Informacja o działalności przedszkola w Polskim Języku Migowym (PJM)

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Malinka"- PJM

PROSZĘ KLIKNĄĆ W LINK PONIŻEJ

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Malinka"- PJM

Informacja o zakresie działalności Miejskiego Przedszkole Integracyjnego “Malinka” w Kętrzynie

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Malinka" w Kętrzynie jest publiczną placówką oświatową. Organem prowadzącym Przedszkole jest Gmina Miejska Kętrzyn, a organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie. Miejskie Przedszkole Integracyjne „Malinka” w Kętrzynie zlokalizowane jest w wolnostojącym piętrowym budynku przy ulicy Obrońców Westerplatte 16. Przy wejściu do budynku obok schodów znajduje się podjazd dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim oraz parking, który ma wyznaczone miejsce dla osób niepełnosprawnych.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00- 16.00. Jest ono dostępne dla wszystkich dzieci z terenu miasta Kętrzyn w wieku od 3-6 lat. W okresie wakacji przedszkole pełni dyżur przez jeden miesiąc. W miesiącu, w którym przedszkole dyżuru nie pełni, opiekę dzieciom zapewniają dyżurujące placówki przedszkolne na terenie miasta Kętrzyn. Liczba dzieci w grupie wynosi 25, a w grupach integracyjnych 20 dzieci, w tym maksymalnie 5 dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Grupy przedszkolne obejmują dzieci z tego samego rocznika, lub z roczników łączonych. Przedszkole pełni funkcję opiekuńczą, wychowawczą i kształcącą. Realizuje obowiązujący program wychowania przedszkolnego, przygotowuje dzieci do podjęcia nauki szkolnej w klasach integracyjnych w szkołach masowych. Program wychowawczo-dydaktyczny dostosowany jest do potrzeb współczesnego dziecka, wspiera jego rozwój w atmosferze miłości, akceptacji i bezpieczeństwa. Celem placówki jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturalnym i przyrodniczym. Integracja w przedszkolu jest ogromną szansą dla wszystkich dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Pozwala uwrażliwiać i modelować zachowanie dzieci zdrowych do niesienia pomocy i traktowania dzieci niepełnosprawnych jako partnerów. Dzieci uczą się w naturalny sposób tolerancji, wrażliwości, otwartości, szacunku, przyjaźni i wyrozumiałości. Integracja pomaga dzieciom pozbyć się niezdrowego egoizmu, powoduje szersze spojrzenie na otaczający świat, w którym spotykamy różnych ludzi. Integracja w naszym przedszkolu, to wspólne bycie razem dzieci o różnych możliwościach, potrzebach i zainteresowaniach jednoczących się we wspólnym działaniu. Miejskie Przedszkole Integracyjne “Malinka” posiada ogród przedszkolny z funkcjonalnym placem zabaw dla dzieci, który zapewnia doskonałe warunki do zabaw i wypoczynku na świeżym powietrzu. Plac zabaw został wyposażony: w duży zestaw zabawowy, dwie huśtawki łańcuchowe, czworokąt sprawnościowy, piaskownicę z tunelem, płotki i domek oraz dwie huśtawki wagowe. Przedszkole zapewnia opiekę wykwalifikowanej i kompetentnej kadry pedagogicznej, stale podnoszącej swoje umiejętności zawodowe. Wszyscy nauczyciele pracujący w przedszkolu posiadają dyplomy wyższych uczelni pedagogicznych.

Przedszkole oferuje smaczne i zdrowe wyżywienie, przygotowywane we własnej kuchni. Przedszkole organizuje dla dzieci:

festyny, wycieczki, wyjazdy do teatru, wyjścia do kina, kiermasze, zabawy integracyjne, konkursy,

bierze udział w różnych konkursach organizowanych przez instytucje, zakłady, stowarzyszenia,

uczestniczy w różnych programach, projektach, pozyskuje środki na pomoce dydaktyczne, zabawki, sprzęt.

W przedszkolu dzieci korzystają z jasnych, estetycznych i dobrze wyposażonych sal: sali rehabilitacyjnej, „sali doświadczania świata”- wyposażonej w urządzenia stymulujące rozwój zmysłów: wzroku, słuchu, dotyku, równowagi, gabinetu hydroterapii, gabinetu logopedy i oligofrenopedagoga. Sale zabaw w przedszkolu wyposażone są w nowoczesne pomoce dydaktyczne Marii Montessori, sprzęt audiowizualny i sieć komputerową, a także w urządzenia interaktywne (tablice). Wyposażenie przedszkola oraz zabawki dostosowane są do wieku dzieci oraz posiadają wymagane atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

W placówce odbywają sią bezpłatne zajęcia :

język angielski,

religia,

zajęcia rehabilitacyjne,

zajęcia logopedyczne,

zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,

Za zgodą rodziców odbywają się zajęcia dodatkowe:

Koncerty muzyków z Warmińsko - Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie.

Dogoterapia,

Zumba,

Przedstawienia teatralne,

Robotyka i kodowanie.

W przedszkolu organizowana jest pomoc psychologiczno-pedagogiczna :

Zajęcia z oligofrenopedagogiem,

Zajęcia logopedyczne,

Zajęcia w Sali Doświadczania Świata,

Zajęcia rehabilitacyjne oraz zajęcia rewalidacyjne dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

W celu załatwienia sprawy można skontaktować się z przedszkolem korzystając z:

- poczty elektronicznej : malinka.ketrzyn@gmail.com,

- telefonu: (+89) 751 24 66,

- poczty tradycyjnej: Miejskie Przedszkole Integracyjne “Malinka” w Ketrzynie, ul. Obrońców Westerplatte 16, 11-400 Kętrzyn lub przyjść do placówki i spotkać się z dyrektorem lub pracownikiem

Wszystkie informacje o przedszkolu można znaleźć na stronie internetowej: malinka-ketrzyn.edupage.org.