Nawigacja

  

  • Światowy Dzień Chleba w grupie "Smerfy"

    16 października obchodzimy Światowy Dzień Chleba, który został ustanowiony w 1979 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa w 35. rocznicę utworzenia tej organizacji. Chleb gości na naszych stołach każdego dnia, więc naszym celem było zapoznanie dzieci z jego historia, procesami wypieku i rodzajami. W piątek (16.10.2020) dzieci poznały składniki, które wykorzystuje się do produkcji chleba, obejrzały film edukacyjny pt. "Od ziarenka do bochenka", liczyły chlebki, rogaliki i bułki. Poznały różne gatunki chleba min.- żytni, mieszany, pszenny, degustowały świeży, pachnący i kruchy chleb. Przedszkolaki uczestniczyły również w zabawach muzyczno- ruchowych "Mało, nas do pieczenia chleba", "Rolnik na dolinie". "Zasialli górale owies". Kulminacją zajęć było wykonanie swojego małego chlebka. Dzieci samodzielnie ugniatały, formowały i ozdabiały ciasto makiem i rodzynkami. Ile mieliśmy przy tym zabawy i radości pokazują zdjęcia w naszej galerii. Było pyszne...

  • Grupa „Gwiazdeczki” – Światowy Dzień Mycia rąk

    Dnia 15.10.2020 r

    Dzień Mycia rąk to idealna okazja do zbudowania dobrych nawyków higienicznych już od najmłodszych lat. Powszechnie panującą pandemia sprawia, że dbałość o higienę naszych rąk stała się jeszcze większym priorytetem. Częste mycie na stałe wpisało się w napięty harmonogram dnia. 

    Celem tegorocznych obchodów było zwrócenie uwagi na wciąż istniejący problem chorób, spowodowanych właśnie brakiem higieny rąk u dzieci oraz podkreślenie konieczności mycia rąk w wielu sytuacjach w ciągu dnia. Tego dnia dzieci układały historyjkę obrazkową pt. „Ukryte bakterie” , omawiały miejsca gdzie można spotkać bakterie, obejrzały zdjęcie bakterii pod mikroskopem, zapoznały się z etapami poprawnego i starannego mycia rąk. Na zakończenie gwiazdeczki wesoło tańczyły przy piosence pt. „Moda na czyste ręce”.

  • Grupa "Biedronki"- realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. "Skąd się biorą produkty ekologiczne?"

    15.102020r.

           Dnia 15.10.2020r  dzieci z grupy „Biedronki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Głównym założeniem programu i celem przeprowadzonych zajęć było zrozumienie czym są produkty ekologiczne. Były to kolejne zajęcia, na których przedszkolaki zajmowały się tematem ekologicznej żywności. Na poprzednich, w celu utrwalenia posiadanej już wiedzy, dzieci analizowały zawartość piramidy żywienia. Tym razem oglądały film animowany, pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”- poznały szczegóły powstawania żywości ekologicznej. Po projekcji, uczestniczyły w rozmowie kierowanej pytaniami nauczyciela na temat treści filmu. Następnie korzystały z książeczek, pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”, które organizatorzy projektu zapewnili dla każdego dziecka. Wyszukiwały ilustracje, których treść była omawiana na obejrzanym filmie. Oglądały obrazki i zdjęcia dotyczące omawianej tematyki w książeczkach i na filmie:  

    - dowiedziały się w jaki sposób powstaje ekologiczna mąka, jakie produkty żywnościowe otrzymujemy z mąki i jakie składniki są potrzebne do upieczenia chleba;

    - dowiedziały się, że 16 października obchodzimy Światowy Dzień Chleba, który jest podstawowym elementem posiłków wszystkich ludzi na świecie;

    - usłyszały jak powstaje ekologiczny nabiał, poznały „drogę mleka” do mleczarni, wymieniały produkty wytwarzane z mleka;

    - zobaczyły na filmie, skąd pochodzą ekologiczne jaja, dowiedziały się, że jaja są bogatym źródłem witamin, białka i składników mineralnych potrzebnych dla naszego zdrowia;

    - poznały taki sposób hodowli zwierząt gospodarskich, aby otrzymać z nich ekologiczne mięso i wędliny;

    - zapamiętały, że ekologiczne ryby hodowane w stawach, są cennym składnikiem naszej diety;

    - usłyszały kilka ciekawostek na temat uprawy ekologicznych warzyw;

    - oglądały na ilustracjach rośliny o właściwościach leczniczych i smakowych z naszych pól i łąk, czyli zioła;

    - poszerzyły swoje wiadomości na temat grzybów rosnących w lasach;

    - przypomniały sobie w jaki sposób pszczoły produkują miód;

    Poznając ( poprzez film i ilustracje w książeczce) cały rozkład dnia rolnika, dzieci przekonały się, ile trudu musi on włożyć w to, aby żywność produkowana w jego gospodarstwie otrzymała znaczek EKO- „produkt ekologiczny”.

