Nawigacja

  

  •                Pani Ewa prowadząca Dogoterapię odwiedziła w marcu wszystkie grupy z pieskiem o imieniu Milka. Mówiła wiele ciekawych rzeczy na temat opieki nad psem. Podkreśliła,że ważna jest higiena i karmienie. Pokazała jak wygląda bezpieczna zabawa z pupilem, rzucając Milce zabawkę, wyjaśniła dzieciom jak i gdzie należy delikatnie głaskać zwierzę, zaznaczając że nie każdy dotyk jest dla niego przyjemny. Przedszkolaki dowiedziały się, że pies nie lubi: ciągania za ogon i mocnego przytulania, zwłaszcza od tyłu. Jeśli nie otrzymany od niego zgody na głaskanie, wówczas przyjmuje pozycję obronną. Ważne jest również, właściwe prowadzanie naszego podopiecznego podczas spacerów. Należy pamiętać też o nagradzaniu go za dobre zachowanie podczas tresury. Pani Ewa wspominała też o tym, że bardzo ważnym elementem wychowania psa jest wprowadzenie zakazów dla jego bezpieczeństwa. Podczas pogadanki dzieci głaskały Milkę, która była bardzo radosna i grzeczna. Na zakończenie otrzymała nagrodę od swojej pani czyli „smaczek”.

  • Podczas realizacji projektu badawczego „WARZYWNE SMAKI”  grupa „Biedronki” miała zaszczyt gościć panie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej z Kętrzyna. Celem spotkania było zapoznanie dzieci o ważnym znaczeniu warzyw w odżywianiu ,  prawidłowym przechowywaniem i myciem warzyw a także prawidłowym myciem rąk . Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły w rozmowie : odpowiadały na pytania , ale również i pytania zadawały przybyłym paniom.

     

    W dalszej części dnia w ramach projektu badawczego „ Warzywne smaki”  gościliśmy Panią Joasię właścicielkę Centrum Ogrodniczego „ Gardenia” . Pani Asia wystąpiła w roli eksperta i zaprezentowała dzieciom różne nasiona , doniczki oraz inne przedmioty potrzebne ogrodnikowi. Dzieci zobaczyły nowy sposób siania nasion z użyciem rozpuszczalnej taśmy foliowej w której znajdowały się nasiona pietruszki i rzodkiewki. Wykonały doświadczenie z wodą , gdzie mogły zobaczyć jak rozpuszcza się folia i uwalniają się z niej nasionka. Dzieci zaprosiły Panią do kącika badawczego i pochwaliły się swoimi wytworami pracy. Serdecznie  podziękowały Pani  ekspert za wiedzę jaką zdobyły podczas zajęć i wspólną zabawę. 

     

  • Dnia 27.03.2019r dzieci z grupy „Krasnale” zaprezentowały swoim bliskim repertuar wiosennych piosenek oraz tańców  z okazji „Koncertu Wiosennego” .

    Nie zabrakło nam wesołych żab oraz przebojowych bocianów tańczących wokół stawu w interpretacji ruchowo- muzycznej piosenki pt. „Żaby aby”- metodą Klanzy

    Dzieci pochwaliły się umiejętnościami recytatorskimi deklamując wiersze o tematyce wiosennej oraz z werwą i entuzjazmem przywitały Panią Wiosnę w utworze pt. „ Wiosna, wiosenka”- O. Kopacz

    Na koniec wspólnie z przybyłymi gości wcieliliśmy się w rolę żab w zabawie ruchowej pt. „Jestem żabką” . Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym śpiewom i tańcom Wiosna zrewanżuje nam się piękną pogodą, zielonymi liśćmi oraz łąkami wypełnionymi kwiatami po brzegi.

  •    W marcu dzieci z grupy „Biedronek” i „Gwiazdeczek” wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Sensorycznym zorganizowanym przez Przedszkole Niepubliczne Gucio Integracyjne  w Łodzi , udział w konkursie został nagrodzony pięknymi dyplomami. Gratulujemy!

