Nawigacja

 •       W styczniu wszystkie grupy przedszkolne zorganizowały uroczyste koncerty z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Celem spotkań było: 

  - wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym;

  - uczenie szacunku do osób starszych;

  - integracja społeczności przedszkolnej- dzieci, nauczycieli, babć i dziadków;

  - stworzenie miłej atmosfery;

  - prezentowanie umiejętności wokalnych, recytatorskich, tanecznych.

          W naszym przedszkolu zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez przedszkolnych. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach pamiętamy o nich i dajemy im moc wzruszeń i radości. 

 •     Dnia 18.01.2019r  gościliśmy w przedszkolu muzyków Warmińsko Mazurskiej Filharmonii z Olsztyna. Podczas konceru dzieci słuchały utworów na skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Poznały również pojęcia związane z muzyką: dyrygent, batuta. Wysłuchały w skupieniu ciekawej aranżacji opowieści muzycznej na trzy instrumenty. Chętne dzieci wcieliły się w postać dyrygenta i próbowały swoich sił w dyrygowaniu orkiestrą. Na zakończenie muzycy zagrali żywy i pełej energii utwów muzyczny- kankan.

 • Bal Karnawałowy 2019

     "A w Karnawale, a w karnawale- był bal nad bale... ". 16 stycznia w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy. W zabawie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne i grupa żłobkowa "Słoneczka". Dla  dzieci  bal to czas niezwykły, radosny, pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Celem balu było zapoznanie dzieci z tradycją zabaw karnawałowych. O odpowiedni klimat i dobrą zabawę dbali animatorzy - Tomek i Ada prowadzący tańce, konkursy oraz pląsy przy muzyce. Przedszkole od samego rana zamieniło się w magiczne miejsce z bajkowymi postaciami w roli głównej. Można było spotkać między innymi Królewny, Piratów i Piratki, policjantów,  Myszkę Miki,  wróżki, księżniczki, żołnierzy, super bohaterów a także wiele innych postaci z ulubionych bajek. Zabdano również o pyszny słodki i owocowy poczęstunek, który przygotowały nasze Panie kuchareczki w holu przedszkola. Po zabawie  i tańcach można było coś smacznego przekącić oraz napić się pysznego soczku lub wody. Piękne stroje dzieci zostały uwiecznione na zdjęciach, które z pewnością będą miłą pamiątką z balu. Kiedy czas balu dobiegł końca pozostało nam tylko powiedzieć- Ach cóż to był za bal...

 •   W ramach projektu edukacyjnego "Mały Miś w świetle wielkiej literatury- Czytające przedszkolaki" realizowanego w grupie "Smefy" chętne dzieci prezentują rówieśnikom swoje imiejętności w zakresie czytania.  Celem działań jest min. rozbudzanie zainteresowań książkami, zachęcanie dzieci do głośnego czytania - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, wprowadzenie dziecka w świat literatury. Codzienne czytanie sprawia radość i zachęca kolejne dzieci do rozwijania osiągniętych umiejętności.

 •     Dnia 15.01.2019r w sali kinowo- widowiskowej kina "Gwiazda dzieci obejrzały adaptację sceniczną dzieła Jamesa Barriego  pt "Pioitruś Pan i piraci" w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji. Każdy z nas będąc dzieckiem choć raz w życiu marzył o lataniu, chciał na statku pirackim przemierzać morza i oceany lub wierzył w dobre wróżki. Aktorzy teatru w cudowny sposób przenieśli widzów w zaczarowany świat bajki , marzeń i snu. "Piortuś Pan i piraci" to przedstawienie o tym, że wszystkie dzieci kiedyś dorastają, wszystkie, z wyjątkiem jednego - Piotrusia Pana. To opowieść o prawdziwej miłości, przyjażni i dobroci. Walory edukacyjne przedstawienia to min. kształtowanie systemu wartości, wyraźne rozgraniczenie pojęć dobra i zła; ukazanie pozytywów działania zespołowego; miłość, mądrość, odwaga- pojęcia- klucze do budowy własnej osobowości. Na dzieciach ogromne wrażenie zrobiły zaskakujące rozwiązania oprawy świetlnej i muzycznej. Pełne wrażeń chętnie wypowiadały się na temat przedstawienia podczas rozmów w przedszkolu.

