JESIENNE ZAJĘCIA

3 tydzień września rozpoczął się dla „Słoneczek” poznawaniem jesieni. W poniedziałek dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewa”. Maluchy malowały stopami po rozłożonych kartkach brystolu, tworząc kolorowe ślady imitujące liście. Dzieci mogły poznać kolory jesieni a poprzez specyficzną formę pracy stymulowały zmysł dotyku.

Następne dni to poszukiwanie darów jesieni. Dzieci zaczęły swoje poszukiwania od przedszkolnego placu zabaw. Pani jesień zostawiła nam garście liści, kasztanów, żołędzi oraz mchu. Ze znalezionych skarbów powstał niepowtarzalny tor sensoryczny. W kilku skrzynkach rozłożyliśmy znalezione dary. Dzieci stopami mogły poczuć jesień. Tor okazał się świetną zabawą nie tylko dla naszej grupy ale dla całego przedszkola!