  •          Nasze przedszkole bierze udział w II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała". Głównym założeniem grupy Piękna Nasza Polska Cała jest niesienie pomocy nauczycielom przy przygotowaniu zajęć o tematyce patriotycznej i folkowej. Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN. Z wielu zadań zaproponowanych przez organizatorów dzieci z grupy "Smerfy" wybrały zapoznanie z zawodem kowala, który ich zdaniem jest ciekawy i rzadko spotykany. Dnia 29.03.2019r odwiedziliśmy Pana Damiana, właściciela Zakładu kowalsko- ślusarskiego w Kętrzynie. Poznaliśmy narzędzia pracy kowala takie jak: kowadło, młotek, kleszcze.  Dzieci dowiedziały się, że rzemiosło wykonywane przez kowala, przy użyciu narzędzi kowalskich, polega na kształtowaniu metali na gorąco, po ogrzaniu ich do temperatury mięknięcia. Miejsce pracy kowala nazywane jest kuźnią. Pan Damian opowiadał ciekawie o swojej pracy, wykonał z metalu liść oraz podkowę( wierzymy, że przyniesie nam szczęście), które zabralismy do przeszkola. Podczas zwiedzania warsztatu pracy kowalsko- ślusarskiego dzieci poznały szereg urzadzeń ułatwiających pracę kowala: piły, młoty elektryczne, wiertarki do metalu. Duże zainteresowanie wzbudziły wykonane przez Pana Daniela ozdobne latarnie ogrodowe i duży stalowy grill.  Wytwarzane i obrabiane przez kowala przedmioty mogą mieć zastosowanie w przemyśle, branży budowlanej, a nawet gospodarstwie domowym. Dziękujemy serdecznie Panu Danielowi za ciekawą lekcję "kowalstwa".

  •            W ramach realizacji Międzynarodowego projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury- Kuferek Kreatywności Małego Misia" dzieci z grupy "Smerfy" wzięły udział w zajęciach plastycznych, muzycznych i teatralnych zaproponowanych przez autorkę projektu Panią Anetę K, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Kuferek kreatywności Małego Misia, to zgromadzone różne materiały np: słomki, skrawki tkanin, guziki itp., które dzieci wykorzystywały i będą wykorzystywać podczas kreatywnych zabaw w przedszkolu. W ciągu kolejnych dni bedziemy gromadzić różnorodne materiały i kontynuować ozdabianie naszego kuferka, tak, aby zachęcał dzieci do podejmowania działalności plastycznej, kreatywnego tworzenia i rozwijania aktywności twórczej.                                                                              Podczas zajęć przeprowadzono trzy tematyczne spotkania:

    1. W galerii obrazów

    Cele ogólne:

    • wdrażanie dzieci do podejmowania twórczych działań

    • poszerzanie doświadczeń plastycznych przedszkolaków 

    • wykorzystywanie niekonwencjonalnych materiałów do tworzenia prac plastycznych

    • rozwijanie motoryki małej

    2. SPOTKANIE DRUGIE

    W świecie muzyki

    Cele ogólne:

    • zachęcanie do muzykowania z wykorzystaniem prostych instrumentów

    • organizowanie sytuacji edukacyjnych opartych na radosnej aktywności zabawowej

    • wspieranie samodzielności dzieci

    3. SPOTKANIE TRZECIE

    Aktorzy

    Cele ogólne:

    • stwarzanie dzieciom okazji do improwizacji: ruchowej, słownej i muzycznej

    • organizowanie sytuacji edukacyjnych opartych na radosnej aktywności zabawowej

    • rozbudzanie zainteresowania przedszkolaków sztuką teatralną

    • zachęcanie przedszkolaków do publicznych wystąpień i prezentowania talentów aktorskich.

               Warto przypomnieć, że celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa  oraz min. tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela, rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną. 

  • "Mały miś w świecie wielkiej literatury"- zajęcia muzyczne z Szkole Podstawowej nr 1

           Dnia 28.03.2019r w ramach realizacji Międzynarodowego projektu edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury- Kuferek Kreatywności Małego Misia" dzieci z grupy "Smerfy" zaprosiły do wspólnych zajęć w zakresie edukacji muzycznej uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Klasa Id wzięła udział w zajęciach muzycznych o tematyce wiosennej prowadzonych przez wychowawczynię Panią Annę R. Wszystkie dzieci wspólnie poznały piosenkę pt "Zielona wiosna", bawiły się w zabawy naśladowcze oraz wykorzystały w zajęciach różne instrumety muzyczne do instrumentalizacji utworu. Nie zabrakło również zabaw ruchowych do których wykorzystano chusty animacyjne. Celem spotkania pt "W świecie muzyki" było: zachęcanie do muzykowania z wykorzystaniem prostych instrumentów; organizowanie sytuacji edukacyjnych opartych na radosnej aktywności zabawowej; wspieranie samodzielności dzieci. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom wiele radości a przy okazji pozwoliła przedszkolakom na chwilę poczuć sie uczniami. 

