Nawigacja

  

  • Grupa "Biedronki"- realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. "Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii".

    Dnia 26.01.2021r  dzieci z grupy „Biedronki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii”. Autorami projektu są nauczyciele z przedszkola w Rybniku. Projekt powstał jako odpowiedź na realizację jednego z podstawowych kierunków `polityki oświatowej państwa na 2020/21r. Głównymi celami projektu są : wprowadzenie dziecka w świat technologii , rozwijanie  kompetencji informatycznych, naukowo- technicznych, przedsiębiorczości  i kreatywności, dostrzeganie przez dziecko zalet oraz wad korzystania z technologii . W styczniu, jednym z zadań było zorganizowanie zajęć z zakresu kompetencji matematycznych, przy użyciu nowoczesnej technologii. Dlatego wykorzystaliśmy gry edukacyjne, rozwijające logiczne myślenie, podczas zabaw z tablicą interaktywną. Zajęcia realizowane były z wykorzystaniem dostępnego, bezpłatnego i rekomendowanego w Internecie serwisu - „Matematyczne zoo”- najlepszej strony do nauki matematyki dla zerówek i szkół podstawowych. Przedszkolaki rozpoznawały kształty i figury, utrwalały kierunki przestrzenne, porównywały liczby, ćwiczyły dodawanie i odejmowanie w zakresie „10”, układały samodzielnie treść zadań do podanych działań. W czasie tych zajęć dzieci w formie zabawy rozwijały kompetencje matematyczne.  

     

  • Misiowe laboratorium czterech żywiołów- "Smerfy"

     Dnia 25.01.2021 grupa "Smerfy" rozpoczęła realizację kolejnego modułu Projektu Edukacyjnego  "Mały miś w świecie wielkiej literatury- Misiowe laboratorium czterech żywiołów. Moduł zakłada stworzenie Księgi eksperymentów Małego Misia według kategorii: ogień, ziemia, woda, powietrze. Do każdego żywiołu dzieci wraz z nauczycielem przyporządkowują odpowiednie zasady bezpieczeństwa. Podczas pierwszych zajęć dzieci poznały cztery żywioły podczas zabawy dydaktycznej "Przyroda z żywiołami". Zabawa klasyfikacyjna "Cztery żywioły" pozwoliła na usystematyzowanie wiedzy i doświadczeń dzieci w dopasowywaniu wybranych ilustracji do nazwy żywiołu. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły z pewnością doświadczenia związane z pierwszym żywiołem: ogniem. Pod opieką nauczycielek przeprowadziliśmy doświadczenie "Eksperyment świeczkowy" . Eksperyment miał na celu pokazanie, że płomień świecy pali się dzięki tlenowi,  gdy tlenu pod szklanką zabraknie, płomień zgaśnie. Dzieci z przejęciem obserwowały jak powietrze w szklance, oziębia się i skurczy dzięki temu powstaje miejsce dla wody, która zostanie wessana do szklanki. 

    „Powiedz mi, a zapomnę,

    pokaż – a zapamiętam,

    pozwól mi działać, a zrozumiem!”

    Konfucjusz

  • Grupa "Biedronki"- realizacja Ogólnopolskiej Akcji, pt. "Zdrowo i sportowo".

    22.01.2020r. dzieci z grupy „Biedronki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji - „Zdrowo i sportowo”, której organizatorem jest Tennis Management sp. z o.o. w Warszawie. Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja ruchowa dzieci i uświadomienie im , że ćwiczenia są ważne i potrzebne dla zdrowia. Na zajęciach wykorzystano metodę pokazu, dzieci brały udział w ćwiczeniach ogólnorozwojowych, przy muzyce, z użyciem woreczków. Przedszkolaki wzmacniały mięśnie grzbietu, ramion, tułowia, brzucha i nóg, kształtowały orientację przestrzenną i świadomość własnego ciała, rozwijały koordynację wzrokowo- ruchową.

