Nawigacja

  

  • Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

           21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień - dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Obecnie obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i  wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Dzieci z grupy „Gwiazdeczki” i „Krasnale” również  nie zapomniały o tym dniu. Symbolicznym kolorem tego święta jest kolor żółty, dlatego dominował on podczas zabaw  plastycznych. Starsze przedszkolaki kolorowały i następnie wycinały  sylwety dzieci z serduszkami  i uśmiechniętymi twarzami. Wymieniały hasła, które kojarzą im się ze słowem „życzliwość”, które nauczyciel zapisał na kolorowych płatkach dużego „kwiatka życzliwości”. Młodsze przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno - ruchowych, pt. „Podajmy sobie ręce” i „Już się na mnie nie gniewaj”. Tańczyły w parach i inscenizowały ruchem ciała słowa piosenek. Słuchały zagadek, których rozwiązaniem były „magiczne słowa”: „proszę”, „dziękuję” i „przepraszam”.Brały udział w zabawie integracyjnej  z serduszkami, pt. „Łańcuch życzliwości”. Wykonały wspólnie plakat, pt „Kraina życzliwości”. Tego dnia obowiązywał uśmiech, przyjazne nastawienie do innych, ciepłe spojrzenia a także serdeczne i miłe gesty.  Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.     

  • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

            20 listopada to wyjątkowa data - rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym roku ten dzień wypada w sobotę, dlatego nasze przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wcześniej - 19 listopada. Dowiedziały się, że najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o Prawach Dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i zatwierdzona przez Polskę w 1991 roku. Zapamiętały, że to szczególny moment, w którym uwaga wszystkich ludzi skierowana jest na najmłodszych. Usłyszały, że dzieci z całego świata w tym dniu jednoczą się i podejmują wiele inicjatyw w imieniu swoich rówieśników - tych, których prawa często są łamane. Dbamy o to, aby nasze przedszkolaki znały swoje prawa, rozumiały je i świadomie z nich korzystały. To był radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.Co roku UNICEF Polska zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszystkich podejmowanych działaniach jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. We wszystkich grupach podejmowane były zadania mające na celu uświadomienie naszym podopiecznym, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa, a nauczyciele i Rodzice powinni mieć świadomość, że prawa dziecka nie kolidują z prawami dorosłych, lecz się uzupełniają.  

  • "Akademia Krokieta i Lamy" - zabawy ruchowe z wykorzystaniem platformy cyfrowej - grupa "Smerfy" i "Krasnale".

         Dnia 12.11.2021r. dzieci z grupy „Smerfy” zaprosiły swoich młodszych kolegów i koleżanki z grupy „Krasnale” do swojej sali, aby wspólnie wziąć udział w zajęciach ruchowych „Akademii Krokieta i Lamy”. Każde spotkanie z bohaterami "Akademii Krokieta i Lamy" to połączenie edukacji z aktywnością ruchową.Tym razem przedszkolaki uczestniczyły w zabawie edukacyjno - ruchowej, pt. „Czy ktoś widział jesień?”. Dzieci utrwalały informacje na temat oznak jesieni. Przypomniały sobie, co się dzieje w przyrodzie o tej porze roku i co można robić na dworze lub w domu, gdy dnie stają się coraz krótsze. Razem z prowadzącą „sprowadzały jesień”, naśladowały jej ruchy, wykonywały rytmiczne ćwiczenia, które były odpowiedzią na pytania o oznaki jesieni. Dzięki temu mali widzowie lepiej przyswajali wiedzę o otaczającym je świecie. Zajęcia te opracowywane są z uwzględnieniem podstawy programowej wychowania przedszkolnego.

  • KONKURS MUZYCZNY „W świątecznym nastroju”

    ZAPRASZAMY DZIECI I RODZICÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE MUZYCZNYM

    NAZWA KONKURSU:

    Konkurs muzyczny: „W świątecznym nastroju”

    ORGANIZATOR:

    Organizatorem konkursu jest Miejskie Przedszkole Integracyjne “Malinka” w Kętrzynie

    CELE:

    - rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości oraz aktywności artystycznej wśród dzieci,

    - wspieranie uzdolnionych muzycznie dzieci i umożliwienie prezentacji ich umiejętności,

    - podtrzymanie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia,

    - zachęcanie dzieci i rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu przedszkola,

    - próba pokonania nieśmiałości poprzez publiczny występ.