     

     

  •      W marcu dzieci z grupy "Smerfy" realizowały XXV Akcję "Podróż do Eko-krainy" Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Jest to projekt społeczno-edukacyjny organizowany we współpracy z placówkami przedszkolnymi, którego celem nadrzędnym jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. W trakcie podróży do Eko- krainy dzieci poznały pojęcie recyklingu, dowiedziały się też jakie są źródła energii i sposoby jej pozyskiwania, poruszały ponadto tematykę zdrowej i ekologicznej żywności. W realizacji scenariuszy wsparciem były pomoce dydaktyczne m.in.: kolorowanki, ilustracje, infografiki oraz bajki ze znanymi dzieciom bohaterami – Raptusiem, Wieprzusiem i Ociupinką. Ponadto przedszkolaki wzięły udział w szeregu zabaw ruchowych, zajęć plastycznych i kreatywnych, dzięki którym poprzez zabawę i bezpośrednie doświadczenie poszerzyły swoją wiedzę na temat recyklingu, energii i sposobów jej pozyskiwania, oraz zdrowej żywności.

  • "Migaj z nami" zajęcia w grupie "Smerfy"

        W poniedziałek 25.03.2019r w grupie "Smerfy" odbyły się kolejne czwarte już zajęcia w ramach warsztatów edukacyjnych z języka migowego dla dzieci w wieku przedszkolnym współfinansowane przez Urząd Miasta Kętrzyn. Podczas zajęć dzieci poznały literki w Polskim Języku Migowym :ę,f,g; barwy: kolor czerwony, niebieski, żółty, zielony, pomarańczowy, czarny, różowy, fioletowy, szary, brązowy i złoty. Każdy z uczestników odpowiadał na pytanie Pani Oli: Jaki kolor lubisz?. Nie zabrakło również zabaw ruchowych, dydaktycznych również z wykorzystaniem chusty animacyjnej. 

  •      Dnia 22.03. 2019 r. w grupie „Gwiazdeczki” zakończono realizację projektu badawczego „Dinozaury”. W trakcie tygodnia przedszkolaki utrwaliły i poszerzyły swoje wiadomości na temat gadów, które zamieszkiwały naszą planetę wiele milionów lat temu. Poznały ich nazwy, gatunki, wygląd, sposób życia, zachowanie, środowisko oraz przyczyny wyginięcia tych prehistorycznych zwierząt. Dowiedziały się na czym polega praca paleontologa . Zbierały informacje przynosząc do kącika tematycznego: albumy przyrodnicze, encyklopedie, ilustracje, zdjęcia, oraz figurki przedstawiające bohaterów projektu. „Gwiazdeczki” tworzyły siatkę pytań, rysowały dinozaury według wzoru, wykorzystywały eksponaty do zabaw: klasyfikowały je, przeliczały, segregowały, porównywały wielkości, ćwiczyły narządy mowy wymawiając ich trudne nazwy, utrwalały kierunki przestrzenne, szukając ukrytego dinozaura. Poznały sztukę orgiami, wykonując dinozaura z papieru. Oglądały prehistoryczne gady w encyklopedii 3D i bajkę pt: „Mały dinozaur”. W dinozaurach jest coś magicznego i wyjątkowego, coś co przyciąga i interesuje. Zwierzęta te już dawno wymarły i być może to dostarcza dzieciom dużej dawki wyobraźni.

