"Malinki"

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia dzieci, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić. W wielu przedszkolach i szkołach powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. 14 i 17 września 2024 r. wszystkie grupy przedszkolne obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki  a nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. W każdej grupie tworzyliśmy kteatywne prace plastyczne z kropką w roli głównej.  Dostrzegaliśmy również,  że świat składa się z kropek małych i dużych. Kropki gościły w zabawach ruchowych , muzycznych, matematycznych i wielu innych, zależnie od pomysłowości i kreatywności nauczycielek.  Dzieci  bawiły się z chustą animacyjną i kolorowymi kropkami o różnych wielkościach. Tego dnia było bardzo kolorowo i wesoło.

DZIEŃ KROPKI to radosne święto kreatywności – tego dnia uśmiech nie schodził z naszych twarzy!