     

  • DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

    Kochane Babcie oraz Drodzy Dziadkowie

    Z okazji Waszego święta, życzymy dużo zdrowia, pomyślności oraz uśmiechu na twarzy. Niech wnuki będą źródłem nieustannej radości, bezinteresownej miłości oraz powodem do dumy. Bądźcie z nimi jak najdłużej, aby mogły czerpać od Was mądrość i życiowe doświadczenie.

     

                                                                                                                       Z WYRAZAMI SZACUNKU,

                                                                                                               DYREKTOR ORAZ PRACOWNICY

                                                                                                                     PRZEDSZKOLA I ŻŁOBKA

     Dnia 21.01.2021r odbyło się w naszym przedszkolu święto Babci i Dziadka. Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały program artystyczny: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Wiersze, piosenki oraz tańce  popłynęły do Dziadków i Babć poprzez zdjęcia i filmy online. Mali artyści z radością i przejęciem odtwarzali swoje role. Na koniec tego wspaniałego dnia dzieci zaniosły do domu, wcześniej przygotowane w przedszkolu upominki  i wręczyły je Babciom i Dziadkom.

    Święto Babci i Dziadka - 21, 22 stycznia to naprawdę wyjatkowe dni pełne uśmiechu, radości i wzruszeń. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swoich wnuków, jak w tym dniu.

  • Układamy gry planszowe –Ogólnopolski Projekt Edukacyjny pt: #20 minut dla matematyki” w grupie „ Biedronki”

    Dnia 20.01.2021r.  dzieci z grupy „Biedronki" uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. „20 minut dla matematyki”- edukacja matematyczna w domu i w przedszkolu. Celem  zajęcia było konstruowanie i  rozgrywanie gier planszowych. Przed przystąpieniem do pracy dzieci podzieliły się na dwa zespoły. Każdy zespół zgromadził potrzebne elementy, które zostały naklejone na duży arkusz papieru według pomysłów dzieci. Następnie wspólnie ustaliły  reguły i zasady jakie będą musiały przestrzegać podczas gry. Było dużo dobrej  zabawy i pozytywnej energii podczas rozgrywki. Konstruowanie gier przez dzieci hartuje odporność emocjonalną i rozwija zdolność do wysiłku umysłowego. Jest to także ćwiczenie umiejętności rachunkowych dzieci.

     

     

  • Światowy Dzień Śniegu – grupa „Krasnale”

     W związku z tym, że Światowy Dzień Śniegu przypadał na 17 stycznia (niedzielę), dzieci z grupy „Krasnale”  obchodziły ten dzień w poniedziałek. Akcja ma na celu promowanie nie tylko beztroskiej zabawy, ale i edukacji związanej ze śniegiem. Podczas zabaw dzieci poznały zmienne właściwości śniegu. Zauważyły, że śnieg na początku był lekki, puszysty, miękki, natomiast kiedy ulepiły z niego kulę – był twardy, ciężki, zimny, mokry. Po chwili kula zaczęła  się topić - powstała woda. W ten sposób poznały dwa stany skupienia wody: stan stały – śnieg, stan ciekły – woda. Dowiedziały się również jak powstaje śnieg, w jakie zabawy można się bawić na śniegu, a na zakończenie wszystkie dzieci z prawdziwego śniegu ulepiły małe bałwanki.

  • Obchody Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka w grupie " Biedronki"

    18 stycznia 2021 roku dzieci z grupy „ Biedronki” obchodziły Międzynarodowy  Dzień Kubusia Puchatka. Autor  A.A. Milne napisał książki dla swojego synka Krzysia, który był jednym z bohaterów opowiadań o przygodach Kubusia Puchatka. Dzieci idąc „śladami misia” rozwiązywały zadania przygotowane na ten dzień. Rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki, dopasowywały napisy do odpowiednich obrazków. Następnie z wielką uwagą wysłuchały opowiadania czytanego przez nauczyciela ze zbioru książek o Kubusiu. Za udział w zabawie każde dziecko otrzymało order  Kubusia Puchatka i kolorowanki naszego bohatera.