     

  •      Dnia 21.03.2019r. sala w kinie Gwiazda wypełniła się po brzegi widzami, a to za sprawą Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, pt: „Śpiewająca wiosna”. Organizatorem tego przedsięwzięcia było nasze przedszkole „Malinka”. Do udziału w festiwalu zgłosiły się  wszystkie  niepubliczne i publiczne przedszkola z Kętrzyna. Dzieci miały okazję zaprezentować się przed szerszą publicznością w repertuarze o tematyce wiosennej w grupie i solo. Festiwal zaszczycili swą obecnością goście z Urzędu Miasta: Burmistrz i Wiceburmistrz Miasta Kętrzyn oraz Panie z Wydziału Oświaty i Promocji Urzędu Miasta. Organizacja przedsięwzięcia miała na celu: umożliwienie prezentacji umiejętności wokalnych uczestników, rozwijanie u dzieci odpowiedzialności i zaangażowania w swoje czyny, a także integrację przedszkoli. Była to też okazja do dobrej zabawy dla dzieci i nauczycieli, ponieważ organizatorzy z naszej placówki w scenariuszu imprezy umieścili zabawy integracyjne, którymi były przeplatane występy poszczególnych przedszkoli. Piękną, wiosenną scenografię do festiwalu, przygotowały nauczycielki z naszego przedszkola. Wszystkie występujące grupy otrzymały dyplomy uczestnictwa , a soliści dyplomy uznania. Słodki poczęstunek był dodatkową nagrodą dla wszystkich za wysiłek włożony w przygotowanie piosenek, strojów i rekwizytów. Dzięki temu przedsięwzięciu możliwe było umocnienie więzi między przedszkolakami i  kształtowanie w nich szacunku dla dokonań innych „artystów” występujących na scenie.

  •  Dnia 20.03.19r dzieci z grupy „Krasnale”  uczestniczyły w „Rodzinnych Warsztatach Ogrodniczych” . Przez cały tydzień dzieci zapoznawały się z budową nasion oraz cyklem powstawania roślin. Poznawały budowę roślin oraz sposoby ich pielęgnacji.

    Wzbogacały swoją wiedzę poprzez doświadczenia ogrodnicze; sadzenie rzeżuchy na wacie, cebuli w przezroczystym słoiku oraz wnikliwie przyglądały się  etapom  kiełkowania pszenicy poprzez eksperyment w przezroczystym  pudełku po płycie CD.  

    Wspólnie  z rodzicami ozdabialiśmy doniczki, usypywaliśmy ziemie oraz sadziliśmy cebule, bazylie, szczypior, jęczmień, żyto i pszenice. Każdy z uczestników mógł wybrać roślinę którą chciał zasadzić.

    Dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach i wspólne pielęgnowanie pasji ogrodniczej.  Każde nasiono zsadzone z pasji daje piękne plony.

  •                W ramach zadania polityki oświatowej, jakim jest: „Kształcenie zawodowe oparte na współpracy z przedstawicielami różnych zawodów”, dnia 14.03.2019 r., grupę „Gwiazdeczki” i „Smerfy” odwiedziła Pani Justyna D., pracująca na co dzień w telewizji kablowej w Kętrzynie. Pani Justyna opowiadała dzieciom o swojej pasji życiowej, jaką jest fotografia. Podkreśliła, że hobby te, jest nierozerwalnie związane z jej zawodem i poświęca mu wszystkie wolne chwile. Zamiłowanie do fotografii sprawiło, że stała się ona jej sposobem na życie. Pani Justyna uwiecznia na zdjęciach wszystkie najciekawsze obrazy  z otaczającej ją rzeczywistości. W sposób zrozumiały dzieciom tłumaczyła jak wielka może być magia fotografii. Uświadomiła w ten sposób przedszkolakom, że to czym na co dzień  się zajmujemy, nie musi być nużące i męczące, ale może sprawiać nam wiele przyjemności, radości i satysfakcji. Pokazała profesjonalny aparat fotograficzny, idealny sprzęt dla zaawansowanych amatorów hobbystów i zawodowców. Omówiła jego budowę. Na zakończenie zaproponowała wszystkim sesję zdjęciową w sali i w holu przedszkola, z wykorzystaniem różnych rekwizytów i zabawek. Było to wspaniałe doświadczenie, które dostarczyło przedszkolakom wiele radości.  