 •    W piątek 11.01.2019 r. na  zaproszenie dzieci z naszego przedszkola odwiedził nas Daniel G., który jest trenerem i instruktorem sportu „ KETTLEBELL”, zdobywcą 2 miejsca w konkurencji rwanie na Drugich Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku oraz 1 miejsca w podrzucie oburącz w Turnieju dla Debiutantów. Zainteresowanie dzieci było ogromne , z uwagą oglądały ćwiczenia demonstrowane przez Pana Daniela i Panią Kasię z grupy "Krasnale". Celem spotkania było rozbudzenie zinteresowań dzieci różnymi dyscyplinami sportowymi oraz uświadomiene, że nabywanie sprawności fizycznej wymaga systematycznych ćwiczeń, wytrwałości, przełamywania słabości, treningu w określonych dyscyplinach sportu.

 • Spektakl teatralny "Elementarz Małego Patrioty"

    Dnia 11.01.2019r w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja „MAGIK” z Białegostoku z przedstawieniem pt. „Elementarz Małego Patrioty”. Aktorzy przedstawili historię Zosi,  niesfornej dziewczynki, która nie lubiła się uczyć, a o historii swojego kraju niewiele wiedziała. Spotkanie z  bohaterem narodowym Józefem Piłsudskim sprawiło, że Zosia zmieniła zachowanie i stała się patriotką darzącą swoją ojczyznę wielką miłością. Spektakl był okazją do utrwalenia wiedzy na temat symboli narodowych. Dzieci  dowiedziały się co to jest ojczyzna, jak powinny dbać o kraj w którym mieszkają oraz co oznacza słowo "patriota". Przedstawienie przyczyniło się niewątpliwie do pogłębienia świadomości narodowej przedszkolaków, która powinna być kształtowana już od najmłodszych lat, a także zachęciło do poznawania bogatej historii Polski.

 • Zimowe zabawy na śniegu- "Smerfy"

    "Zima, zima, zima, pada, pada śnieg..." Zimowy czas to doskonała okazja do zabaw na śniegu. Korzystając z wymarzonej pogody przedszkolaki z grupy "Smerfy" spędzają czas na świeżym powietrzu. Najlepszą zabawą są oczywiście zjazdy na sankach czy "ślizgach" z "górki na pazurki".  Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu,  robiły słynne aniołki, chodziły po śladach , lepiły kule i ćwiczyły rzuty do celu. Pogoda była znakomita, dużo śniegu, trochę wiatru, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka i doskonała gimnastyka.  Radosne okrzyki tryskających humorem dzieci wskazywały na to, że wszyscy świetnie się bawili.

 • Spotkanie z bajką w grupie "Smerfy"

     Dnia 09.01.2019r w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Mały Miś w świetle wielkiej literatury- Czytajace przedszkolaki" gościliśmy w grupie "Smefry" mamę Marianki. Pani  Edyta  przeczytała  dzieciom  bajkę edykacyjną opowiadajaca historię Rubinka, który był samotny, nie miał przyjaciół, ponieważ różnił się wyglądem od koralików mieszkających w pudełeczku. Oczywiście bajka zakończyła się szczęśliwie. Rubik zyskał nowych przyjaciół i zrozumiał, że inny, nie znaczy wcale gorszy. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały historii "czerwonego kamyczka" i chętnie wypowiedały się na temat wysłuchanego utworu. 

 • "Warsztaty kulinarne z Małym Misiem"- grupa "Smerfy"

    W dniach 3-5.01.2019r dzieci z grupy "Smerfy" realizowały kolejny IV moduł z programu edukacyjnego  "Mały Miś w świetle wielkiej literatury" - "Warsztaty kulinarne z Małym Misiem". W ramach realizowanych zajęć odbyły sie trzy spotkania : Zmisiowana książka kucharska, Smakowite śniadanko oraz Literacka potrawa. Główne cele IV modułu projektu to: organizowanie sytuacji edukacyjnych opartych na radosnej aktywności zabawowej; prowadzenie preorientacji zawodowej – zapoznanie z zawodem  kucharza/kucharki; wspieranie samodzielności dzieci. Podczas zajęć dzieci przygotowały z niewielka pomocą nauczycielek owocowy deser oraz literackie kanapki inspirowane min postaciami z różnych bajek. Doskonałą zabawą było również  rozpoznawanie smaków i zapachów podczas rozwiązywania Smakowitych zgadywanek Małego Misia. Przedszkolaki rozmawiały na temat czym jest zdrowe odżywianie oraz co należy robić, by być zdrowym?. Podsumowaniem zajęć była wycieczka do Miejskiej Biblioteki Loża w poszukiwaniu książek o tematyce kulinarnej. 

