Nawigacja

  

  • Grupa "Krasnale" - "Wiem, jak wykonać wagę - potrafię zważyć zabawkę"

    W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu 20 minut dla Matematyki w grupie „Krasnale” dnia 26.02.2021r. odbyły się zajęcia na temat: „Wiem, jak wykonać wagę - potrafię zważyć zabawkę”

    Celem zajęć było:                                                                                                                            ważenie zabawek i ustalanie: to waży tyle, to waży tyle, a potem porównywanie co jest cięższe;                            wykonywanie zadań w parach i zgodne współdziałanie w osiągnięciu celu.

    W czasie zajęć dzieci w parach ważyły zabawki na prostej wadze skonstruowanej z wieszaka i foliowych torebek. Torebki przymocowane na brzegach wieszaka pełniły rolę szalek, a klocki i kasztany były odważnikami. Do jednej torebki – szalki dzieci wkładały zabawkę, do drugiej klocki lub kasztany tak długo aż ramiona wagi pokażą równy ciężar po obu szalkach. Gdy waga pokazywała równy ciężar dzieci wyjmowały zabawkę układały obok klocki lub kasztany i mówiły np. piłka waży 3 klocki i 2 kasztany. Na koniec porównywały co jest cięższe, a co lżejsze.

  • Grupa "Krasnale" i "Biedronki"- udział w konkursie plastycznym, pt. "Zawsze gotowi, zawsze blisko- również by chronić środowisko".

         Grupa „Krasnale” i „Biedronki” wzięły udział w konkursie plastycznym, pt. „Zawsze gotowi, zawsze blisko - również by chronić środowisko”, którego organizatorem jest 4 Warmińsko- Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Celem konkursu jest: kształtowanie postaw proekologicznych oraz poczucia odpowiedzialności za środowisko wśród dzieci i młodzieży, wyrobienie nawyku dbałości o otoczenie, zachęcenie do działań na rzecz poprawy stanu  środowiska naturalnego, szerzenie informacji o działaniach żołnierzy Wojska Polskiego, rozwijanie kreatywności i zainteresowań, uzmysłowienie młodych ludzi w jaki sposób sami mogą przyczynić się do zmniejszenia dewastacji  środowiska. Dzieci wykonały dowolną techniką prace pokazujące działania na rzecz ochrony środowiska, jakie podejmują młodzi mieszkańcy regionu.

     

  • Dzień Dinozaura w grupie "Smerfy"

    Dinozaury fascynują dzieci. Kryją wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. Skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Dzień Dinozaura w przedszkolu to świetna okazja do tego, aby wyjaśnić wiele z tych tajemnic. W piątek 26.02.2021r dzieci z grupy "Smerfy" podczas zabaw dydaktycznych dowiedziały się, że:

    • dinozaur nie jest smokiem, a smok nie jest dinozaurem;
    • dinozaury odżywiały się mięsem i roślinami;
    • dinozaury naprawdę istniały;
    • dinozaury już nie istnieją;
    • niektóre z nich były tak ogromne, że nie zmieściłyby się w przedszkolnej sali;
    • żyły w czasach, w których ludzi nie było jeszcze na Ziemi.  W zajęciach wykorzystano również tablicę interaktywną oraz gry edukacyjne  tematycznie związane z dinozaurami. 
  • Grupa "Gwiazdeczki"- Dzień Dinozaura

    25.02.21 r

    Choć dinozaury dawno już wyginęły to wciąż nie przestają nas fascynować. Święto tych prehistorycznych stworzeń obchodzone jest 25 lutego w ramach Światowego Dnia Dinozaura.

    Kto by nie chciał choć na chwile przenieść się do krainy tych cudownych stworzeń. Zobaczyć, jak to było kiedy po ziemi chodziły to wielkie zębate stworzenia. „Gwiazdeczki” przeniosły się na chwilę w dawne dzieje oglądając prezentacje multimedialną pt. „ W krainie dinozaurów” , której celem było zapoznanie dzieci z czasami dinozaurów, ich rodzajami oraz pokazało, jak kiedyś mogł wyglądać świat.

