KOMUNIKAT SKIEROWANY DO RODZICÓW

SZANOWNI RODZICE,

Informujemy, że Miejskie Przedszkole i Żłobek Miejski w Kętrzynie zostaną otwarte 25.05.2020r. Placówki będą funkcjonowały w oparciu o procedury opracowane zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej.

W związku z panującą pandemią placówka w szczególnym reżimie sanitarnym będzie przyjmowała dzieci tylko tych rodziców, którzy nie mogą im zapewnić opieki w domu.

Informujemy, ze liczba miejsc jest ograniczona .Pierwszeństwo w uzyskaniu opieki w przedszkolu i żłobku w warunkach panującej pandemii będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rodzice chcąc ubiegać się o objęcie dziecka opieką przedszkolną i żłobkową , zobowiązani są do:

*pierwszym etapem przygotowawczym jest pozyskanie od rodziców, którzy nie mają możliwości zapewnienia dzieciom opieki w domu deklaracji skorzystania z opieki przedszkolnej i żłobkowej zał.Nr1

*rodzice zobowiązani są również do zapoznania się z procedurami /podpisanie oświadczenia/: zał. Nr2

1.Procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych w okresie zagrożenia Covid 19.

2.Procedury postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem dziecka oraz pracownika.

3.Procedura przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola

Nie będzie możliwości przyjęcia do przedszkola i żłobka dziecka, bez wypełnionej, podpisanej przez rodziców/opiekunów prawnych i dostarczonej do placówki przez Państwa dokumentacji oraz bez potwierdzenia przez dyrektora możliwości korzystania danego dziecka z usług przedszkola i żłobka .

TERMIN DOSTARCZENIA DOKUMENTACJI od 14.05.2020 do 20.05.2020

/ deklaracje proszę wrzucić do skrzynki umieszczonej w przedsionku przedszkola /

Pozdrawiam serdecznie ,

Dyrektor Grażyna Rakowska