     

     

  • Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka - gr. ,,Smerfy"

    18 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora ,,sympatycznego misia" stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia  Międzynarodwym Dniem Kubusia Puchatka. 

        W poniedziałek 18.01.2021 roku w grupie ,,Smerfy" odbyły się zabawy z okazji Międzynarodowego  Dnia Kubusia Puchatka. Celem zajęć było poznanie postaci i przygód Kubusia Puchatka, kształtowanie umiejętności uważnego słuchania, rozwijania mowy i spostrzegawczości. W tym dniu czekało na dzieci wiele ciekawych niespodzianek. Kubuś Puchatek przywitał się z dziećmi, a później zabrał je do wspólnej zabawy. Pogodny miś zaprosił maluchy do Stumilowego Lasu, wspólnie z Kubusiem Puchatkiem mogliśmy poznać wszystkich jego przyjaciół: Prosiaczka, Tygryska, Kłapołuchego , Krzysia, Kangurzyce wraz z maleństwem oraz Przemądrzałą Sowę.  Kubuś Puchatek przygotował dzieciom kilka zadań do wykonania: ,,puchatkowe puzzle", zagadki dotyczące książki o ,,Kubusiu Puchatku", ułożenie jak najwyższej wieży z klocków, zabawę  ,,Brykające tygryski", degustację smacznego i zdrowego miodku.  Dzieci podczas zajęć były aktywne, a wykonując zadania wykazały się pomysłowością i kreatywnością. Na zakończenie zabaw dzieci z chęcią  obejrzały bajkę o ,,Kubusiu Puchatku i jego przyjacielach". 

    Puchatek poprzez swoje przygody, czasem porażki , pokazuje dzieciom , jak należy właściwie zachowywać się, jak traktować przyjaciół i bliskie osoby. Gdyby każdy z nas brał przykład z dobrodusznego misia świat byłby lepszy i piękniejszy.

  • Grupa „Gwiazdeczki” - Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

    Dnia 18.01.21 r

    18 stycznia dzieci na całym świecie obchodzą Dzień Kubusia Puchatka. W tym dniu urodził się autor książek „Kubuś Puchatek” i „Chatka Puchatka” A.A. Milne, które napisał dla swojego synka Krzysia. Wizerunek amatora miodku zamieszkującego Stumilowy Las zna prawie każde dziecko. Ukochany przez miliony dzieci na całym świecie pluszowy miś, zwany jest misiem o bardzo małym rozumku, zamieszkałym w Stumilowym Lesie. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka obchodzimy 18 stycznia ponieważ tego dnia urodził się autor (1882 rok).

    „Gwiazdeczki” zapoznały się z twórczością autora w formie prezentacji multimedialnej,  oglądały  bajkę pt „ Kubuś Puchatek i Przyjaciele”  , odpowiadały na quiz tematyczny, bawiły się  pod zas Kubusiowej gimnastyki, wypowiadały się na temat przyjaźni, wykonywały prace plastyczna - Puchatka i jego przyjaciół. 

  • VI Ogólnopolski konkurs plastyczny "Moja babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie..."

    Dzieci z grupy "Smerfy" i "Krasnale" wzięły udział VI Ogólnopolskim konkursie plastycznym "Moja babcia i mój Dziadek to wspaniali są dziadkowie..." organizowanym przez Przedszkole Samorządowe im. W. Cebryków w Zwierzyńcu. Cele konkursu: wychowanie dzieci i młodzieży w szacunku dla wartości rodzinnych; kształtowanie silnych więzi rodzinnych; zwrócenie uwagi na role babci i dziadka w wychowaniu dzieci; nadanie należnej rangi świętu babci i dziadka; promowanie i rozwijanie młodych talentów; rozwijanie wyobrażni twórczej. Konkurs skierowany był do dzieci 3-6 letnich. Lista laureatów zostanie ogłoszona na stronie BIP Urzędu Miejskiego w Zwierzyńcu.