    Poznaliśmy różne rodzaje dinozaurów od tych roślinożernych po mięsożerne ich budowę kształt i rozmiar. Dzieci próbowały wymówić nazwy dinozaurów, a niektóre były bardzo skomplikowane.  Odpowiadaliśmy na zagadki oraz rozwiązywaliśmy łamigłówki.

    Na koniec bawiliśmy się przy piosence zespołu Czereśnie „Dinozaur” oraz wydzieraliśmy z papieru Triceratopsa.

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    „Dbaj o język i mów poprawnie, ładnie, wyraźnie oraz dokładnie, bo kto nie ćwiczy często języka, ten się w mówieniu potem potyka”.

    21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 roku, które ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę dbania o język ojczysty, popularyzowanie wiedzy o języku ojczystym oraz podnoszenie świadomości językowej naszych najmłodszych wychowanków. W naszym przedszkolu w poniedziałek 22 lutego wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach logopedycznych, rozwiązywały kolorowe rebusy, recytowały trudne „Łamacze językowe”, wykazały się wiedzą i umiejętnościami szukając rymów oraz rozwiązując zagadki dotyczące wieloznaczności wyrazów. Przedszkolaki, przed przystąpieniem do głównych zadań dnia, wykonały ćwiczenia usprawniające narządy mowy, czyli gimnastykę buzi i języka.  W tym dniu chcieliśmy pokazać piękno naszego języka ojczystego, więc nie zabrakło opowiadań, bajek i  wierszy polskich poetów czytanych przez nauczycielki. Jak pisał Mikołaj Rej  ,, Polacy nie gęsi i swój język mają”. Po zajęciach dzieci otrzymały dyplomy za czynny udział w tym wyjątkowym dniu.

  • "Gwiazdeczki"- podsumowanie projektu badawczego "Książka"

    Dnia 24.02.21 r

    W dniach 8.02- 19.02.2021 dzieci z grupy „Gwiazdeczki” wzięły udział w projekcie badawczym pt. „Książka”

    W ramach I etapu, zbudowaliśmy wspólnie siatkę pojęć „Co wiemy o książkach” – zarejestrowaliśmy posiadaną wiedzę w formie rysunków oraz siatki graficznej.

    Stworzyliśmy listę pytań do projektu, która stanowiła podstawę naszej dalszej aktywności. Razem z dziećmi zaplanowaliśmy działania badawcze na najbliższe dni.

    W ramach II etapu podejmowaliśmy różne działania badawcze. Segregowaliśmy książki pod względem wielkości, grubości, tematu. „Gwiazdeczki” zapoznały się z filmem pt. „ Jak powstają książki” . Zapoznaliśmy się z zwodami; pisarz, autor, ilustrator, drukarz. Stworzyliśmy książkę złożoną z czterech opowieści. Pierwsza pt. „ Przygody Spidermana” , druga „ Venom” , trzecia „Przygody konia o imieniu Pika” , „ Wróbelek Mila”. Dzieci samodzielnie tworzyły ilustracje do książek.

    Nie brakowało zabaw ruchowych z książką w roli głównej „ noszenie książki na głowie” ,” przekładanie książek w obręczach” , „ taniec z książką” .

    Bawiliśmy się w kodowanie, szukaliśmy drogi do książki. Utrwalaliśmy orientacje w przestrzeni własnego ciała oraz wytyczaliśmy trasę na podstawie kierunków strzałek. 