    ZASADY UCZESTNICTWA:

    1. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego “Malinka” w Kętrzynie.

    2. Konkurs będzie miał formę prezentacji dowolnego utworu muzycznego o tematyce zimowej bądź świątecznej.

    3. Uczestników do konkursu przygotowują rodzice lub opiekunowie.

    4. Uczestnicy konkursu zobowiązani są do przestrzegania limitu czasowego prezentacji – maksymalnie 5 min.

    5. Kolejność prezentacji konkursowych ustala organizator.

    6. Zgłoszenia do konkursu odbywają się poprzez przekazanie karty zgłoszenia najpóźniej do 10 grudnia 2021r. nauczycielkom grup przedszkolnych.

    7. Wraz ze zgłoszeniem należy przekazać tekst wybranej piosenki oraz płytę lub pendrive z wybranym utworem muzycznym (z podkładem instrumentalnym bądź instrumentalno-wokalnym). Płyta CD lub pendrive powinny być w kopercie, opisane wg schematu:
    – imię i nazwisko wykonawcy/nazwa grupy,
    – tytuł utworu.

    8. Organizator powołuje Komisję Konkursową, która oceniać będzie:

    walory głosowe, muzykalność, sposób aranżacji, ogólny wyraz artystyczny oraz inne środki artystyczne.

    9. Prezentacje artystyczne odbędą się w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym “Malinka” w Kętrzynie 16 grudnia 2021r. o godz. 9.30 dwóch grupach:

    • I- dzieci z grupy “Krasnale”, “Smerfy”;

    • II- dzieci z grupy “”Gwiazdeczki”, “Biedronki”.

    10. Komisja Konkursowa przyzna 3 miejsca (I, II, III oraz wyróżnienia w II kategoriach):

    • I- dzieci z grupy “Krasnale”, “Smerfy”;

    • II- dzieci z grupy “”Gwiazdeczki”, “Biedronki”.

      Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy i nagrody pocieszenia.

    10. Występy dzieci będą nagrywane tylko pod warunkiem wyrażenia zgody przez rodzica lub opiekuna prawnego. Relacje z występów będą udostępnione na stronie internetowej przedszkola.

    11. Decyzje Komisji Konkursowej są niepodważalne, ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.

    12. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie, jeżeli nastąpi taka konieczność.

    13. Wszelkie informacje o konkursie można uzyskać u nauczycielek grup, lub znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Przedszkola Intergacyjnego “Malinka” w Kętrzynie


     

    Zachęcamy do dostosowania stroju oraz wykorzystania rekwizytów oddających treść śpiewanej piosenki.

     

    INFORMACJE:

    Informacje dotyczące konkursu udziela p. Anna Czerwińska, Elżbieta Połeć- grupa “Smerfy”.

    KARTA_ZGLOSZENIA_DO_KONKURSU.odt

  • Narodowe Święto Niepodległości

                    Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny - po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość.W naszym przedszkolu uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych. W tym roku, ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii, nie mogliśmy zorganizować dla Rodziców uroczystego koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W dniu 10 listopada nauczycielki nagrały w holu przedszkola patriotyczne koncerty przygotowane przez dzieci z grupy „Biedronki” i „Smerfy”. Przedszkolaki od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki, tańczyły poloneza i inne tańce z rekwizytami. Wszystkie dzieci tego dnia wyglądały bardzo odświętnie, na tle dekoracji w barwach narodowych. Zapraszamy Rodziców do obejrzenia nagrań z uroczystości. Mamy nadzieję, że ten dzień  zostanie na długo w pamięci naszych „Małych Polaków”.

  • „Szkoła do hymnu” 2021

    10.11.2021

    W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości Miejskie Przedszkole Integracyjne "Malinka" wzięło udział w czwartej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólne odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego" w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W ten sposób chcieliśmy włączyć się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

    Celem akcji "Szkoła do hymnu"  jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną.