  • CodeWeek 2020- grupa "Smerfy"

     EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W dniach 12-15.10.2020r dzieci z grupy "Smerfy" przyłączyły się do Europejskiego święta programowania. W programie "Uczymy dzieci programować"  A. Świeć świętować już zaczęliśmy biorąc udział w wyzwaniu  "Cała Polska Programuje", jednak wyzwanie trwa nadal i możemy w dalszym ciągu wprowadzać dzieci w świat elementów programowania i robotyki podczas codziennych zajęć dydaktycznych. Tym razem dzieci poznały wirtualną matę, którą wykorzystaliśmy do zabawy "Wędrujący Miś", śledząc drogę misia i wykonyjąc aktywności ruchowe przypisane kolorowym polom. Podczas zajęć  uczyliśmy się pracy z puzzlami AR układając trasy dla Ozobota programując różne komendy np. turbo, skręć w prawo, w lewo, jedż wolno itp. "Smerfy" po raz pierwszy próbowały swoich sił pracując z aplikacją Lightbot, w których robot próbuje dotrzeć na wszystkie granatowe pola. Na każdym z tych pól musi zaświecić żarówkę. Robot porusza się „do przodu”, może też obracać się w prawo lub w lewo. Symbol sprężynki umożliwia mu wykonanie podskoku i zeskoku. Praca z aplikacją Lighbot to wspaniała zabawa a jednocześnie ciekawa i wciągająca nauka. 

  • "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"- grupa "Smerfy"

    Dnia 13.10.2020r w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"- Mały Miś w świecie emocji"  dzieci z grupy "Smerfy" rozmawiały na temat emocji. Mały Miś- Antoś, po raz pierwszy odwiedził nasze przedszkole, zapoznał się z dziećmi i wprowadził nasze przedszkolaki poprzez opowiadanie w świat emocji. Głównym celem modułu "Mały Miś w świecie emocji" jest kształtowanie u dzieci umiejętności rozpoznawania, nazywania i rozróżniania emocji oraz rozwijanie zdolności radzenia sobie z nimi. Podczas spotkania z Misiem Antosiem dzieci uczestniczyły w zabawach pomagających w rozpoznawaniu i pokazywaniu emocji. Prezentowane zdjęcia ilustrujące emocje wykorzystano do  zabawy- Krąg emocji, w której przedszkolaki  pokazywały "miny" zgodnie z wylosowaną ilustracją. Na zakończenie zajęć wspólnie ułożyliśmy domino obrazkowe "Emocje". 

  • Certyfikat Przedszkola Zd@(o)lnego

              Miejskie Przedszkole Integracyjne "Malinka" w dniach 16 marca 2020 – 30 czerwca  2020 r. wzięło udział w Międzyszkolnym Festiwalu Nauki i Sztuki organizowanym przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Obwód Warmińsko – Mazurski oraz Szkołę Podstawową nr 13 im. KEN w Olsztynie. Celem przedsięwzięcia było stworzenie możliwości prezentacji kreatywności nauczycieli i uczniów, wypromowanie nieszablonowych form pracy i sposobów realizacji podstawy programowej, ukazanie kompetencji kluczowych w sytuacji pozaszkolnej. Festiwal był znakomitą okazją do pokazania efektów wspólnej pracy nauczycieli, dzieci i rodziców na zajęciach on-line. Powstał dzięki chęci współpracy wielu osób, stowarzyszeń, szkół, organizacji miejskich i gminnych, związanych z nauką i sztuką. To przede wszystkim efekt pracy ludzi, którzy myślą kreatywnie, nieszablonowo i wiedzą, że edukacja jest wielowymiarowa, a sukces dziecka zależy od motywacji, autorytetu mistrza i ciekawości świata.

