"Jeżynki"

Magiczne Warsztaty Mydlarskie w Grupie Jeżynki

W dniu 17 maja 2024 roku nasza grupa Jeżynki miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłych warsztatach mydlarskich prowadzonych przez znaną i lubianą Panią Dagmarę, którą dzieci doskonale znają z zajęć zumby.

Pani Dagmara, oprócz swoich umiejętności tanecznych, jest również prawdziwą artystką w dziedzinie tworzenia mydełek. Dzięki jej kreatywności i doświadczeniu, dzieci miały okazję zanurzyć się w świat kolorów, zapachów i magicznych kształtów. Warsztaty rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia na temat historii mydła oraz procesu jego tworzenia. Pani Dagmara w prosty i przystępny sposób wyjaśniła dzieciom, z jakich składników powstaje mydło i jakie narzędzia są potrzebne do jego produkcji.

Następnie nadszedł czas na najbardziej ekscytującą część – własnoręczne tworzenie mydełek. Dzieci z zapałem zabrały się do pracy. Mogły wybierać spośród różnorodnych form, barwników i aromatów, dzięki czemu każde mydełko było wyjątkowe. Pani Dagmara cierpliwie pomagała dzieciom w mieszaniu składników, wlewaniu ich do foremek i ozdabianiu gotowych mydełek.

Warsztaty mydlarskie okazały się nie tylko świetną zabawą, ale również wartościową lekcją. Dzieci dowiedziały się, jak ważna jest higiena i dlaczego mycie rąk jest kluczowe dla zdrowia. Mogły również rozwinąć swoją kreatywność i zdolności manualne, tworząc małe dzieła sztuki, które zabrały ze sobą do domu.

Na zakończenie warsztatów, każde dziecko otrzymało pamiątkowy certyfikat uczestnictwa oraz mogło zabrać do domu swoje własnoręcznie wykonane mydełka. Była to niezwykła przygoda, która na długo pozostanie w pamięci naszych małych artystów.

Dziękujemy Pani Dagmarze za cudowne warsztaty i niecierpliwie czekamy na kolejne spotkania pełne magii i twórczych wyzwań!