"Mydło wszystko umyje..."

24 września rozpoczął się tydzień, w którym maluchy zgłębiały wiedzę na temat higieny. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją różnego rodzaju mydeł - od tego w kostkach, po te w płynie. Maluchy sprawdzały też jego konsystencję i zapach. Po rozpuszczeniu mydła w misce wody przyszedł czas na bańki mydlane. Dzieci za pomocą słomek najpierw dmuchały do wody tworząc puszystą pianę a następnie każdy próbował wydmuchać jak największą bańkę. W ten sposób ćwiczyliśmy mięśnie twarzy i języka. Najlepszą zabawą okazało się łapanie mydła w kostce zanurzonego w misce z pianą. Przy okazji maluchy mogły nauczyć się jak prawidłowo myć rączki. Po sprawdzeniu jak mydło wygląda oraz w jaki sposób można je wykorzystać przyszedł czas na zrobienie własnego. Każde z dzieci zrobiło swoje niepowtarzalne mydło z dodatkiem płatków róży lub kolorowych liści. Po zastygnięciu masy mogły wypróbować je, wraz z rodzicami, w domu.