          Dnia 09.10.2020r o godzinie 12.00 w Warmińsko- Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczysta gala i podsumowanie Międzyszkolnego Festiwalu Nauki i Sztuki. Certyfikaty przedszkolom i szkołom z naszego województwa , które aktywnie uczestniczyły w działaniach konkursowych wręczył Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Krzysztof Marek Nowicki, który sprawował patronat honorowy nad Festiwalem. Gala była okazją, aby podziękować przedszkolom, szkołom i nauczycielom, którzy dołączyli do budowania więzi i relacji w środowisku szkolnym i przedszkolnym oraz podejmowali wspólne działania w czasie izolacji. 

                 Zdobycie Certyfikatu Przedszkola Zd@(o)lnego to efekt pracy wszystkich nauczycieli, dzieci i rodziców. Dzięki wspólnym działaniom zgłosiliśmy do konkursu wiele inicjatyw, które realizowaliśmy podczas zdalnego nauczania: Przedmiotowy escaperoom lub przedmiotowa internetowa gra planszowa, Konkurs fotograficzny "Serce na dłoni", Kulinarne tradycje Polski lub regionu, Start up - pomysł na innowacyjną inicjatywę szkolną w czasie pandemii, W klasowej galerii sztuki, Muzyka klasyczna - nie taka poważna, Ciekawa lekcja przyrody. Nasza placówka otrzymała również dyplom i zajęła III miejsce  w konkursie Start up za zorganizowanie akcji ogólnoprzedszkolnej  "Dzień niezapominajki". 

                  Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom za podjęcie trudu i wyzwania, jakim była dla nas wszystkich praca z dzieckiem podczas nauki zdalnej. Jesteśmy przekonani, że nic nie jest w stanie zastąpić kontaktu z dziećmi i relacji jaką tworzymy w przedszkolu. Wierzymy głęboko, że przedszkole to nie tylko budynek, ale dzieci,rodzice i nauczyciele z pasją i zaangażowaniem wykonujący swoją pracę. 

  • Zbiórka nakrętek dla Olusia

    Szanowni Rodzice,

    Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc i wsparcie w akcji na rzecz chorego na SMA 19 miesięcznego Aleksandra Lewandowskiego. Prosimy abyście włączyli się w działania mające na celu uzbieranie ogromnej sumy pieniędzy- 9,5 mln zł.  Niezbędnej na leczenie małego Oleczka. Każda pomoc ma znaczenie, nawet tak drobny gest, jak przyniesienie do Miejskiego Przedszkola Integracyjnego „Malinka” plastikowych nakrętek oraz umieszczenie ich w specjalnym pojemniku w holu przedszkola .  Jest to symboliczny gest, a może pomóc w walce z chorobą małemu Olusiowi i jego rodzicom.  Zachęcamy również do udziału w Akcji na facebooku #Oluś pokona SMA oraz można dokonywać wpłat na stronie link poniżej. Wszelkie zapytania można kierować pod adres: oleczeksma@gmail.com .

    Dziękujemy za Wasze wsparcie.

  • Grupa "Biedronki"- "Dzień bezpiecznego komputera".

    12.10.2020r.

                        Dnia 12.10.2020r  dzieci z grupy „Biedronki brały udział w zajęciach  zorganizowanych z okazji „Dnia bezpiecznego komputera”. Celem akcji jest informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promowanie bezpieczeństwa informatycznego. Grupą wymagającą szczególnej ochrony są dzieci. Rodzice i nauczyciele chroniąc młode pokolenie przed zagrożeniami, powinni pamiętać o informowaniu dziecka, o niebezpiecznych i szkodliwych konsekwencjach niewłaściwego używania komputera i Internetu. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” poznały zasady bezpiecznego użytkowania komputera i starały się zapamiętać, że: zawsze należy pytać o pozwolenie rodziców na korzystanie  z komputera, grać tylko wtedy, gdy rodzice są w domu, grać tylko tyle, na ile pozwolą dorośli, wyłączać komputer gdy czas wyznaczony mija, wymyślać dla siebie inne zabawy, przed zaśnięciem wyłączać komputer i posłuchać, np. bajki. Zasady korzystania z komputera dzieci poznały poprzez: rozmowę kierowaną pytaniami na dany temat, oglądanie bajki o małym robocie, pt. „Necio”, wysłuchanie opowiadania, pt.„W komputerowym świecie” autorstwa  Agnieszki Pasternak - o chłopcu, który nadmiernie korzystał z komputera i o skutkach jego niewłaściwego postępowania, uczestniczenie w zabawie ruchowo- integracyjnej przy muzyce, pt. „Dobre i złe roboty w sieci” oraz wykonanie pracy plastyczno- technicznej, pt. „W świecie technologii”. Dzieci rysowały, kolorowały, wycinały i ozdabiały: roboty, laptopy i komputery. Wspólnie  z nauczycielką urządziły wystawę prac w sali.