    Dzieci poznały również książki elektroniczne ebook (z ang.), które można czytać na różnego rodzaju nośnikach elektronicznych m.in. tablet, komputer, czytnik (kindle). Dostrzegaliśmy plusy i minusy książek elektronicznych.  Zgodnie uznaliśmy, że wygodnie mieć wszystkie książki w jednym miejscu oraz, że czytanie elektronicznych książek jest bardziej ekologiczne.  Jednak mimo nowoczesnej technologii miło jest poczytać książki papierowe, zwłaszcza z rodzicami. „Gwiazdeczki” podzieliły zdjęciami z czytania książek z rodzicami.

    W III etapie projektu dzieci pomagały w tworzeniu prezentacji o „Książce” oraz tworzyły swoje własne książki.

     

  • "Misiowe laboratorium czterech żywiołów- ogień"- grupa "Smerfy"

    W piątek 19.,02.2021r dzieci z grupy "Smerfy" uczestniczyły w zajęciach w ramach realizacji Projektu edukacyjnego "Mały miś w świecie wielkiej literatury" autorstwa Anety K. oraz wydawnictwa Mac Edukacja. W ramach projektu odbyły się zajęcia Modułu pt "Misiowe laboratorium czterech żywiołów- ogień". Moduł zakłada stworzenie „Księgi eksperymentów Małego Misia” według kategorii: ogień, ziemia, woda, powietrze, na podstawie propozycji podanych przez Misiową Mamę. Do każdego żywiołu dzieci wraz z nauczycielem przyporządkowują odpowiednie zasady bezpieczeństwa i przeprowadzają ciekawe eksperymenty. Celem przeprowadzonych zajęć było wzbudzenie ciekawości poznawczej dzieci; bogacenie wiedzy na temat żywiołu ognia i jego znaczenia dla człowieka; uświadomienie pozytywnych i negatywnych skutków działania ognia oraz rozwijanie umiejętności wyciągania wniosków. Wszystkie przeprowadzone doświadczenia wzbudziły ogromne zainteresowanie dzieci jednak najbardziej podobało się naszym badaczom stworzenie własnego wulkanu. 

  • "W poszukiwaniu wartości- Współpraca" z Uczymy dzieci programować- grupa "Smerfy"

     Dnia 18.02.2021r dzieci z grupy "Smerfy" uczestniczyły w zajęciach w ramach realizacji ścieżki "W poszukiwaniu wartości- współpraca" z Uczymy dzieci programować Anny Ś i Rafała M. Na zajęciach przekonały się, że zgodne działanie w zespole pomaga pokonywać różne trudności, stawiać czoła wyzwanim i zwyczajnie być dobrą zabawą. Zajęcia miały na celu: wprowadzanie w świat wartości, zwrócenie uwagi na to, że warto współpracować z innymi osobami, tworzyć coś wspólnie, pomagać sobie wzajemnie; rozwijanie miękkich kompetencji (umiejętność pracy zespołowej, logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów), rozwijanie myślenia przyczynowo-skutkowego. 

  • Grupa „Gwiazdeczki” - Dzień języka ojczystego

    Nowa galeria Grupa „Gwiazdeczki” - Dzień języka ojczystego została dodana do albumu fotograficznego

  • „Uczymy Dzieci Programować” zajęcia z elementami kodowania w gr Krasnale

    Dnia 18.02 2021r dzieci z grupy "Krasnale" w ramach tematyki kompleksowej "Moje domowe zwierzątko” uczestniczyły w zajęciach Programu Edukacyjnego "Uczymy dzieci programować" (Anna Ś.) z elementami kodowania, dzieci  próbowały poznać czym jest kod binarny (bit). Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętności kategoryzowania, rozwijanie umiejętności planowania, rozwijanie myślenia przyczynowo- skutkowego, kształtowanie orientacji na kartce papieru oraz rozwijanie miękkich kompetencji (logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętności pracy zespołowej). Podczas zabaw dzieci tworzyły obrazek na podstawie podanego zero jedynkowego kodu, układały obrazki z kotami według wskazanych warunków, liczyły wspólnie ilość kotów na poszczególnych krążkach, porządkowały krążki w jednym ciągu (od z największą ilością kotów do najmniejszą ilością kotów), próbowały zapisać kilka liczb w kodzie binarnym czyli przy pomocy tylko „0” i „1”= analizowały krążki od lewej strony do prawej, kolorowały odpowiednie kratki przy pomocy sekwencji 0 i 1- rozkodowywały obrazek.  