  • Ogólnopolski Konkurs pt. “ZABAWKA SENSORYCZNA”

    Miejskie Przedszkole Integracyjne “Malinka” w Kętrzynie

    zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie

    pt. ZABAWKA SENSORYCZNA”​​​​​​​

    Celem konkursu jest wykonanie zabawki sensorycznej, np. maty sensorycznej, książeczki sensorycznej, zabawki sensorycznej, pudełka sensorycznego lub rękawicy sensorycznej.

     

    I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

    • Organizatorem Konkursu jest Miejskie Przedszkole Integracyjne “Malinka” w Kętrzynie.

    • Konkurs skierowany jest również do dzieci z Miejskiego Przedszkole Integracyjnego “Malinka”.

    II. CELE KONKURSU

    • rozwijanie kreatywności, twórczości i wyobraźni dziecka,

    • ćwiczenie zręczności i logicznego myślenia,

    • rozwijanie zdolności manualnych,

    • wykorzystanie książeczek do terapii integracji sensorycznej dzieci ,

    • rozwijanie umiejętności społecznych- chęci niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

      III. WARUNKI OGÓLNE
      Warunki uczestnictwa w konkursie:

    • Wykonanie jednej pracy konkursowej przez uczestnika- zabawki sensorycznej.

    • Dzieci mogą wykonać pracę z pomocą rodzica.

    • Prace mogą być wykonane dowolną techniką na przykład– z tektury, materiału, cienkich deseczek, filcu, papieru piankowego, sznurka, wstążki, papieru ściernego, guzików, itp. ogranicza nas tylko wyobraźnia.

    • W przypadku przygotowania np. książki sensorycznej powinna ona liczyć min. 5 kartek oraz posiadać sztywne okładki.

    • Praca musi być wykonana przez jednego uczestnika (prace zbiorowe nie będą brały udziału w konkursie).

    • Prace biorące udział w konkursie nie podlegają zwrotowi, stają się własnością organizatora.

    • Prace niespełniające wymogów formalnych regulaminu nie będą brały udziału w konkursie.

    • Wyrażając zgodę na udział w konkursie każdy uczestnik wyraża zgodę na warunki zawarte w regulaminie konkursu.

    • Do pracy prosimy dołączyć metryczkę (imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka, grupa przedszkolna, imię i nazwisko opiekuna- Metryczka w Załaczniku nr 2 Regulaminu.

    • Wypełnioną zgodę na udział dziecka w konkursie oraz udzielenie licencji na wykorzystanie pracy (załącznik nr 1 regulaminu) należy dołaczyć do pracy.

    • Prace należy dostarczyć do nauczycieli grup do 25.11.2021r.

    Prace konkursowe będą podlegały następującej ocenie:

    - bogactwo doznań sensorycznych,
    - oryginalność,
    - zgodność z tematem,
    - pomysłowość,
    - estetyka wykonania.

    Rozstrzygnięcie konkursu:

    Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 30 listopada 2021 r. Wyniki będą opublikowane na stronie internetowej organizatora: https://malinka-ketrzyn.edupage.org/news/ w zakładce Wydarzenia z przedszkola.
    Laureatów Konkursu wyłoni komisja powołana przez organizatora.
    Komisja konkursowa wyłoni trzy najlepsze prace.
    Zwycięzcy- zdobywcy miejsc I , II, III- otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Wyróżnione dodatkowo prace również otrzymają nagrody i dyplomy. Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy za udział w konkursie.

    Zalacznik_Nr_1.odt

    Zalacznik_Nr_2.odt

    Informacja_o_przetwarzaniu_danych_osobowych(2).odt

  • "Pełna miska dla zwierząt ze schroniska".

         Grupa „Krasnale” zaprasza wszystkich przedszkolaków wraz z Rodzicami do zbiórki karmy dla bezdomnych psów i kotów ze schroniska w Pudwągach. Celem akcji jest: zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby zwierząt, kształtowanie postaw humanitarnych i uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych psów i kotów. Prosimy o przynoszenie karmy do swoich sal. Wasze dary przekażemy potrzebującym zwierzętom w schronisku. Już od najmłodszych lat warto zaszczepiać w dziecku jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwiać na nieszczęście i wpajać chęć niesienia pomocy potrzebującym.

     Rozpoczynamy zbiórkę karmy dla czworonogów !!! Dziękujemy.