  • Grupa "Biedronki"- realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. "Skąd sie biorą produkty ekologiczne?"

    12.10.2020r.

                            Dnia 12.10.2020r  dzieci z grupy „Biedronki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?”. Organizatorem projektu jest Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Kętrzynie. To nowy, ogólnopolski program edukacyjny skierowany do dzieci uczęszczających do przedszkoli w wieku 5-6 lat, opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Okres przedszkolny jest niezmiernie ważnym etapem kształtowania się postaw determinujących aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Dlatego też istotne jest edukowanie dzieci w zakresie prawidłowego żywienia już od najmłodszych lat. Utrwalone wówczas przyzwyczajenia zdrowotne  i nawyki decydują o późniejszym stylu życia. Konsumenci ekologicznej żywności nie tylko dbają o dietę i aktywność fizyczną, cechuje ich też mniejsze prawdopodobieństwo nadwagi i otyłości. Ten program profilaktyczny skierowany jest także do rodziców, gdyż dzięki temu jego skuteczność może być większa. Celem programu jest zwiększanie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat. Główne założenia programu to: zrozumienie czym są produkty ekologiczne, kształtowanie umiejętności wyboru produktów ekologicznych, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych. Organizatorzy projektu zapewnili dla każdego dziecka książeczkę, pt. „Skąd się biorą produkty ekologiczne?’, z której dzieci korzystały podczas zajęć. Przedszkolaki dowiedziały się ogólnie: skąd się biorą produkty ekologiczne, dlaczego warto je wybierać, jakie są zalecenia zdrowego stylu życia oraz jak przestrzegać zasad higieny. Dowiedziały się jak wygląda znaczek EKO- "produkt ekologiczny". Wyklejały piramidę żywienia i analizowały jej zawartość. Utrwalały umiejętność globalnego czytania podczas przyklejania podpisów przy odpowiednich obrazkach przedstawiających produkty żywnościowe, uczestniczyły w zabawie ruchowej „Jaki lubisz sport?”, a na zakończenie wysłuchały opowiadania, pt. „O tym jak smok nauczył się jeść”.

     

     

  • Dzień Bezpiecznego Komputera- grupa "Smerfy"

     Dnia 12.X.2020r dzieci z grupy "Smerfy" obchodziły Dzień Bezpiecznego Komputera. To inicjatywa, która ma na celu informowanie o zagrożeniach płynących z sieci oraz promować bezpieczeństwo informatyczne. Dzień Bezpiecznego Komputera zapoczątkowano 12 października 2004 roku. Jego honorowym patronem jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji w całym kraju odbywają się liczne akcje informacyjne i edukacyjne. Obecnie komputer stał się narzędziem codziennego użytku. Wykorzystujemy go do pracy, rozrywki i nauki. Zapewne nikt nie wyobraża sobie już życia bez komputera. W dniu dzisiejszym w naszej grupie nauczycielki przeprowadziły na swoich zajęcich zabawy dotyczące bezpiecznego korzystania z komputera i sieci internetowej. Dzieci wypowiadały się na temat, co to jest komputer i internet, tworzyły z włóczki nietypową sieć internetową, obejrzały bajkę o robocie Neciu i jego przyjacielu Jasiu, grały w gry edukacyjne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz rozmawiały o zasadach korzystania z komputera. Na zakończenie zajęć dzieci kolorowały laptopa, a następnie drogą głosowania wybrały dwa najładniejsze rysunki. Zwyciężyła Dorotka i Gabryś zdobywajjąc największą liczbę głosów. 

  • Grupa "Biedronki"- realizacja Ogólnopolskiej Akcji "Zdrowo i sportowo".

    09.10.2020r.

