"PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY" - gr. ,,Motylki" 19.03.2021r.

NADESZŁA WIOSNA!!!

Przygotowania do nadejścia wiosny w gr. ,,Motylki" trwały kilka dni wcześniej. Założyliśmy zielony kącik, na oknach i tablicach pojawiły się wiosenne dekoracje oraz zapoznaliśmy się z pierwszymi zwiastunami wiosny. Obchody PIERWSZEGO DNIA WIOSNY rozpoczęły się zaraz po śniadaniu 19 marca. Pani Wiosna przyszła do nas w zwiewnej , kwiecistej sukieńce, wypoczęta, radosna i chętna do zabawy. Dzieci powitały p. Wiosnę piosenką i tańcem. Bawiły się zbierając kwiatki, tańcząc w kole, segregując motylki według koloru, układając wiosenne puzzle, a przede wszystkim głośno głosząc nadejście wiosny. W prezencie p. Wiosna otrzymała od maluchów własnoręcznie wykonany kwiatek. Teraz już tylko z niecierpliwością czekamy na słoneczko i piękną pogodę aby móc wyjść na wiosenny długi spacer. Odrobinę wiosny maluchy zaniosły do domu w postaci kolorowego motylka:)