  • „Pełna miska dla zwierzaka ze schroniska”.

    Pod takim hasłem w naszym  przedszkolu została  zorganizowana  akcja charytatywna  zbiórki karmy dla podopiecznych schroniska w Pudwągach. Celem tego przedsięwzięcia było wyrabianie opiekuńczej postawy wobec zwierząt oraz zwrócenie uwagi dzieci na niesienie pomocy bezdomnym kotom i psom. Jak zawsze mogliśmy liczyć na naszych wspaniałych rodziców i ich pociechy, którzy zaangażowali  się w pomoc i zakupili karmy dla zwierząt. Zebrana żywność przekazana została pracownikom schroniska w Pudwągach.  Za wszelką pomoc i okazane serce serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.

  • Światowy Dzień Kota

    Koty bywają różne: perskie, angorskie, syjamskie, domowe, dzikie, bywają nawet kocięta ... przedszkolne:). W środę 17 lutego w przedszkolu pojawiło się mnóstwo różnych przedszkolnych kotków: czarne, kolorowe, duże , małe, uśmiechnięte i troszeczkę smutne, a to wszystko za sprawą „kociego święta”. Obchody Światowego Dnia Kota przypadają w Polsce na dzień 17 lutego. W naszym przedszkolu Dzień Kota wpisał się w przedszkolny kalendarz świąt nietypowych i obchodzony jest już od kilku lat. Głównym celem ustanowienia tego święta jest uwrażliwienie i zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. Tego dnia w przedszkolu dzieci uczyły się w jaki sposób opiekować się kotkami, oglądały książeczki, zapoznawały się z kocimi zwyczajami oraz rasami kotów. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak min.: koci spacerek, zabawy z włóczką, rozwiązywanie zagadek, wykonywanie prac plastycznych, słuchanie wierszy i śpiewanie kocich piosenek. Podczas Dnia Kota towarzyszyły nam również bajki i opowieści o kotach. Czy znacie bajkę o przygodach kota Filemona i Bonifacego ? My już tak! Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń i ciekawych nowych doświadczeń, spędzony w miłej i radosnej atmosferze.

  • "Dzieci uczą rodziców- grupa "Smerfy"

    Dnia 16.02.2021r dzieci z grupy "Smerfy" wzięły udziałw II edycji w Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, której organizatorem jest Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas zajęć w przedszkolu. Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną pt "Wirtualny świat", rozmawiały na temat co to jest internet?, do czego możemy używać Internetu?, niebezpieczeństwa, które czyhają na dzieci w Internecie, poznały pięć zasad bezpieczeństwa w Internecie oraz wykonały dodatkowe zadanie, które w formie kolorowanki miały przekazać rodzicom. Kolejne zajęcia już w marcu.

  • Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Pejzaż zimowy"

     Dzieci z grup przedszkolnych wzięły udział w Międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym "Pejzaż zimowy" organizowanym przez nauczycielki przedszkola w Szkole podstawowej Nr 3 w Kętrzynie. Celem konkursu było: rozwijanie i kształtowanie wyobraźni dziecka; promowanie działalności plastycznej jako formy ekspresji dziecka; dostrzeganie piękna zimy. Spośród wszystkich prac Komisja Konkursowa przyzna I,II,III miejsca w kategorii wiekowej 3-4 lat, 5-6 lat. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19.02.2021r. Wszysttkim uczestnikom życzymy powodzenia.

  • WALENTYNKI

    W dniu świętego Walentego

    nic nie może dziać się złego,

    nikt nie może się dziś złościć,

    bo dziś nadszedł dzień miłości...