 •    W ramach zadania roku w grupie „Biedronki” w miesiącach październik-grudzień 2018 odbyły się spotkania z rodzicami pod hasłem    „ Rodzic-ekspert” w swoim zawodzie. Podczas spotkań rodzice dzielili się wiedzą dotyczącą wykonywanego przez siebie  zawodu jak również zapoznali dzieci z urządzeniami i wyposażeniem służącym ich codziennej pracy.

     W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia w formie pokazu multimedialnego, podczas ktorego  rodzice przybliżyli postać swojego dziecka. Opowiedzieli o zainteresowaniach swoich dzieci, umiejętnościach, podróżach i o tym co najbardziej lubią robić.  Wszyscy prezentowani „ Bohaterowie dnia”  nagradzani byli  gromkimi brawami.

 • 19 grudnia 2018 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbył się Świąteczny Koncert Kolęd i Pastorałek. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z przedszkola „Malinka” . Zarówno najmłodsze dzieci z grupy „Krasnale”, jak i starsze „Biedronki” oraz grupy „Gwiazdeczki” i „ Smerfy” Dla licznie zgromadzonej publiczności dzieci przygotowały wiele niespodzianek muzycznych i artystycznych; piosenki, wiersze, jak również cudowne układy taneczne. W programie znalazły się tradycyjne kolędy i pastorałki, które zostały przygotowane przy udziale nauczycieli prowadzących. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę z repertuaru Czerwonych Gitar pt. „Jest taki dzień”. Bardzo licznie przybyli rodzice, babcie, dziadkowie oraz rodzina. Mamy nadzieję, że coroczny koncert na długo pozostanie w pamięci widzów i pozwoli na dłużej zatrzymać magię świąt. 


   

 •     Miejskie Przedszkole Integracyjne "Malinka" wzięło udział w działaniach  przedświątecznego wolontariatu "Razem na święta" zapropnonowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach podjętych działąń zorganizowano:

  -akcję charytatywną "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" na rzecz dzieci uczęszczających do Świetlicy Terapeutycznej Towarzystwa Przyjaciół dzieci w Kętrzynie

  .-świąteczny koncert dla pensjonariuszy Domy Pomocy Społecznej w Kętrzynie, przekazanie upieczonych przez dzieci świątecznych ciasteczek.

 •     Dnia 13.12.2018r w Powiatowym Domu Kultury "Czerwony Tulipan" odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” zorganizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Zarządy Oddziałów Związku. Powiatowy etap konkursu został zrealizowany we współpracy z Powiatową Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie oraz Powiatowego Domu Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie.  Celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży, ale też ich opiekunów, nauczycieli, rodziców trudnymi sprawami, bo sprawami związanymi z ochroną przeciwpożarową . Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wpłynęło łącznie 117 prac w różnych kategoriach wiekowych. Nagrody wyróżnionym uczestnikom wręczał Starosta Kętrzyński Michał Kochanowski oraz Komendant Straży Pożarnej Szymon Sapieha. Wśród nagrodzonych uczestników znalazły się także dzieci z naszego przedszkola: Hanna T z grupy "Smerfy" oraz Olaf M z grupy "Gwiazdeczki". Miłą niespodzianką dla wszystkich uczestników konkursu była wizyta Świętego Mikołaja, który gratulował osiągniętych sukcesów  i częstował cukierkami i lizakami. 

 •      Dnia 13.12.2018r w grupie "Smerfy" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców połączone z warsztatami plastycznymi pt. „W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia”. Głównym celem spotkania było poszerzenie wiedzy dzieci na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia; wywołanie radości z powodu zbliżających się świąt oraz uczestnictwa bliskich osób we wspólnej zabawie; wzmacnianie więzi emocjonalnej w grupie przedszkolnej i w gronie rodzinnym oraz organizowanie sytuacji sprzyjającej wykorzystywaniu posiadanych sprawności i umiejętności. Dzieci razem z zaproszonymi rodzicami wspólnie wykonały świąteczne skrzaty, które będą w ich domach strzec spokoju, bezpieczeństwa i radosnego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. 