  • Dzień śniegu w "Smerfach"

    15.01.2021

    W niedzielę  17 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Śniegu. Nie od dziś wiadomo, że śnieg kochają wszystkie dzieci dlatego też w przedszkolu nie możemy pominąć tego święta. W piątek 15.01.2021r na przedszkolaki czekały zabawy badawcze, trochę twórczości artystycznej i przede wszystkim świetna zabawa. Wykonując doświadczenia, sprawdziliśmy, co się dzieje ze śniegiem, gdy przyniesiemy go do ciepłej sali, jak wyglądają płatki śniegu z bliska oraz czy śnieg jest czysty. Oczywiście cóż to byłoby za świętowanie, gdyby nie towarzyszył nam duży, uśmiechnięty bałwanek. Nasze dzieciaki nie trzeba było długo namawiać – kilka minut i bałwany były już gotowe. Przedszkolaki podczas zabaw muzycznych przy piosenkach o zimie  zamieniły się w śnieżynki, wykonały  taniec  z dzwoneczkami przy sztucznym papierowym śniegu  a na zakończenie uczyły sie rysować płatki śniegu. Zachęcamy rodziców do codziennych zabaw na sniegu, którego teraz nam przecież nie brakuje. Życzymy dużo radości oraz "białego szaleństwa" .

  • Zimowe zabawy - grupa "Krasnale"

    13.01.2021r.

    Pani Zima postanowiła nas odwiedzić i sprawiła nam wielką radość. Dzieci z grupy „Krasnale” dbając o zdrowie i hartując organizm wybrały się do ogrodu przedszkolnego. Wreszcie mogliśmy urządzić wesołe zabawy na śniegu. Choć nie udało nam się ulepić bałwana, gdyż śnieg był zbyt sypki, to i tak przedszkolaki  miały ogromną frajdę i wiele radości. Biały puch pozwolił na kreatywne zabawy tj.: rzucanie śnieżkami, robienie aniołków, chodzenie po śladach, otrzepywanie ze śniegu obwisłych gałęzi. Mroźne powietrze nikomu nie przeszkadzało, a do przedszkola wracaliśmy z szerokimi uśmiechami.

  • Grupa „Gwiazdeczki” – Zimowe zabawy na śniegu

    Dnia 13.01.21 r

    Uhuh- ha nasza zima wcale nie jest zła. Tak dzieci z grupy „Gwiazdeczki” parafrazowały znaną i lubianą piosenkę o zimie. Pogoda bowiem była dzisiaj idealna na sporty zimowe w ogrodzie przedszkolnym.  Zasypane na biało górki i drzewa rozbudzały w dzieciach chęć psot oraz zabaw. Nie brakowało śniegowych aniołków, skoków jak zające po zaspach, lepieniu bałwana, wojny na śnieżki, zjazdów na sankach lub chociażby turlania się w puchatym śniegu. Dzieci chętnie namawiały do zabawy dzieci mniej sprawne oraz przestrzegały zasad bezpiecznej zabawy . Po wyścigach saneczkowych oraz innych zabawach na śniegu dzieci zmęczone, mokre ale uśmiechnięte wróciły do przedszkola pełne wspaniałych wspomnień ze śniegowych aktywności.

  • Zabawy na śniegu - gr. ,,Smerfy"

    Dnia 13.01.2021r dzieci z  grupy ,,Smerfy" uczestniczyły w  zabawych zimowych na śniegu . Zima w pełni, dlatego korzystając z jej uroku postanowiliśmy pobawić się na śniegu  w naszym przedszkolnym ogrodzie. Zabawa na  śniegu nie odbyłaby się bez zjeżdżania na sankach , robienia aniołków oraz rzucania śnieżkami , z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z pewnością była to ogromna frajda, a te beztroskie chwile zostaną w pamięci na długi czas.