  •   W poniedziałek 11 marca w grupie "Smerfy" odbyły się drugie warsztaty z zakresu Polskiego Języka MIgowego dla dzieci "Nie Migaj Się" Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niesłyszących. . Prowadząca zajęcia Pani Ola poszerzyła umiejętności dzieci zapoznając je z kolejnymi znakami: imię , nazwisko. W zabawach pokazała jak ważną rolę ma  naśladowanie dokładnie mimiki twarzy, która wyraża różne emocje i ma wiele znaczeń w szczególności dla osób niesłyszących. Dzieci chętnie ropoznawały różne przedmioty za pomocą zmysłu dotyku, utrwalały poznane znaki a w nagrodę mogły  pobawić się wykorzystując piasek kinestetyczny. 

  •           W pierwszym tygodniu marca  grupa „Krasnale” realizowała Projekt Ogólnopolski –„Tydzień bajek polskich”. Podczas trwania projektu, dzieci codziennie poznawały kultowe postacie z polskich dobranocek, które jeszcze nie tak dawno oglądali rodzice i dziadkowie przedszkolaków. Tydzień bajek rozpoczęliśmy od „Reksia”, dzieci poznały funkcję jakie może pełnić pies, a także uzupełniły swoje wiadomość odnośnie właściwego zachowania w kontaktach z psami.  W kolejnym dniu omawialiśmy postać „Misia Uszatka”, w tym dniu dzieci przygotowywały misiowe kanapeczki, a w ranku wspólnie z misiem gimnastykowały się. W środę poznaliśmy przygody Bolka i Lolka.  W czwartek wszystkie przedszkolaki spotkały się, aby razem obejrzeć bajkę „Koziołek Matołek i jaskinia skarbów”. Następnie tworzyliśmy wspólnie własną mapę skarbów oraz szukaliśmy ukrytych diamentów.  Przedszkolaki poznały również zabawy inspirowane przeczytanymi bajki m. in „Detektywów”, „Tańce Misia Uszatka”  W czwartek dzieci poznały ostatniego bohatera – „Koziołka Matołka”. Poznały również znaczenie powiedzenia „Gdyby kózka nie skakała, to by nóżki nie złamała”. Na zakończenie projektu dzieci rozwiązywały Quiz o bajkach, a w każdej grupie powstała nowa bajka, wymyślona  przez dzieci pt. „Bajka o kolorowym liściu i niebiskim kosmicie”  Projekt i jego bohaterowie był inspiracją do wielu prac plastycznych, które przedszkolaki wykonały z wielką ochotą. Przez cały tydzień dzieci słuchały i oglądały polskie bajki, a w kąciku czytelniczym pojawiły się również pozycje tj. Reksio czy Bolek i Lolek. Udział w projekcie był fajną przygodą, która wzbogaciła wiadomości dzieci dotyczące polskich bajek, jak również był świetną zabawą. Jako podsumowanie całego projektu dzieci zaprosiły swoich rodziców oraz babcie do wspólnego odczytania bajek z czasów ich dzieciństwa.

  • Dnia 7 marca 2019 r.  w grupie „Biedronki” w ramach zadania grupy odbyło się spotkanie z rodzicem.  Tym razem odwiedziła nas mama Lenki L, która zaprezentowała dzieciom film o Lence związany z  jej hobby, zainteresowaniami,  umiejętnościami i zdolnościami.

     W dalszej części spotkania mama Lenki jako „ Rodzic –ekspert” podzieliła się z dziećmi doświadczeniami związanymi z wykonywaną pracą.

     

  • W miesiącu  marcu 2019 r. dzieci z grupy „ Biedronek” brały udział w różnych działaniach związanych z eksperymentowaniem i doświadczeniami . Wykorzystały w swojej zabawie naturalne produkty takie jak cukier, mąkę. Bawiły się  farbą, w której malowały tworząc przeróżne  wzory za pomocą samochodzików i piłeczek sensorycznych. Wyciągały wnioski podczas zabaw z wodą, powietrzem i ogniem. Rozpoznawały po dotyku z zamkniętymi oczami  faktury wykonane z guzików, fasoli, ryżu i kolorowych, miękkich kuleczek.