   

 •     W dniu 12.12.2018 r. w grupie "Krasnale" odbyły się warsztaty plastyczne dla rodziców . Celem warsztatów było stworzeniem radosnej atmosfery w oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia, rozwijanie umiejętności manualnych oraz kreatywności wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne tworzenie ozdób choinkowych. Wszystkim bardzo podobała się możliwość ekspresji twórczej przy użyciu różnego rodzaju materiałów plastycznych. Każdy stworzył wypełnioną świątecznym nastrojem bombkę choinkową. 

   

 • Wycieczka do Księgarni " Verso"

     Jednym z wielu zadań przedszkola jest rozwijanie zainteresowń czytelniczych dzieci w ramach samodzielnej aktywności poznawczej. Dnia 13.12.2018r dzieci z grupy "Smerfy" uczestniczyły w zajęciach w  Księgarni "Verso" w Kętrzynie związanymi z obchodami Dnia Księgarza. Przedszkolaki  poznały i nazywały książki różnego rodzaju -bajki, atlasy, albumy, przyrodnicze, komiksy, zbiory poezji, poradniki, słowniki. Podczs spotkania Pani Ela  rozmawiała z dziecmi o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia oraz przygotowała zagadki nawiązujące do świątecznych symboli. Na zakończenie spotkania wszystkie "Smerfy" otrzymały upominki ufundowane przez księgarnię oraz kolorowanki świąteczne, które już niedługo udekorują szyby księgarni.

 • Warsztaty plastyczne z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1

       W ramach współpracy ze szkołą 12 grudnia dzieci z grupy „Smerfy” zaprosiły do przedszkola uczniów z klasy I b ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kętrzynie na plastyczne warsztaty „Mikołaj się zbliża dzieci się radują”. W czasie warsztatów przedszkolaki i zaproszeni goście: uczestniczyli w świątecznych zabawach integracyjnych; wykonali wg wzoru renifera o imieniu Rudolf; wspólnie zaśpiewali kolędę. Spotkanie odbyło się w miłej radosnej i świątecznej atmosferze.

 •     6 grudnia, jak co roku nasze przedszkole odwiedził niezwykły, długo wyczekiwany gość- Święty Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki już od dawna czekały na jego przybycie. Kiedy wszedł do sali na twarzach naszych milusińskich pojawił sie bardzo szeroki uśmiech. 

  Dzieci zaprosiły Mikołaja do wspólnej zabawy, zaśpiewały piosenki a w nagrodę otrzymały słodki upominek za który grzecznie podziękowały. 

 •       Dnia 06.12.2018r. grupa „Gwiazdeczki”  brała udział w XV Kętrzyńskie Mikołajkowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie. Na spotkanie oprócz przedszkolaków byli też zaproszeni uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej Nr 1. Dyrektor placówki powitał wszystkich zaproszonych gości i zaprosił do wysłuchania wierszy, znanych autorów piszących dla dzieci. Celem tego przedsięwzięcia było zainteresowanie słuchaczy poezją dziecięcą, zachęcenie do czytania poezji w życiu dorosłym, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości  dziecka i wzbogacanie języka. „Gwiazdeczki” z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wierszy Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej, takich jak: „Rzepka”, „Pan Hilary”, ,,Zosia Samosia”, „Słoń Trąbalski”, „Pan Maluśkiewicz i wieloryb”,
  „O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci”, „Stefek Burczymucha”, i innych. Następnie uczniowie szkoły podstawowej i przedszkolaki zaprezentowały gospodarzom spotkania przygotowany przez siebie repertuar mikołajkowy. Jako pierwsze wystąpiły „Gwiazdeczki”. Zaśpiewały piosenkę, pt: „Jedzie Mikołaj”, wyrecytowały z podziałem na role wiersz, pt: „Święty Mikołaj” i na zakończenie zatańczyły wesoły „Taniec Mikołajów” do znanej świątecznej melodii. Występ został nagrodzony brawami, a dzieci otrzymały w nagrodę cukierki. Po przedstawieniu repertuaru mikołajkowego przez dzieci ze szkoły podstawowej, wszystkich zaproszono do zabaw ruchowych i wspólnego śpiewania.

   

strona:

Wydarzenia

Kontakt

 • Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie
  Obrońców Westerplatte 16,
  11-400 Kętrzyn
 • (+89) 751 24 66

Galeria