    Mamy dzisiaj Walentynki

    święto chłopca i dziewczynki....

           W piatek 12.02.2021r obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto pełne życzliwości i miłości- Walentynki.  To doskonała okazja do rozwijania wrażliwości uczuciowej i emocjonalnej, kształtowania przyjaznej postawy wobec innych ludzi. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach przygotowanych przez nauczycielki związanych z walentynkami. Był to dzień pełen  wesołej zabawy, miłych słów, gestów oraz ulubionej muzyki. Nie zabrakło oczywiście walentykowych kartkek, kolorowanek, spontanicznych emocji i pozytywnych uczuć. W grupach przedszkolnych dzieci wykonały pracę plastyczną - kartki walentynkowe lub serduszko. Na koniec tego pozytywnego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: pysznego lizaka. Dzień Walentynkowy w przedszkolu można uznać za udany. Dzieci wychodząc z przedszkola zabierały wykonane własnoręcznie walentynki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie.

  • Grupa „Krasnale” - zajęcia z elementami kodowania

        

        Dnia 12.02.2021r w grupie „Krasnale” odbyły się zajęcia z elementami kodowania pt. „Książka to skarb”. Celem zajęć było: rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, zadaniowe podejście do stawianych problemów, kształtowanie orientacji przestrzennej.

    W czasie zajęć dzieci rozmawiały o swoich ulubionych książkach. Tworzyły kod, który zaprowadzi pionek na pole, na którym znajduje się biblioteczka (kod musiał uwzględniać przejście po wszystkich polach, na których znajdują się książki). Tworzyły własny kod i zgodnie z kodem układały grafiki na macie do kodowania. Uczyły się określać współrzędne pól i układały na nich grafiki.    

  • Wewnątrzprzedszkolny konkurs plastyczny "Jak wesoło, gdy śnieg w koło"

     Serdecznie zapraszamy dzieci z naszego przedszkola do udziału w konkursie plastycznym, pt. „Jak wesoło, gdy śnieg wkoło”. Konkurs kierowany jest do dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych Celem konkursu jest: rozbudzanie twórczej inwencji dziecka oraz kreatywności, wzmacnianie wiary we własne możliwości, rozwijanie indywidualnych zdolności plastycznych, rozbudzanie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi i dostrzeganie uroków zimy. Zimowa aura za oknem, siarczysty mróz, bajkowe drzewa i gruba pokrywa śnieżna zachwyca nas wszystkich i zachęca do aktywności na powietrzu. Bądźcie kreatywni i pokażcie na swoich pracach plastycznych, że w śniegu można bawić się na wiele sposobów. Szczegółowy regulamin konkursu i oświadczenia do podpisania przez Rodziców są zamieszczone do wglądu i do pobrania w poniższych linkach.

  • Bajkowy tydzień!- blok tematyczny: „Znamy te baśnie” w grupie "Krasnale"

    08 -12 lutego 2021r.

    Bajkowy tydzień!- blok tematyczny: „Znamy te baśnie”

    Nie od dziś wiadomo, że bajki nie tylko powinny umilać dzieciom czas,

    ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mamy do czynienia na co dzień.

    Dzięki bajkom, dziecko może wczuć się  w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak radzi sobie z problemami,

    przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

    Dzieci miały możliwość przypomnienia/poznania, najpiękniejszych bajek i baśni, m.in.: Trzy świnki, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Pinokio, Kot w butach itp.

    Każda dzień, był wyjściem do poruszenia ważnych tematów, związanych
     m. in. z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami.

    Blok tematyczny w grupie Krasnale  „Znamy te baśnie” trwał od 08 do 12 lutego.

