ruchowych z książką. Dowiedziały się gdzie książkę można kupić , a gdzie wypożyczyć. Przedszkolaki wykonały tez  piękne prace o tematyce związanej z książką - były  to zakładki oraz projektowanie własnej książki. Przed południem dzieci z grupy „Jeżynki” i „Jagódki „wybrały się na wycieczkę  do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie w celu wypożyczenia książek i założenia niektórym dzieciom kart czytelników. Przedszkolaki miały też możliwość wysłuchania bajek czytanych w czytelni przez Panie bibliotekarki. Usłyszały legendę „O Lechu, Czechu i Rusie”, podczas czytania której wykorzystano metodę kamishibai, znaną naszym przedszkolakom.  Istota tej techniki, która narodziła się  w Japonii w XII wieku, polega na przedstawianiu opowieści przy pomocy „papierowych slajdów”, które umieszczone są w drewnianej oprawie miniaturowego teatrzyku. W przerwie dzieci brały udział w zabawie ruchowej z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

      Rolą rodziców i nauczycieli jest budowanie pozytywnego skojarzenia związanego z książką i czytaniem, szczególnie na najwcześniejszym etapie rozwoju dziecka.

  • Międzynarodowy Dzień Ziemi.

        22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Święto to obchodzone jest w naszym kraju od ponad 30 lat. To jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę - ZIEMIĘ! Nauka zachowań ekologicznych nie powinna być tylko modą, a przede wszystkim przejawem troski o przyszłość naszej planety i najmłodszych pokoleń. Dlatego w dzisiejszym dniu  dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych podczas zajęć zastanawiały się, jak dbać  o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc należy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, recykling, sadzenie drzew, oszczędzanie energii i wody, dbanie o czystość powietrza itp. Przedszkolaki próbowały ocenić co czuje Ziemia gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa gdy jest niszczona. Dzieci oglądały filmy edukacyjne, nie zabrakło też pięknych prac plastycznych o tematyce ekologicznej. Wychowanie dziecka w duchu eko kształtuje w nim wrażliwość, odpowiedzialność, a także sprzyja aktywnemu życiu w zgodzie z naturą.

       ZIEMIO! Nie chcemy abyś była zniszczona, chcemy żebyś była cała zielona, więc przysięgę Ci składamy, że zniszczyć Ciebie nie damy !!!

  • Wojewódzki konkurs plastyczno - techniczny, pt. "Pokaż emocje".

         Grupa "Truskaweczki i "Jagódki" z naszego przedszkola, wzięły udział w konkursie, pt. „Pokaż emocje!” Organizatorem konkursu jest Przedszkole Publiczne Nr 2 “Bajka” z Oddziałem Integracyjnym w Mrągowie. Konkurs polega na stworzeniu plakatu płaskiego lub przestrzennego, który przedstawia różne emocje. Konkurs skierowany jest do grup przedszkolnych – dzieci w wieku 3-6 lat. Cele konkursu to: kształtowanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji, uświadomienie dzieciom, że nie ma złych emocji, że wszystkie emocje są nam potrzebne, ponieważ wyrażają kim jesteśmy, kształtowanie umiejętności radzenia sobie z emocjami, rozwijanie wrażliwości emocjonalnej i empatii, kształtowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie słownictwa określającego różne stany emocjonalne i uczuciowe, rozwijanoe umiejętności wyrażania i rozładowywania emocji w sposób akceptowany społecznie. Emocja jest jak fala energetyczna o określonym zabarwieniu, która naturalnie przychodzi i odchodzi. Poza wewnętrznym odczuciem powoduje określoną ekspresję ciała i mimikę. Jest to zjawisko uniwersalne dla wszystkich, dlatego dzieci szybko odczytują emocje.

  • Dentobus w przedszkolu.

        18.04.2024r. do naszego przedszkola przyjechał Dentobus. Dzieci, których rodzice wyrazili zgodę na badania i profilaktykę stomatologiczną w Dentobusie, miały przegląd jamy ustnej wykonany przez personel Ekodent Sp z o.o. z siedzibą w Warszawie. Nowoczesny dentobus, to mobilny gabinet stomatologiczny, w którym dentyści mogą bezpłatnie leczyć zęby dzieci. Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi. Wprowadzenie możliwości udzielania świadczeń stomatologicznych w dentobusie ma na celu zwiększenie dostępności do świadczeń dla dzieci, tak aby ograniczyć miejscowe i ogólnoustrojowe następstwa choroby próchnicowej zębów. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy uczestniczyły w badaniach. Stan zdrowia jamy ustnej ma bezpośredni wpływ na stan zdrowia i jakość życia. Dlatego warto o nią dbać już od najmłodszych lat i wypracować zdrowe nawyki.