  • Ogólnopolski konkurs plastyczny "W świecie figur geometrycznych"

    13.01.2021

     Dzieci z grup przedszkolnych "Smerfy" i "Krasnale" wzięły udział w Ogólopolskim konkursie plastycznym pt. "W świecie figur geometrycznych" organizowanym przez Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Lubaniu. Celem konkursu było:- utrwalenie kształtów i nazw figur geometrycznych: koło, kwadrat, trójkąt, prostokąt;- budzenie zainteresowań kompozycjami z prostych figur geometrycznych;- rozbudzanie wyobraźni i kreatywnego myślenia;- rozwijanie twórczej aktywności plastycznej. Rozstrzygnięcie konkursu  odbędzie się  29 stycznia 2020 roku. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie www.blizejprzedszkola.pl oraz na stronie przedszkola www.przedszkolelubanie.weebly.com (zakładka ogłoszenia). 

  • Zimowe zabawy na śniegu grupa „ Biedronki”.

    13.01.21r.

    Tegoroczna zima płata nam figle. Kiedy pojawiła się  tak długo oczekiwana, dzieci z grupy„ Biedronki” i innych grup przedszkolnych postanowiły skorzystać z jej uroków i pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Wszystkie oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, rzucając śnieżkami  do siebie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa . Robienie  śnieżnych aniołów i wspólna zabawa dzieci to świetna rozrywka. Z czerwonymi nosami i uśmiechem na na twarzach wróciliśmy do przedszkola na drugie śniadanie.

  • Grupa „Gwiazdeczki” , „Biedronki” – Dzień Ligi Ochrony Przyrody

    12.01.21 r.

    Dnia 09.01.21 r. odbył się Dzień Ligi Ochrony Przyrody z tej okazji dzieci z grupy „Gwiazdeczki” oraz „Biedronki”  zapoznały się z zagrożonymi gatunkami zwierząt żyjącymi w Polsce oraz w naszym regionie.

    Liga Ochrony Przyrody to najstarsza organizacja przyrodnicza w kraju. Jej rola jest nie do przecenienia, bowiem to jej członkowie dbają o naszą piękną florę i faunę. Na cześć LOP ustanowiono święto, a jego data przypomina o historycznym zjeździe organizacyjnym, który miał miejsce 9 stycznia 1928 roku. 

    Dzieci z obu grup zapoznały się z zagrożeniami jakie może spotkać faunę i florę w naszym regionie. Dowiedziały się, jakie zwierzęta mieszkają w lesie i jak należy na nie uważać oraz im pomagać. Zapoznały się z pracą leśniczego oraz wymieniały nazwy zwierząt zamieszkujących lasy zimą. Dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta oraz rośliny wokół nas. Rozbudzały zainteresowania ekologia oraz kształtowały postawy pro- ekologiczne

  • Dzień Ligi Ochrony Przyrody w grupie "Smerfy"

     Liga Ochrony Przyrody to najstarsza organizacja przyrodnicza w kraju. Jej rola jest nie do przecenienia, bowiem to jej członkowie dbają o naszą piękną florę i faunę.Liga Ochrony Przyrody obchodzi swoje święto 9 stycznia. Obchody święta są przede wszystkim celebrowane w szkołach,przedszkolach gdzie organizowane są zabawy, konkursy związane z naturą i samą Ligą. Dzieci z grupy "Smerfy" w ramach realizacji Projektu Edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury- Zmisiowany Ekokalendarz" uczestniczyły w zabawach tematycznie związanych z ochroną przyrody. Celem zajęć było przekazywanie dzieciom wiedzy na temat podstawowych zasad ochrony przyrody; promowanie postaw proekologicznych ; zachęcanie dzieci do segregowania odpadów poprzez zabawę; stwarzanie okazji do budowania dłuższych form wypowiedzi na zadany temat. Poprzez zabawę dzieci zostały wprowadzone w jakże ważną tematykę ochrony przyrody oraz dbania o najbliższe środowisko. 

     Otwieramy pierwsze zdjęcie, następnie przeglądamy kolejne strzałką w prawą stronę.

  • 20 minut dla matematyki - grupa "Krasnale"

    W grupie „Krasnale realizujemy projektu 20 minut dla Matematyki – którego autorką i Organizatorką jest Zuzanna Jastrzębska – Krajewska.  