    Udział w bajkowym tygodniu miał na celu wdrażanie dzieci do uważnego słuchania tekstów literackich oraz rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą a także rozpoczęcie projektu edukacyjnego Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury Modułu I „Książki dzieciństwa”,

    Dzieci z grupy „Krasnale” wspólnie układały opowiadania, podawały zakończenia znanych bajek, opowiadań; uważnie słuchały wierszy, opowiadań, baśni polskich autorów; oglądały książki z pozycji literatury dziecięcej, zwracały uwagę na piękne ilustracje, obrazki; rozwijały myślenie logiczne poprzez: rozwiązywanie zagadek, rebusów, określanie kolejności zdarzeń w różnych naturalnych sytuacjach, historyjkach.

    Dzieci poprzez tworzenie przeróżnych prac plastyczno- technicznych pt.: „Moja zakładka do książki”, „Moja wymarzona baśń” oraz „Bajeczny Smok-ziejący ogniem”  rozwijały wrażliwość, wyobraźnie i twórcze myślenie, samodzielność, odpowiedzialność, umiejętności planowania działań, kształtowały umiejętności współpracy w grupie i pomagania sobie nawzajem, a przede wszystkim wiary we własne siły.
    Na zakończenie dzieci wspólnie z nauczycielką stworzyły wystawę prac w kąciku dla rodziców.

  • Grupa "Gwiazdeczki" i "Biedronki"- realizacja Ogólnopolskiego Projektu Proekologicznego, pt. "Eko- ludek".

    W dniu 10.02.2021r. dzieci z grupy „Biedronki” i „Gwiazdeczki” uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Proekologicznego, pt. „Eko - ludek” (edycja II- „Ekologiczna podróż po Polsce”), którego organizatorami są:  Magdalena Wiśniewska , Katarzyna Kędrasz i Marek Kędrzasz. Celem projektu jest budowanie świadomości obowiązku dbania o środowisko w jakim żyjemy. Kształtowanie tej postawy należy rozpocząć od najmłodszych lat, bowiem świadomość człowieka formuje się przez całe życie, jednak jej podstawy każdy zdobywa w dzieciństwie, kiedy jest wrażliwy na wszystko co go otacza. Proponowanym zadaniem  do realizacji w miesiącu lutym było: „Rolnictwo oraz gospodarstwo wiejskie w Polsce”. Przedszkolaki brały udział w rozmowie kierowanej pytaniami, na temat ciężkiej pracy rolnika. Oglądały film edukacyjny na tablicy interaktywnej, pt. „Praca rolnika”, uczestniczyły w zabawie ruchowej do piosenki. pt. „Rolnik sam w dolinie”, inscenizowały ruchem ciała treść piosenki. Następnie przy użyciu kartonowej makiety, rożnych klocków i plastikowych zwierzątek, wspólnie zbudowały gospodarstwo wiejskie, którym na zmianę bawiły się. Na zakończenie słuchały z płyty CD i rozpoznawały odgłosy zwierząt z gospodarstwa wiejskiego. Podczas zajęć podkreślono wagę rolnictwa ekologicznego, a także zwrócono uwagę  na kształtowanie postawy szacunku dla pracy ludzkiej.

     

  • Konkurs plastyczny „Koty, kociaki i kocury”

    Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Kota, który przypada na 17 lutego, Miejska Biblioteka Publiczna w Kętrzynie, filia nr 2 „Loża” zaprosiła wszystkie przedszkolaki do udziału w kocim konkursie plastycznym pt „Koty, kociaki i kocury”. Celem konkursu jest: rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci;  zachęcenie dzieci do aktywnego udziału w konkursie plastycznym;  promocja czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych pod opieką nauczycielek wykonały prace plastyczne przedstawiajace temat konkursu- czyli koty. Ogłoszenie wyników nastąpi 17 lutego 2021r. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia:)

strona:

Wydarzenia

Kontakt

  • Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie
    Obrońców Westerplatte 16,
    11-400 Kętrzyn
  • (+89) 751 24 66

Galeria