  • Filharmonia Olsztyńska

         Dnia 12 kwietnia po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu muzyków z Filharmonii Olsztyńskiej. W czasie koncertu wprowadzono podstawowe elementy notacji muzycznej. Dzieci poznały wartości rytmiczne nut. Zobaczyły jak wyglądają i ile trwają: cała nuta, półnuta, i ćwierćnuta. Pani prowadząca koncert wyjaśniła przedszkolakom, że nuty dla muzyków są tak samo ważne podczas grania, jak dla nas litery podczas czytania. Oznacza to, że muzykę można zapisać i odczytać. Każdy kto chce nauczyć się gry na instrumencie musi nauczyć się nazw nut oraz rozpoznawać ich położenie, a wszystkie nutki zapisane są w określony sposób pomiędzy równolegle ułożonymi liniami zwanymi pięciolinią. Wykorzystała do tego zabawy rytmiczno - muzyczne i rymowanki. Zapoznanie z notacją muzyczną nie stanowi treści podstawy programowej wychowania przedszkolnego, warto jednak kształtować świadomość dzieci, że istnieje język muzyki i każdy dźwięk podobnie jak każde słowo można utrwalić. Koncert dostarczył dużo radości, zabawy i nowych wiadomości.

  • Dzień Sportu w przedszkolu.

       08 kwietnia w każdej grupie przedszkolaki obchodziły Dzień Sportu. Święto ustanowiła w 2013 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych. Nawyk uprawiania sportu warto wykształcać w dziecku już od najmłodszych lat. Sport uczy zasad fair play, dyscypliny, radzenia sobie z emocjami jakie niosą ze sobą pierwsze sukcesy i porażki, a w przypadku gier zespołowych współpracy w grupie. Cechy te mają później przełożenie na inne sfery  życia. Ponadto sport kształtuje zdolności motoryczne, poprawia funkcje mózgu, kształtuje postawę ciała i zmniejsza poziom stresu. Dlatego w dzisiejszym dniu nasze przedszkolaki ubrane w stroje gimnastyczne, uczestniczyły w zajęciach sportowych, wykonywały ćwiczenia sprawnościowe z rekwizytami, pokonywały tory przeszkód. Każde prawidłowo wykonane ćwiczenie budziło w dzieciach ogromna radość i zadowolenie z dobrze wykonanego zadania. Za aktywne uczestnictwo w zajęciach przedszkolaki otrzymały medale oraz dyplomy.

  • Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu na placu przed Kętrzyńskim Ratuszem.

         2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, W ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, realizowane są liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Nasze przedszkole włączyło się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizowane przez Szkołę Podstawową Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie. 5 kwietnia w kętrzyńskim kinie "Gwiazda", rozpoczęły się uroczyste obchody dnia solidarności z osobami z autyzmem, podczas których dzieci z naszego przedszkola, z grupy „Ananaski”, zaprezentowały na scenie swój repertuar artystyczny. Następnie uroczyste obchody Dnia świadomości Autyzmu przeniosły się  na plac przed Ratuszem, gdzie zebrali się uczniowie i przedszkolaki z Kętrzyńskich szkół i przedszkoli, aby jeszcze bardziej podkreślić swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. Wszędzie dominował kolor niebieski. Wielką radość wszystkim dzieciom sprawiły symbolicznie wypuszczone bańki mydlane. Uczestnicy akcji na znak solidarności z osobami z autyzmem, trzymali niebieskie balony i motyle. Wspólnie wysłuchali piosenki pt. "Zaświeć się na niebiesko". Na zakończenie wszyscy sadzili niebieskie bratki, w wielkich niebieskich donicach przed Ratuszem.

     Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób z autyzmem.

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

       2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm dziecięcy jest poważnym, całościowym zaburzeniem rozwoju, obejmującym sferę poznawczą, emocjonalną i społeczną. Osoby z autyzmem w odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Kolorem symbolizującym autyzm jest NIEBIESKI, - kolor nadziei. Nasze przedszkole również „zaświeciło się" na niebiesko dla "AUTYZMU”.  W każdej grupie przedszkolnej dzieci zapoznały się  z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem, aktywnie uczestniczyły w rozmowach, zabawach ruchowych i plastycznych.  

strona:

Wydarzenia

Kontakt

  • Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie
    Obrońców Westerplatte 16,
    11-400 Kętrzyn
  • (+89) 751 24 66

Galeria