    Dnia 08.01.2021r. dzieci uczestniczyły w zajęciach  matematycznych pt. „Układamy kalendarze, w których są dni i noce, dni tygodnia oraz pory roku” według Edyty Gruszczyk – Kolczyńskiej i Ewy Zielińskiej.

    Celem zajęć było:

    -  dostrzeganie przez dzieci rytmu i stałego następstwa dni i nocy, pór roku, dni tygodnia;

    - układanie kalendarzy (kodowanie) i odczytywały uwzględnione tam regularności (dekodowanie);

    -  utrwalanie nazwy dni tygodnia  i pór roku.

    W czasie zajęć dzieci:

    -  brały udział w zabawie ruchowej, na podstawie której dowiedziały się jak to jest z dniem i  nocą, a potem w           małych zespołach układały z klocków w kształcie figur  geometrycznych – kalendarze dnia i nocy;

    - dowiedziały się również jak to jest z porami roku i wybrały do zabawy odpowiednie kolory szarf i klocki w              kształcie figur geometrycznych, żeby ułożyć następne kalendarze – pór roku;

    - utrwaliły nazwy dni tygodnia i ułożyły kalendarze – dni tygodnia (z 7 różnych klocków  powtarzający się rytm na    obwodzie koła).

  • Grupa „Gwiazdeczki” – Realizacja Projektu Edukacyjnego „Bombka”

    Dnia 08.01.21 r.

    Przedszkolaki z grupy „Gwiazdeczki” w miesiącu grudzień podjęły się projektu badawczego pt. „Bombka” . Metoda projektu jest metodą polegającą na samodzielnym inicjowaniu, planowaniu, wykonywaniu i ocenie realizacji zadań edukacyjnych. Pozwala dzieciom na samodzielne rozwijanie zainteresowań, kierowanie własnym uczeniem się podczas gdy nauczyciel pełni funkcję wspomagającą, kierującą i organizującą.

    Jako pierwszy etap dzieci stworzyły siatkę pytań dotyczących „Bombki” . Staraliśmy się wspólnie sformułować pytania, na które w późniejszych etapach będziemy chcieli uzyskać informacje. Wyszczególniliśmy podstawowe pytania; Czy bombki są takie same(Maja taki sam kształt)? Z czego zrobione są bombki? Gdzie i jak robi się bombki? Kiedy wieszamy bombki? Następie dzieci w ramach burzy mózgów wypowiadały bazując na własnych doświadczeniach o bombkach.

    Kolejnym etapem było sprawdzenie, jak wyglądają bombki na materiałach rzeczywistych. Oglądanie różnego rodzaju bombek, oglądania jak są wykonane i z jakiego mogą być tworzywa. Dzieciom najbardziej podobały się stare bombki ręcznie malowane oraz te z dużą ilością brokatu.  Chętnie wcielały się w rolę detektywów szukając odpowiedniego cienia bombek. Zauważyły również, że bombka nie zawsze musi być okrągła, może mieć również kształty figur geometrycznych. Z wielką przyjemnością odnajdywaliśmy też kształty figur w ukrytych wzorach. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem rewelacyjnie!

    Rozwijaliśmy motorykę małą oraz kreatywność przez tworzenie pracy plastycznej; bombki z papieru i białej firanki oraz lepiliśmy w masie porcelanowej, której faktura bardzo nam się spodobała. Obdarowaliśmy rodziców naszym wspaniałym dziełem, które na pewno zawisło na honorowym miejscu na choince.

    Zapoznaliśmy się z praca huty szkła gdzie pracownicy wydmuchiwali bombki ze szkła, a następnie zdolni artyści tworzyli cudowne i bardzo precyzyjne wzroki na owych bombkach. Obejrzeliśmy największy w Polsce sklep z Bombkami. Zauważyliśmy, że te najbardziej czasochłonne i wymagające precyzji bombki to wielka sztuka i cudowny efekt.

strona:

Wydarzenia

Kontakt

  • Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie
    Obrońców Westerplatte 16,
    11-400 Kętrzyn
  • (+89) 751 24 66

Galeria