                      Dnia 09.10.2020r  dzieci z grupy „Biedronki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji Ogólnopolskiej Akcji - „Zdrowo i sportowo”. Organizatorem akcji jest Tennis Management sp. z o.o. w Warszawie. „Zdrowo i Sportowo”   to akcja skierowana do przedszkoli oraz szkół podstawowych. Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia, uświadomienie, że uprawianie sportu  jest ważne i potrzebne dla zdrowia, pokazanie, że aktywność ruchowa przynosi wiele radości, poprawia samopoczucie i buduje relacje z innymi członkami grupy. Akcja ta pokazuje, że najlepszą i najskuteczniejszą metodą nauki dziecka, jest pokazanie mu dobrego, a w tym wypadku zdrowego i aktywnego, modelu. Tymi modelami, mają być otaczający i wychowujący dzieci dorośli. Aktywne dzieci, to zdrowsi dorośli. Nie tylko pod względem fizycznym, ale też psychicznym. Tematem przewodnim zajęcia była „Jesień”. Przy dźwiękach skocznej i rytmicznej muzyki, z wykorzystaniem woreczków gimnastycznych, przedszkolaki naśladowały: szumiące drzewa, opadające liście, skoki przez kałużę, spacer po parku, łapanie i zamiatanie  liści, zbieranie grzybów, zrywanie owoców z drzew, podrzucanie kasztanów itp. Podczas ogólnorozwojowych ćwiczeń dzieci uczyły się współpracy w grupie, kształtowały orientację przestrzenną, koordynację wzrokowo- ruchową, poprawną postawę ciała, wzmacniały siłę mięśni postawnych, nóg, rąk i grzbietu, podniosły ogólną sprawność i wydolność organizmu.

  • Grupa "Biedronki"- realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. "20 minut dla matematyki"- edukacja matematyczna w domu i w przedszkolu.

    09.10.2020r.

                             Dnia 09.10.2020r.  dzieci z grupy „Biedronki" uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. „20 minut dla matematyki”- edukacja matematyczna w domu i w przedszkolu. Organizatorem projektu jest Zuzanna Jastrzębska -Krajewska - matematyk. Akcja ta polega na wydobyciu  naturalnego potencjału dziecka, świadomego wykorzystywania codziennych sytuacji w matematyczny sposób, ponieważ dzieci uczą się najwięcej przez doświadczenia. Wystarczy sie rozejrzeć, matematyka jest z nami w każdej chwili: w trakcie segregowania zabawek, podczas tańca- obroty w prawo i w lewo, stawiania budowli z klocków, rozmieszczania elementów rysunku na kartce, ustawiania się parami, w rzędzie, szeregu itd. A skoro nie da się uciec od matematyki, to warto się z nią zaprzyjaźnić i założyć „matematyczne okulary”. Każda sytuacja może stać się  sytuacją matematyczną, zależy to jedynie od odpowiedniego jej wykorzystania. „20 minut dla matematyki” to mocny fundament do budowania wiedzy na całe życie. Dlatego głównym celem projektu jest stwarzanie i wykorzystanie codziennych sytuacji do utrwalania wiadomości i umiejętności matematycznych. Przedszkolaki z grupy „Biedronki” do zabaw matematycznych wykorzystały zabawki znajdujące się w sali, klocki, kolorowe kubki i kasztany, które zebrały na spacerze. Utrwalały w ten sposób: tworzenie zbiorów według określonej przez nauczyciela cechy, przeliczanie elementów w zbiorze, używanie pojęć „mniej”, „więcej”, „tyle samo”, kształty podstawowych figur geometrycznych, układanie elementów w parach, rzędzie, szeregu. Dzieci bawiły się również kolorowymi kubkami, które mają ogromny potencjał edukacyjny w nauce podstaw kodowania. Podczas zabawy ruchowej polegającej na przekładaniu kubka prawą ręką, w prawą stronę, do kolegi w kole, w  rytmie muzyki, uczyły się kodowania informacji przez ruch i współdziałania w zespole. Na zakończenie przedszkolaki wypełniały karty pracy.