  •           Grupa „Gwiazdeczki”, na zakończenie realizacji projektu: „Zdrowo jem, więcej wiem”,  w dniu 01.03.2019 r zaprezentowała młodszej grupie przedszkolnej przedstawienie, pt: „Na straganie”, zabawę muzyczno- ruchową, pt: „Jarzynowa gimnastyka” i przekazała w formie ustnej najważniejsze zasady zdrowego stylu życia. Gwiazdeczki chciały w ten sposób podzielić się  z innymi przedszkolakami zdobytą wiedzą podczas realizacji projektu. Podczas codziennych zajęć i zabaw zrozumiały zależności między dobrym samopoczuciem, odżywianiem i ruchem. Wdrażały w życie zasady zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Piły wodę, która zawsze znajduje się w zasięgu ich ręki i przestrzegały świadomie zasady higieny osobistej. Prezentując młodszej grupie zdobytą wiedzę, chciały w ten sposób zachęcić inne dzieci do zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Treści zawarte w przedstawieniu i słowa piosenki podkreśliły istotną rolę warzyw w naszej diecie, a zabawa ruchowa przypomniała wszystkim jak ważna jest aktywność fizyczna, by być w pełni zdrowym i szczęśliwym człowiekiem już od najmłodszych lat.

  •                          Z uśmiechem na buźkach i w bardzo dobrych nastojach dzieci z grupy "Smerfy" żegnały karnawał.  We wtorek 05.03.2019r zorganizowałyśmy naszym przedszkolakom „dzień piżamowy”. Tego dnia wszystkie dzieci ubrane były w piżamki i szlafroczki a towarzystwa dotrzymywały ulubione poduszeczki. Z radością przedszkolaki prezentowały się przed koleżankami i kolegami na „piżamowym pokazie mody”. Radości nie było końca. Cała grupa integrowała się we wspólnej zabawie i konkursach – między innymi poduszkowa ściganka, nakładanie poszewki na jaśka, bitwa na poduszki, "mumia" z papieru toaletowego  czy budowanie wieży z poduszek. Dzięki radosnej i pełnej humoru atmosferze, ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Celem zabawy było  przybliżenie dzieciom tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem; stworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci; integrowanie społeczności przedszkolnej we wspólnym przeżywaniu i zabawie.

  •       W dniach 04.03.2019r do 06.2019r w grupie "Smerfy" będą odbywać się warsztaty z zakresu Języka Migowego dla dzieci- Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niesłysząych "Nie Migaj Się" w wymiarze 10 godzin jeden raz w tygodniu. Celem zajęć jest edukacja dzieci w wieku wczesnoszkolnym, upowszechnianie kultury osób Głuchych z zakresu języka migowego i sposobów nauczania tego języka poprzez wprowadzenie innowacyjnej metody nauczania do przedszkoli w formie zajęć edukacyjnych/ dodatkowych. Zajęcia z zakresu Polskiego Języka Migowego  to forma wymiany doświadczeń i pomysłów, jak również przełamywanie barier komunikacyjnych oraz doskonały sposób na rozmowę o tolerancji. Warsztaty rozwijają również kompetencje kluczowe dziecka tj. "porozumiewanie się w językach obcych". Mało kto wie, że Polski Język Migowy stanowi tożsamość kulturową dla osób niesłyszących. Zajęcia odbywają się poprzez pedagogikę zabawy, przy połączeniu arteterapi, ćwiczeń motoryki rąk, ćwiczeń pamięci i wyobraźni dziecka. W trakcie spotkań dzieci uczą się: daktylografii (alfabet palcowy), znaków języka migowego,  poznają świat ciszy.

        Pierwsze warsztaty prowadzone przez Panią Olę- tłumaczkę Polskiego Języka Migowego, pedagoga specjalnego, terapeutę odbyły się 04.03.2019r o godzinie 9.00. Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w świat osób niesłyszących, poznanie podstawowych znaków języka migowego takich jak: cześć, dzień dobry, proszę, dziękuję. Każdy z uczestników spotkania otrzymał zeszyt ćwiczeń, który zawiera fotografie znaków Polskiego Języka Migowego opracowany przez Panią Olę. Kolejne spotkanie odbędzie się 11.03.2019r. 

strona:

Wydarzenia

Kontakt

  • Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie
    Obrońców Westerplatte 16,
    11-400 Kętrzyn
  • (+89) 751 24 66

Galeria