  • Światowy Dzień Postaci z Bajek w grupie "Smerfy" i "Krasnale"

                 Bajki odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada, w dniu urodzin Walta Disney’a - najbardziej znanego producenta bajek. To święto jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Dzieci z grupy „ Smerfy ” i „Krasnale” z niecierpliwością oczekiwały momentu, kiedy włożą bajkowe stroje. Sale przedszkolne zamieniły się w niezwykłe krainy bajkowych postaci. Nauczycielki przygotowały wiele atrakcji. Przedszkolaki z grupy „Krasnale”: rozwiązywały zagadki  na temat znanych bohaterów bajkowych, odgadywały po rekwizycie tytuł bajki, opowiadały o swoich ulubionych postaciach, rozpoznawały na ilustracjach bohaterów bajek, chętne dzieci kolorowały ulubioną postać z bajki. „Krasnale” uczestniczyły też w zabawach muzyczno - ruchowych: „Maszynista zuch”, „Małe jabłuszko”, „Idzie wąż”, „Pada deszczyk” i „Krasnoludki”. Na zakończenie odbyła się prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci z grupy „Smerfy” słuchały bajki o pieskach, czytanej przez Panią bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie. Uczestniczyły w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek: „Kłopoty  z pomieszanymi bajkami”, „Wędrujące jabłuszka”, „Z której bajki jest ten przedmiot?”, „Dobieramy bajkowe obrazki i ich cienie”, „Kto szybciej oddzieli makaron od dyni?” i „W krainie wielkoludów”. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki, gdyż świetnie radziły sobie z zadaniami Na zakończenie zatańczyły w parach „Bajkowy walczyk”, a nauczycielki zrobiły dzieciom „Bajkowe portrety”. Pamiętajmy, że bajki są źródłem bogatych przeżyć, rozweselają, bawią ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pomagają dzieciom radzić sobie z przykrymi emocjami. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Ten dzień sprawił przedszkolakom wiele radości, a jednocześnie przypomniał nam, jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać .

  • Grupa ,,Smerfy''-podsumowanie realizacji projektu badawczego " Ziemniak"

    W dniach 18.10- 29.10.2021r. grupa ,, Smerfy'' realizowała projekt badawczy ,,Ziemniak'', którego celem było:

    - poznanie budowy i gatunków ziemniaka,

    - spontaniczne wypowiadanie się na określony temat- gromadzenie informacji na temat ziemniaka,

    - kształtowanie umiejetności stawiania pytań na określony temat,

    - słuchanie opowiadań, 

    - zachęcenie dzieci do wykonania pracy plastycznej różnymi technikami,

    - rozwijanie umiejętności matematycznych, 

    - rozwijanie umiejętności kulinarnych,

    - rozwijanie umiejętności ruchowych: celowanie do kosza, zbieranie ziemniaków, sadzenie ziemniaków, przenoszenie ziemniaków na łyżce,

    - zdobywanie umiejętności twórczych.

    W trakcie realizacji projektu zaproponowano dzieciom szereg różnorodnych zabaw muzycznych, plastycznych, edukacyjnych i działań wychowawczo-dydaktycznych związanych z wybranym tematem.

    Dziękujemy Rodzicom za współpracę w realizacji projektu.

    Zachęcamy do obejrzenia prezentacji.

  • Fundacja „Wiewiórki Julii”- profilaktyczne spotkania on- line ze stomatologiem

    W środę 3.11.2021r. dzieci z grupy "Smerfy" i "Biedronki" uczestniczyły w kolejnym spotkaniu w ramach realizacji Programu profilaktyki jamy ustnej prowadzonym prze Fundację "Wiewiórki Julii". Fundacja "Wiewiórki Julii" to jedna z najprężniej rozwijających się Fundacji w Polsce. Uczestniczy w licznych wydarzeniach plenerowych oraz akcjach mających na celu promocję zdrowia, prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych nastawionych przede wszystkim na dzieci oraz osoby starsze. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z tematem szczególnie istotnym dla zdrowia jamy ustnej - "Dieta, ważna dla naszych zębów". Celem przeprowadzonych warsztatów było rozwijanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, zwrócenie uwagi na różnice między zdrową żywnością i przetworzoną.