     

     

  • "Technikoludek- czyli przedszkolak w świecie technologii"- "Smerfy", "Krasnale"

     W roku szkolnym 2020/21 wszystkie grupy przedszkolne realizują Projekt Edukacyjny "Technikoludek- czyli przedszkolak w świecie technologii". Głównym celem projektu jest rozwijanie kompetencji kluczowych poprzez wprowadzanie dziecka w świat technologii oraz rozwijanie współpracy między nauczycielami z różnych przedszkoli z całej Polski. Każdego miesiąca autorki projektu proponują zadania do realizacji, także we współpracy z rodzicami. Wrześniowe zadanie polegało na stworzeniu w salach przedszkolnych kącika technologicznego, w którym mogły sie znaleźć aparaty, telefony, zabawkowe kasy, radia,ekrany czy inne materiały związane  z tematyką działania.  Kącik Technikoludka to również miejsce dla rodziców, w którym znajdziecie Państwo ciekawe informacje na temat nowoczesnych technologii, artykuły związane z tym tematem, a także przydatne linki do stron internetowych. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z podanych poniżej materiałów.

    Zanim dasz dziecku tablet:

    http://mamatatatablet.pl/

    Domowe zasady ekranowe:

    http://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/?fbclid=IwAR1g6kE__7RnTS3OT4XXJCkbC9-JaHlQa3SduEjziY7LzQ5XLwk2viUmsJQ

    Zadbaj o dziecięcy mózg - film:

    https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fyoutu.be%2FreBzTX6UO5E%3Ffbclid%3DIwAR1Q-jWouw56J1qtK5Q_6lPhtFccHG47KBamuSrlgVt3xv0JEfeu4khpXY4&h=AT0q1T99-eQtOALrMtvOpkoN5rhu2ltVSRnzffPGoTy0LhHkvLqT86Yj_oLfJYSP4x2gzGBIc6WV-PsSfB_B1ATnEDSO3rfdtGz_Oex2esN3pWznmpopm78li_3DwHt22w_M&__tn__=R]-R&c[0]=AT2Q-Y2i_GBr5LmjEswXkW8lK5ScPB4z_9pNhyjn9aSSy4YZvr5qN8rNXepvOy-rFRqlT0v5SZZ9ZfwY4soFnjAJMPJquSlJJCrh0tnp0aCT6hpLU6Zcat8UOQVcQGXaYqlTcMASxBO1czrz1JENfBezBRPsWxT_tDKRoGLygRcebzI3XjfDAVtEtg

    Internet uzależnia - film:

    https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3Dht2ER6PsmQc%26fbclid%3DIwAR3C1VTIHuT1A_5OHFz-uiuTkBQrGwVIkzKhzMmHkxJKgQObXuAEZopUFZs&h=AT2KyEFACod8zpA5xJooOTLi7FcmSj78Unzhlg6E15i6c-RLidVhiPIE_TGiaqrSAMsEbRpWp6ewBtBHEA5fGYVk8LsEZieV7bJdR2jz6qsZGCnPea4x0hL0UY5sL_XjN-lg&__tn__=R]-R&c[0]=AT2Q-Y2i_GBr5LmjEswXkW8lK5ScPB4z_9pNhyjn9aSSy4YZvr5qN8rNXepvOy-rFRqlT0v5SZZ9ZfwY4soFnjAJMPJquSlJJCrh0tnp0aCT6hpLU6Zcat8UOQVcQGXaYqlTcMASxBO1czrz1JENfBezBRPsWxT_tDKRoGLygRcebzI3XjfDAVtEtg

    Internet pochłania Twoje dziecko? Zobacz jak je z tego wyciągnąć - film:

    https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DpfG-D6m2_SU%26fbclid%3DIwAR39E1f2zW8A_bWLkfT6gvLgNnSNBlKwBd3B3nDzUPrq80LCCq60KwdMg4Q&h=AT2BQAN24YLtsQmAf-RDesZQRzF0UbVCYcpY_qrQ_ipwakKjGkUSAcvctO0_B9AseJ8iuWrR5kVX-Rf03XxAgjLiqUDhr2zzR_hpS9BbVt1tBwZkCbk8eyia0kEOvDzitHrv&__tn__=R]-R&c[0]=AT2Q-Y2i_GBr5LmjEswXkW8lK5ScPB4z_9pNhyjn9aSSy4YZvr5qN8rNXepvOy-rFRqlT0v5SZZ9ZfwY4soFnjAJMPJquSlJJCrh0tnp0aCT6hpLU6Zcat8UOQVcQGXaYqlTcMASxBO1czrz1JENfBezBRPsWxT_tDKRoGLygRcebzI3XjfDAVtEtg

    Wpływ technologii na zdrowie dziecka - artykuł

    Inne:

    https://www.gov.pl/web/niezagubdzieckawsiecihttps

    www.internetmatters.org/pl/advice/0-5/

    http://www.necio.pl/http://pisupisu.pl/

  • Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Mały Miś w świecie wielkiej literatury"- grupa "Smerfy"

    W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z grupy "Smerfy" realizują Projekt Edukacyjny "Mały Miś w świecie wielkiej literatury", którego organizatorem jest Aneta Konefal, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej oraz  Grupa MAC S.A. Głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa , zachęcenia osób dorosłych do głośnego czytania dzieciom, uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka oraz wyrabienie właściwych nawyków czytelniczych. Dnia 09.10.2020r gościliśmy w naszej grupie Panią Bożenkę.M- bibliotekarkę z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kętrzynie. W ramach  modułu "Książki z dzieciństwa" Pani Bożenka przeczytała dzieciom bajkę pt.Kicia Kocia To moje". Dzieci z wielkim zainteresowanie słuchały opowieści o kotce Kici i próbowały wypowiadać się na temat przeczytanego utworu. 

  • "Cała Polska Programuje"- grupa "Smerfy", "Krasnale"

    W dniach 05-09.10.2020r dzieci z grupy "Smerfy" o "Krasnale" realizowały kolejne aktywności w ramach Konkursu- Wyzwania #Cała Polska Programuje, którego organizatorem jest Pani Anna Świć i Rafał Mitkowski z Uczymy dzieci programować. Celem głównym Wyzwania - konkursu ,#Cała Polska Programuje jest świadome, merytoryczne i metodyczne wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji. Realizowane aktywności zostały również zarejestrowane do EU Code Week 2020, czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania- oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników. Podczas codziennych aktywności dzieci pracowały offline oraz online z wykorzystaniem robotów edukacyjnych-  Ozobotów. Zrealizowano następujące wyzwania: Zakodowane gry planszowe, Gesty, symbole, bloczki - programy na różne sposoby utworzone, Bezpieczni w sieci, Pętle czyli szukamy powtórzeń w życiu, Debugowanie czyli błędy są ok. Dnia 15.10.2020r nastąpi podsumowanie konkursu i przekazanie wyróżnionym uczestnikom ciekawych nagród. 

  • Grupa "Biedronki"- realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. "Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii".

    08.10.2020r.

                        Dnia 08.10.2020r  dzieci z grupy „Biedronki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Technikoludek  czyli przedszkolak w świecie technologii”. Autorami projektu są p. Agnieszka Chudzik oraz p. Aleksandra Mazur, nauczyciele Przedszkola nr 41 w Rybniku. Projekt powstał jako odpowiedź na realizację jednego z podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa na 2020/21r. Głównymi celami projektu są :  wprowadzenie dziecka w świat technologii , rozwijanie  kompetencji informatycznych, matematycznych, naukowo- technicznych, przedsiębiorczości, kreatywności, porozumiewanie się w języku ojczystym i w językach obcych, dostrzeganie przez dziecko zalet oraz wad korzystania z technologii . Przedszkolaki z pomocą rodziców urządziły w sali technologiczny kącik, który  każdego dnia systematycznie wzbogacały o nowe eksponaty:  stare plastikowe aparaty telefoniczne, zabawkowe telefony,  kasę fiskalną, maszynę do pisania itp. W stworzonym przez siebie kąciku urządzały dowolne zabawy. W miesiącu październiku, jednym z zadań było  wykorzystanie gier edukacyjnych, rozwijających logiczne myślenie, podczas zabaw z tablicą interaktywną. W czasie tych zajęć dzieci rozwijały kompetencje matematyczne i podstawowe kompetencje naukowo-techniczne.

     

     

  • Grupa "Gwiazdeczki" - realizacja projektu edukacyjnego "Technikoludek, czyli przedszkolak w świecie technologii"

    Dnia 8.10.2020

    Dzieci z grupy „Gwiazdeczki” rozpoczęły kolejny etap zabaw z technologia w ramach projektu edukacyjnego „Technikoludek, czyi przedszkolak w świecie technologii” . We wrześniu tworzyliśmy kąciki technikoludka, dzieci gromadziły urządzenia techniczne; telefony, klawiatury, płyty itp.  Następnie jako kolejne zadanie z projektu dzieci wraz z nauczycielką wzięły udział w zajęciach z pomocą aplikacji na telefon QUIVER, która tworzy hologramy pokolorowanych przez dzieci obrazków. „Gwiazdeczki” kolorowały zwierzęta leśne następnie nauczycielka z pomocą aplikacji „ożywiała” rysunek. Dzieci wypowiadały się na temat swoich rysunków, opisywały co na nich widzą, wymyślały imiona swoich zwierzaków oraz opowiadanie do nich.