  • Grupy „Gwiazdeczki”, „Biedronki” i "Smerfy"– uczestniczyły w Akcji #Szkoła Pamięta

    Dnia 29.10.2021

    Nasze Przedszkole, jak co roku uczestniczy w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Szkoła Pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach zachęcamy dzieci do upamiętnienia ważnych rocznic, wydarzeń i postaci historycznych.

    Dzieci z grupy „Gwiazdeczki” i „Biedronki” w ramach działań akcji odwiedziły Pomnik Poległych, Pomordowanych i Zamęczonym Polakom- Obrońcom Ojczyzny 1939- 1956 aby oddać im hołd zapalając znicz.

    Dzieci z grupy "Smerfy" obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez nauczycielki o Januszu Korczaku-  lekarzu, pedagogu, pisarzu i działaczu społecznym. Był twórcą oryginalnego systemu pracy z dziećmi, opartym na partnerstwie oraz pobudzaniu samowychowania. Janusz Korczak to także pionier działań w dziedzinie diagnozowania wychowawczego oraz prekursor działań na rzecz praw dziecka-człowieka.

  • Góra Grosza XXII edycja

    Szanowni Rodzice oraz Przedszkolaki

    W roku szkolnym  2021/2022  Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka będzie brało udział w XXII edycji Góry Grosza.

    Celem  Akcji „Góry Grosza” jest dać dziecku rodzinę, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać się, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. Około 70 tysięcy dzieci przebywających w pieczy zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.
     

    W związku z tak ważną AKCJĄ  przedszkole uruchamia zbiórkę „Góra Grosza”  od 01.11.2021r. do 31.12.2021r.  Bardzo prosimy o wpłatę groszy do puszek znajdujących się w każdej z grup przedszkolnych: „Krasnali”, „Smerfów”, „Gwiazdeczek” i „Biedronek”.

    Będzie dla nas ogromnym zaszczytem, jeśli zdecydują się Państwo przyłączyć do tegorocznej Akcji „Góra Grosza”

  • Akademia Krokieta i Lamy- "Gwiazdeczki", "Biedronki"

    Dnia 27.10.2021 r

    Dzieci z grupy „Biedronki” oraz „Gwiazdeczki” uczestniczyły we wspólnym wyzwaniu sportowym Akademii Krokieta i Lamy. Celem zajęć jest propagowanie postaw prozdrowotnych u dzieci w szkole oraz przedszkolu, kształtowanie prawidłowej postawy ciała przez wykonywanie prostych ćwiczeń z udziałem profesjonalnych instruktorów Akademii Krokieta i Lamy, integracja oraz praca w grupie podczas wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń.

    Nasze przedszkolaki wybrały się w wycieczkę do świata zmysłów i smaków. Utrwaliły informacje dotyczące narządów zmysłu, starały się wykonywać ćwiczenia poprawnie dobrze się przy tym bawiąc.

  • Akademia Krokieta i Lamy- zabawy edukacyjno- ruchowe w grupie "Smerfy", "Krasnale"

     Akademia Krokieta i Lamy to platforma znana i lubiana przez nasze przedszkolaki. 18.10.2021r. dzieci z grupy "Smerfy" i "Krasnale" uczestniczyły we wspólnych zabawach edukacyjno- ruchowych pt. "Plaga jesiennych liści- zasypane osiedle Krokieta".  Razem z prowadzącą pomogły Krokietowi odsłonić jego zasypane jesiennymi liśćmi osiedle. Ich zadaniem było naładowanie ruchem kosmicznej dmuchawy podczas wizyt w kolejnych punktach osiedlowej mapy, która w finale odcinka staje się fragmentem mapy Wrocławia podzielonego na osiedla. Mery zachęcała dzieci do spaceru po własnym osiedlu i znalezieniu ulubionych miejsc.

    Film zawierał ćwiczenia wytrzymałościowe i wspomagające budowanie świadomości ciała.