  • Grupa "Biedronki"- realizacja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, pt. "Eko Ludek".

    07.10.2020r.

             Dnia 07.10.2020r  dzieci z grupy „Biedronki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w ramach realizacji  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „ Eko Ludek”-  Edycja II - 2020/2021- „Ekologiczna podróż po Polsce”. Celem projektu jest przekazywanie podstawowych wiadomości o najbliższym otoczeniu, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za zmiany w środowisku, zapoznanie z podstawowymi zadaniami ochrony roślin i zwierząt, przyzwyczajanie do oszczędzania bogactw ziemi, stworzenie sytuacji  do bezpośredniego obcowania z przyrodą i rozwijanie u dzieci wrażliwości na jej piękno. W tym miesiącu przedszkolaki poznały formy ochrony przyrody : Parki Narodowe, Krajobrazowe i Rezerwaty Przyrody, zapoznały się też z zasadami zachowania w wymienionych miejscach. Po obejrzeniu dwóch filmów, pt: „Polskie Parki Narodowe- w harmonii z przyrodą”,  dzieci dowiedziały się jak funkcjonują rezerwaty, oraz jakie zwierzęta i rośliny są objęte ochroną. Na zakończenie z dużym zainteresowaniem oglądały na zdjęciach pomniki przyrody, a także żubry żyjące w Puszczy Białowieskiej.

     

  • Grupa „Gwiazdeczki” – Realizacja zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Eko- ludek”

    Dnia 7.10.2020

    W ramach realizacji zadań Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Eko-ludek” dzieci z grupy „Gwiazdeczki” przygotowały kącik ekologiczny w swojej Sali,  obserwowały podczas spacerów po osiedlu, jak prawidłowo segregować odpady .  Rozwijały zainteresowania ekosystemem podczas zajęć o tematyce leśnej; jak dbać prawidłowo zachować podczas spacerów lesie. Poznały regiony Polski w tym Album dotyczący Parków Krajobrazowych i ich ochrony.  Dowiedziały się ciekawostek dotyczących Warmii i Mazur, wypowiadały się na temat ekologii. Na koniec wspólnie zaśpiewały piosenkę zespołu PZU Niestraszaki „Jeden pstryk” wspólnie omówiły jego treść.

  • Bajki z dawnych lat. Realizacja modułu październikowego w grupie „Biedronki” i „Gwiazdeczki”

    Dnia 05.10.2020 r

    Dzieci z grupy „Biedronki” oraz „Gwiazdeczki” rozpoczęły realizacje modułu październikowego II Edycji Projektu Czytelniczego pt. „Magiczna Moc Bajek” , którego celem było zapoznanie dzieci z Bajkami z dawnych, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych u dzieci oraz rozwijanie umiejętności swobodnej wypowiedzi na temat bajek.

    Dzieci z grupy „Biedronki” zapoznały się bajkami z dawnych lat w formie multimedialnej m.in. „ Miś Uszatek” , „ Koziołek Matołek”, „Bolek i Lolek” . Dzieci miały okazje poznać formę oraz porównać jakoś obrazu do współczesnych wersji bajek. „Biedronki” zapoznały się z piosenkami z bajek, rozpoznawały niektóre bajki po melodii utworu.

    Dzieci z grupy „Gwiazdeczki” zapoznały się z bajkami w formie słuchowisk m.in. „Bajki- Samograjki” , „ Miś Uszatek” , „Przygody Bolka, Lolka i Toli”. Rozwijały swoją wyobraźnie, starały się wypowiadać na tle grupy na temat słuchanych utworów.

    Obie grupy „Biedronki” i „ Gwiazdeczki” wykonały prace plastyczną „Budę dla Reksia” oraz kolorowały Koziołka Matołka według podanej instrukcji.  Grupy zapoznały się również z hymnem Projektu „Magiczna Moc Bajek” .

strona:

Wydarzenia

Kontakt

  • Miejskie Przedszkole Integracyjne Malinka w Kętrzynie
    Obrońców Westerplatte 16,
    11-400 Kętrzyn
  • (+89) 751 24 66

Galeria