  • Dzień Poczty Polskiej oczami dzieci

    Dnia 18.10.2021 r

    Dziś swoje święto obchodzi Poczta Polska! Ponad 460 lat temu uruchomiono pierwszy szlak pocztowy łączący Polskę i Włochy. W 1558 roku (dokładnie 18.10.2021) król Zygmunt II August powołał z kolei do życia Pocztę Królewską. Była to pierwsza sformalizowana instytucja publiczna, dzięki której można było m.in. wysłać list z Krakowa do Wenecji (przez Wiedeń).Na pamiątkę tamtego wydarzenia ustanowiono święto Poczty Polskiej, które co roku obchodzone jest właśnie dziś, tj. 18. października

    Dodajmy, że celem Dnia Poczty jest m.in. uświadamianie dzieciom  roli poczty w codziennym życiu oraz rozwijanie zainteresowań zawodem listonosza. Dzieci zapoznały się z etapami przesyłania listu. Wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego w Kętrzynie celem nadania pocztówki/ listu

    Wszystkim pocztowcom dziś życzymy terminowych doręczeń, jak największej liczby klientów, zadowolenia z pracy oraz samych miłych chwil. 

  • Akademia Krokieta i Lamy- zabawy ruchowe z wykorzystaniem platformy cyfrowej - grupa „Smerfy” i „Krasnale” .

    Dnia 07 października "Smerfy" gościły  dzieci z grupy ,,Krasnale'', które wspólnie z nami wzięły udział w zajęciach ruchowych  Akademii Krokieta i Lamy. Każde spotkanie z bohaterami i prowadzącymi Akademię to połączenie edukacji z zabawą ruchową. Zajęcia opracowywane są z uwzględnieniem podstawy programowej wychowania przedszkolnego, wzbudzają w dzieciach ciekawość poznawczą i poszerzają wiedzę o otaczającym świecie. 

  • Dzień Chłopaka

    ,,W tym dniu szczególnym- września trzydziestego

    Witamy serdecznie chłopaka każdego.

    Dzisiaj święto Wasz, dzień prezentów, życzeń

    Innych przyjemności już nawet nie zliczę!’’.

    Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy w życiu przedszkola . Również ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach w naszym przedszkolu dziewczynki wręczały chłopcom upominki i składały życzenia. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.

  • Fundacja „Wiewiórki Julii”- profilaktyczne spotkania on- line ze stomatologiem

    Dnia 01.10.2021

    Zadaniem Fundacji "Wiewiórki Julii" jest kształtowanie świadomości prozdrowotnej u dzieci w wieku przedszkolnym. Nasze dzieci na dzisiejszym spotkaniu zapoznały się z blokiem tematycznym pt. „ Co trzeba zrobić aby ząb był zdrowy” . Pani prowadząca zachęcała dzieci do aktywnego uczestnictwa w warsztatach. „Gwiazdeczki” i” Smerfy” poznały budowę zęba, podstawowe zasady dbania o higienę jamy ustanej; odpowiednie nakładanie pasty do zębów, szczotkowanie, unikanie pokarmów, które źle wpływają na nasze zęby w tym w szczególności słodkie napoje oraz słodycze.

    Dzieci zapoznały się z akcesoriami potrzebnymi dentyście, dzieliły się własnym doświadczeniem z zakresu higieny i dbania o jamę ustną. Nie brakowało również zabaw ruchowych.

  • Akademia Krokieta i Lamy- zajęcia ruchowe z wykorzystaniem platformy cyfrowej w grupie „Gwiazdeczki” i „Biedronki” .

    Dnia 01.10.2021 r.

    Wyjątkowe spotkanie z opowieścią ruchową pt. „Krakers, ratuj! SOS z dżungli” odbyło się w grupie „Biedronki” i „Gwiazdeczki” . Dzieci korzystają z platformy edukacyjnej Akademii Krokieta i Lamy przy udziale tablicy multimedialnej.

    Przygody z Krokietem i Lamą to nauka przez zabawę. Tematy opracowaną są z uwzględnieniem obwiązującej podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Dzieci odbywają przygodę w rożnej, ciekawej scenerii, w której uczestniczą za pomocą dźwięków i ruchu. Zabawy te to świetna przygoda dla każdego oraz rozwijanie postawy całego ciała i poczucia rytmu.

strona:

Wydarzenia

Kontakt

  • Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie
    Obrońców Westerplatte 16,
    11-400 Kętrzyn
  • (+89) 751 24 66

Galeria